gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Zastanawiam się nad kupnem prasy tak max do 18 tyś. Czy za tą cenę można dostać coś w miarę porządnego głównie prasował będę siano oraz słomę prasa będzie współpracować z ciągnikiem 75km i pracować na okolo 30 ha rocznie .

 

Zastanawiałem się nad:

- claas 44, 46, 62

- john deere 450, 550


MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

@janusz20 ... Wydaje mi się, że jednak łatwiej dostać części do 20-letniej prasy John Deere (nawet mimo ich ceny) niż do 3 letniej Sipmy czy Metal-Facha, która niejednokrotnie w obrębie jednego modelu i nawet jednego rocznika potrafi się znacznie różnić (np. łożyskami montowanymi na przestrzeni czasu).

 

@krzysztofcvb ... Obawiam się, że w tej cenie będzie ciężko choć nie ma rzeczy niemożliwych tylko trzeba pojeździć, pooglądać, popytać, nie napalać się zanadto na zakup już pierwszego egzemplarza jaki wpadnie w oko. Z doświadczenie polecałbym raczej JD 550 niż stare Rolanty, ale oczywiście tylko pod warunkiem zdrowych pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Mojej prasy jest pierwszy sezon więc nie mogę odpowiedzieć. Pracuje na około 30ha pól i 10ha łąk. Plus jak się uda to trochę usług ale to sporadycznie śladowe ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur321    0

nooo kolego to my nie mamy takich samych areałów jak to wyżej napisałeś. Ty masz prawie 3 razy więcej. To duża różnica. A miałeś kiedyś @katopo polską prasę że tak je opisujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Polskiej prasy nie miałem ale 3 osoby miały w mojej okolicy. I została już tylko jedna która robi kilka belek rocznie. Pozostali wymienili je na starsze ale lepsze zachodnie prasy.

Jasne że na mniejszy areał może by i polska wystarczyła ale jest większe rezyko że coś sięzłego z nią będzie dziać. Oczewiście przy zakupie zachodniej też trzeba się wykazać żeby nie wpakować się w bagno.

 

Proponuje jednak nie sugerować się sugestiami z forum (choć mieć je w pamięci) i dacydować po rozmowach z osobami pracującymi takimi prasami i wtedy podejmować decyzję mając na uwadze to że każdy chwali to co ma choćby nie do końca było super.

 

Pamiętaj że jakakolwiek by twoja decyzja nie była to ty i tylko ty poniesiesz jej konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur321    0

No i padł wybór....... kupiliśmy Warfamę Z-543 z 2004 roku obwiązywanie siatką lub dwoma sznurkami stan bdb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zastanawiam się nad kupnem prasy rolującej i nie wiem co mam wybrać Sipme 279/1 czy Krone kr130B/130S?

Prasa bedzie prasowała z Ursusem C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

marinkolamd a w jak szybkim tempie chcesz zabić c-360?? mniejszy ból to sipma... do prasy jakiejkolwiek ciągnik minimum 70KM musi być ...

 

Nawiązując do powyższej jeszcze debaty polska prasa czy zachodnia... Mam JD 550 od ok. 5 lat ... prasuje rocznie ok. 500 belek a to sianokiszonka a to siano czy słoma... Nie ma tutaj mowy nawet co porównywać jej do polskiej... Awarie?? Chyba jedynie łańcuszek na podbieraku który po prostu zerwał się ze starości o ścisku nawet nie wspomnę ... Wujek ma sipme i jak kupowaliśmy słomę to prasowałem swoją 120x120 i proste porównanie jego belka po sipmie starczała na 1 dzień a po mojej na 3 dni ... jak po sipmie sam ją sam dotoczył do obory to po mojej prasie musiał używać do tego tura bo się nie dało... w tamtym roku ważyłem suchą słomę pszenną balot ok.97/99cmx120cm ważył 220kg ... Więc takie porównanie... co jeszcze siatka wujek w sipmie przeklina na czym świat stoi jak wiatr wieje wszystko mu zwiewa z podajnika w JD nawet nie wiem kiedy się siatka uruchamia :P ma być obwiązany i już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

też tak myślę że zachodni sprzęt to zachodni

Edytowano przez Marinkoland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

marinkolamd a w jak szybkim tempie chcesz zabić c-360?? mniejszy ból to sipma... do prasy jakiejkolwiek ciągnik minimum 70KM musi być ...

 

Nawiązując do powyższej jeszcze debaty polska prasa czy zachodnia... Mam JD 550 od ok. 5 lat ... prasuje rocznie ok. 500 belek a to sianokiszonka a to siano czy słoma... Nie ma tutaj mowy nawet co porównywać jej do polskiej... Awarie?? Chyba jedynie łańcuszek na podbieraku który po prostu zerwał się ze starości o ścisku nawet nie wspomnę ... Wujek ma sipme i jak kupowaliśmy słomę to prasowałem swoją 120x120 i proste porównanie jego belka po sipmie starczała na 1 dzień a po mojej na 3 dni ... jak po sipmie sam ją sam dotoczył do obory to po mojej prasie musiał używać do tego tura bo się nie dało... w tamtym roku ważyłem suchą słomę pszenną balot ok.97/99cmx120cm ważył 220kg ... Więc takie porównanie... co jeszcze siatka wujek w sipmie przeklina na czym świat stoi jak wiatr wieje wszystko mu zwiewa z podajnika w JD nawet nie wiem kiedy się siatka uruchamia :P ma być obwiązany i już...

Grunt to mieć fantazję i pisać takie bzdury :P

Też uważam że zachodnie są lepsze , ale 3 razy więcej słomy w beli :blink: :D , z wagi też spuść bo jest z czego :D:P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mariusz z fantazjowania to już dawno wyrosłem ... a waga jest jak najbardziej realna ... jak wziąłem dwie belki sianokiszonki na majora 120x120 to mi tył podniosło sąsiad mf 255 z turem nawet ich nie ruszył bo koła zapadły mu się w łąkę... nie ważyłem tych belek akurat ... i co tutaj porównywać sipmę do JD?? Widziałem po ile ludzie mają belek na łąkach czy polach a ja mam połowę ale swoje ważą i widać to w spasaniu ... A przykład z wujem jest jak najbardziej realny ... bo do dzisiaj dzień podziwia zbicie w mojej JD...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no ale po pasówce zagęszczenie beli jest na pewno większe niż po łańcuchówce bo bela jest zbita od samego poczatku

Edytowano przez Marinkoland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Teoretycznie jest to możliwe, kiedyś facet prasował mi słomę sipmą to takich ciapciaków narobił że szok, baloty były tak miękkie że przy zbieraniu sznurki nagminnie się suwały. Sam później przyznał że miał uszkodzony jakiś zawór w okolicy dyszla przez co uchylała mu się klapa. Z drugiej strony JD na max. zgniocie może by wsadził te trzy sipmowskie, ale to tylko teoria. W rzeczywistości 1 z sipmy to 1,5 może do 2 z JD oczywiście przy rozsądnym zgniocie w obu prasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

binek ja mam prasa na maxa skręconą jak się tylko dla siebie robi to liczy się również ekonomika... folia, siatka, paliwo, sprzęgło w ciągniku itd.... Po jakiego kita mam 3 razy jeździć na jedno pole i chwalić się do ludzi ile ja belek nakręciłem jak wolę zrobić mniej a ekonomiczniej, zarówno jest szybciej i kasa w kieszeni zostaje... Mamy z sąsiadem dwie identyczne łąki on zrobił 24 belki krone kr 130 a ja obok 12 z takiej samej tak naprawdę trawy ... ale w jego można było wejść w środek a u mnie niekiedy ciężko turem się wbić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Wiadomo, że twój zmiennokomorowy jh 550 ukręci lepsze, ładniejsze i bardziej zbite belki niż Sipma, ale chodzi o to że stanowczo przesadziłeś pisząc, że 1 bela z jh to 3 bele "sipmowskie" (z twojego postu tak wynika) - nie wiem jak bardzo duże flaki musiałyby być robione przez Sipmę, żeby takie coś osiągnąć, już nawet klapa nie musiałaby się nie domykać, ale sam operator celowo, w połowie formowania beli musiałby ją wyrzucać.

 

Co do wagi, również z nią przesadziłeś, bela suchej słomy o rozmiarze średnicy 100 cm, nawet po zmiennokomorówce nigdy nie będzie ważyła ponad 200 kg (gdyby to był rozmiar 120 to może byłbym w stanie uwierzyć, ale też nie tak prędko). Jedynym tego wytłumaczeniem jest wilgotna słoma, którą widocznie musiałeś sprasować.

 

Co do sianokiszonki, wiadomo przecież że takie bele są najcięższe, zależy to głównie od wilgotności trawy, jaką się prasuje. Dla przykładu, już nie raz zdarzyło mi się sprasować Famarolką (walcówką) sianokiszonkę w takie bele 120, że przy transporcie już tylko 1 beli turem podnosiło tył Zetora Proximy Plus 9541 (oczywiście bez założonej przeciwwagi).

Do czego więc zmierzam? Podawanie wagi sprasowanej beli i porównywanie jej, nie jest obiektywne, bo nikt nie podaje przecież wilgotności prasowanego materiału, która przede wszystkim wpływa na ciężar beli. pzd :)

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Bela 120*120 po zmiennokomorowej pasowej prasie, może ważyć ponad 220 kg , wiem bo robie taką prasą i ważyłem ,z tym że bela 120 *120 ma 1,36 m3 a 100 *120 ma 0,94 więc mniej niż 3/4 tego co jest w beli 120*120 .

Realna waga takiej beli to max 160- 170 kg

 

Chodzi o słomę oczywiście

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik1996    1

Witam. Mam zamiar zmienić prasę z sipmy na jakąś zachodnią używkę taką co robi baloty do ok. 160cm, najlepiej jakby miała rotor z nożami i owijanie siatką. Miałaby pracować z nh 8340 o mocy 130km . Proszę o opinie na ich temat. Pozdrawiam

Dublowanie tematów. Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino27    0

z chęcią się przyłącze ponieważ mam warfame z 543 która rocznie robi ok.3500balotów...kupiona była na 600 ale czasy się zmieniły...kupiłbym najchętniej lely lub krone za ok.50tys...i teraz moje pytanie czy za te pieniądze kupie maszyne która jeszcze trochę pośmiga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter94    1

mam do was pytanie

którą prasę byście mi doradzili?

do wyboru mam 3 prasy John Deere 578,Claas Rollant 250 RC,Krone KR130

ciągnik który będzie pracował z prasą to zetor 7745,prosze o obszerne i rzeczowe opisanie tych pras,co wiecie o nich,czy doradzili byście mi którąś z nich,i jeśli tak ową posiadacie czy jesteście z niej zadowoleni

z góry wszystkim dziękuje za pomoc w wyborze prasy :)

ps: jeśli macie jakieś zdj tych pras to proszę o wklejenie ich w tym temacie

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Co do Claasa to myśle, że Zetor będzie trochę za słaby, Sąsiad ma JD 578 i ciąga ją MTZ 105 KM i też ma ciężko w kiszonce. Myślę, że Krone będzie najlepsza bo ma najmniejsze zapotrzebowanie na moc. Sąsiad ciągał ją Ursusem 4512, a teraz Ursusem 5314 i bez problemu radziły sobie te traktory. Zależy do czego będziesz wykorzystywał tą prasę i czy ma być z docinaczem czy nie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

Z racji ,że posiadam krone kr 130 to bardzo ci ją polecam. zdj możesz zobaczyć w galerii. A zapotrzebowanie naprawdę ma nieduże bo ciągam ją mf 255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj