gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
majk03    0

polecam lely, sam biore lely welger rp 445 w tym roku, slyszalem duzo pozytywnych opinii o niej, byłem u wielu gospodarzy i chwalili ja, mozna z ta presa rozwijac duze predkosci, ja mam oferte na 122,500 tys netto 13 nozy, podstawowy sterownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

chyba im prasa wydajniejsza tym lepiej, a to moze do jakiej kwoty szukasz prasy

Edytowano przez majk03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaRoO    0

witam co sadzicie o prasie JOHN DEERE 578 2003r walcowa, rotor noze siatka? jak z awaryjnoscie?

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

JOHN DEERE chyba sprawdzona marka

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maurice69    0

Zastanawia mnie jedno. Jakim cudem gęstość różni się w prasach takich jak Lely welger rp 445 i Lely welger rp 445 tornado. Przecież są to takie same prasy tylko lely tornado to prasoowijarka, a poza tym to niczym się nie różnią.

Różnią sie mocno, bo Lely Welger RPC 445 Tornado oparte jest na prasie RP435, a więc modelu poprzednim względem RP 445.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Witam

Panowie rozglądam się za nową prasą do Ursusa 3P i mam na oku dwie prasy Metal Fach z562 lub Sipma PS 1210 Classic. Jaką byście mi polecili abym był z niej zadowolony. Proszę was o opinie o tych prasach co i dlaczego. Pozdrawiam serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Jeśli chcesz być zadowolony ... żadną. No chyba, że Twoje zadowolenie ma wynikać z patriotyzmu lub z tego, że jest nowa, a nie z tego jak pracuje. Po 1 to Ursus 3P to raczej jednak deczko mało do sensownej prasy rolującej. Po 2 ... z własnego i nie tylko własnego doświadczenia wiem, że póki co nie ma w Polsce producenta produkującego sprzęt na tyle dobry i niezawodny by ktoś mógł o nim napisac ze 100% pewnością swoich słów "jestem zadowolony". Zdecydowanie lepiej kupić używaną, 10 letnią, ale zachodnią renomowanego producenta typu Lely-Welger, John Deere, Claas niż cokolwiek Polskiego. Przed napisaniem postu powinienes poczytać forum od deski do deski i sam byś się na ten temat przekonał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo112    0

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem z wyborem prasy rolującej, która rocznie będzie robiła ok 2tysięcy bel, z czego większa połowa to sianokiszonka. Prasa ma pracować z ciągnikiem ok 120KM. Interesują mnie głównie marki: claas, krone oraz mchale. Prasa ma być najprawdopodobniej walcowa, stało komorowa. Mam pytanie do osób mających doświadczenie w tym temacie, którą prasę wybrać? Na razie najbardziej interesuje mnie Mchale f5500, ale jakie są opinie posiadaczy? Czy ciągnik 120KM da radę pracować z załączonymi wszystkimi nożami?

Liczę na odpowiedzi do mojego tematu.

Pozdrawiam, pablo112.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

a myślales nad lely? u nas wielu rolnikow postawiło na tą firme i jak dotad są bardzo zadowoleni.. cena wydaje mi sie rowniez atrakcyjna. My w zeszlym roku kupilismy john deere 990 premium i maprawde polecam.. jednad ta ma jedna wade..CENA. ale jezeli mial bym wybierac z tych firm ktore wymieniłes to chyba clsaas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo112    0

Nad lely myślałem, lecz nie znalazłem dealera w mojej okolicy, cenowo lely wychodzi tak jak mchale, chodzi o modele walcowe, ze stałą komorą i nożami, rotorem. Początkowo miał być Claas rollant, tylko szukam innej alternatywy, żeby w danych pieniądzach kupić opcję najlepszą i najmniej awaryjną. Ogólnie do o claasie myślę, że prasy są dobre, ale czy najlepsze w swoim segmencie? Poszukuję również prasy, która zaoferuje jak najlepsze zagęszczenie materiału żniwnego. Raz w miesiącu nawiedza mnie dealer krone, ale jakoś nie jestem przekonany do rozwiązania zastosowanego w ich prasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

pablo112 ... coś mi się tu nie zgadza, a wręcz totalnie kłóci. Szukasz pracy i jednym z kryteriów jest dla Ciebie zagęszczenie materiału, a od wielu lat już nikt nie ma wątpliwości, potwierdzają to wszystkie testy, że wedle tego kryterium liczą się w zasadzie tylko zmiennokomorówki, a wśród zmiennokomorówek prym wiedzie Lely-Welger. To, że nie znalazłeś dealera w okolicy jakoś moim zdaniem jest wątpliwą przeszkodą. Dla dobrego sprzętu przejechałbym i pół Polski jeśli bym musiał. Fendty ludzie kupują u Korbanków niezależnie gdzie mieszkają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo112    0

Fakt, z tym zagęszczeniem się zgadzam. Źle sprecyzowałem o co mi chodzi. Otóż na 90% ma to być prasa ze stałą komorą, jestem otwarty na wszelkie propozycje, aczkolwiek chcę zwrócić uwagę na budżet, który pozwala mi na zakup prasy pokroju mchale f5500, claas rollant 350rc, czy lely welger 245 :) Chcę znaleźć tzw złoty środek, gdyż taki zakup robi się na dłuższy okres czasu. Z dealerem chodzi bardziej o dostępność do serwisu w razie awarii, bo jednak czekać w polu aż ktoś przyjedzie przez pół kraju też mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

o zloty srodek to dzisiaj naprawde ciezko...i naprawde pomysl o zminnokomorowej...bo to naprawde swietna sprawa i czasami warto troche wiecej dac a jak sam zauwazyles jest to zakup na lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

zgadzam się, będziesz żałował, że nie kupiłeś zmiennokomorowej, tym bardziej, że te 2 tys. bel rocznie to już jest sporo. A taka prasa ma same plusy: większa przepustowość, więcej materiału w jednej beli, a to wszystko zaoszczędza czas i pieniądze, a jak wiadomo czas jest najdroższy u rolnika, bo go nigdy nie ma, więc przemyśl to jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo112    0

To będę musiał jeszcze siąść i przemyśleć czy wystarczy mi środków. Tylko jeśli chodzi o zmienno komorowe to jakie modele polecacie? I jeżeli nie mógłbym sobie na nią pozwolić, to jaką stało komorową wybrać pod traktor +- 120KM?

Pozdrawiam, pablo112.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

Nie wiem dokładnie jak prasy Vicon przedstawiają się w obecnej chwili cenowo, ale jeśli o pasówki zmiennokomorowe to są bardzo dobre sprzęty, poza tym LELY bym polecił, robi najlepsze belki, z tego co się ja orientuję, no i Kuhn, podzwoń, popytaj o ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

wybor nie jest fatwy...kazdy bedzie mowil ze jego towar jest naj naj... telefon w dlon i podzwon albo pojedz niech kazdy przedstawi swoja oferte ... jezeli chodzi o marki to lely kuhn vicon krone...no i claas oraz john deere ale tu juz troche inne pieniazki ida...napewno zadna warfama czy inne wynalazki:) wiem z autopsji:P

 

co do ciagnika to 120km poradzi sobie raczej z kazda z nich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ja zmiennokomorową Krone z 14 nożami jeździłem jakis czas ursusem 1014 (a wiec 95KM) Jęczał dość mocno, ale dawał radę. TAkże 120KM bez problemu bedzie sobie radził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo112    0

Ogólnie biorę pod uwagę marki takie jak: lely, mchale, claas i krone. Tylko tu mam dylemat, bo każdy dealer to wiadomo, chce sprzedać swoje. Z tego co wiem prasy krone sa lżejsze na ciągnik, od reszty wymienionej, ale rozwiązanie (łańcuchowo prętowe) jakoś nie do końca do mnie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj