gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Laver    5

Pytałem, to mówi że na częściach są wybite oznaczenia feraboli a na tabliczce znamionowej jest made in Poland, a sterownik dostał w pudełku feraboli. MF Z589 wygląda tak samo jak feraboli sprinter 165.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

mam feraboli sprintera 165 i z tego ci się zorientowałem to feraboli przestało produkować sprintera, bo wprowadzili model extreme i tym samym sprzedali licencje metal fachowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

To znaczy, żę matal fach sam robi części? A ze sprintera jesteś zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

Witam. Dzisiaj pewien "mechanik" powiedział mi że prasy Deutz Fahr to jest dokładnie to samo, co prasy KUHN, tylko inny kolor. Czy to prawda? :) Jeśli tak, to wychodzi na to, że prasy DF będą równie dobre jak KUHN :) Również jeśli to prawda, to ciekawe która tańsza :)

 

 

tak, przede wszystkim prasowowijarkę mają taką samą wejdź sobie na strony internetowe obu producentów i porównaj oferte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

tak, przede wszystkim prasowowijarkę mają taką samą wejdź sobie na strony internetowe obu producentów i porównaj oferte

Dzięki za info. :)

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desper    0

Witam wszystkiech prosiłbym o pomoc w wyborze nowej prasy rolującej może być stało jak i zmiennokomorowa priorytetem w wyborze jest duża liczba noży. Zależy mi aby skrócic maksymalnie czas mieszania wozu paszowego. Cena to ok. 130000 tysięcy brutto. Mam ofertę na Feraboli Extreme 265 z 13 nożami za 125 000. Ale obawiam się ze to trochę mało. Proszę o szybką pomoc

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juka    4

może kuhn stało komorowa 14 lub 23 noże .lub zmienno komorowa . nie znam cen tych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

ja mam oferte na kuhna vb 2160 z 14 nozami za 112 tys. netto i bede ja brał jakos na poczatku przyszlego roku, albo case rb 454 jest z 15 nozami w cenie okolo 100 tys netto, sasiad ma i bardzo sobie chwali, a w polu to śmiga, ze tylko sie kurzy

Edytowano przez majk03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin6430    0

witam. stoję przed kupnem prasy zmiennokomorowej i interesują mnie te trzy modele john deere 854 premium,

claas 360 variant i fendt 5160vr wszystkie są bez noży, proszę o opinie i ceny. Z góry serdecznie dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ,mam na oku prase pasowa zmiennokomorowa mf 1640 i chce sie dowiedziec cos o niej, jak sobie radzi slomie, sianie i sianokiszace i czy warta uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1726    0

Również mam dylemat jaką prasę wybrać przede wszystkim stało czy zmniennokomorową. W gre wchodzą trzy firmy krone, mc hall, lely. Ceny zbliżone. Prasa będzie chodzić zarówno w słomie ,sianie i sianokiszonce. z tych trzech to tylko krone nie ma opuszczanej podłogi ale zastanawiam się czy to jest aż tak potrzebne

 

Ponadto zmiennokomorowe McHale i Lely to pasowe co nie bardzo widzę do sianokiszonki ponieważ moim zdaniem będą mocno oklejać się pasy czy ktoś z was użytkuje te prasy do mokrej sianokiszonki.

Interesuje mnie również to jak sprawują się stałokomorowe Mc Hall i Lely walcowe w prasowaniu słomy czy nie blokuje się w nich balot np. podczas prasowania bardzo suchej i krótkiej słomy

Zakładam również kupno zgrabiarki i upatrzyłem sobie zgrabiarkę firmy Tonutti Dominator gwiazdową w kształcie V czy ktoś z was ma z podobną jakieś doświadczenia.

Proszę o wypowiedzi wszystkich znawców tematu

Edytowano przez danielhaker
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

@marcin1726 Czy zadałeś sobie choć odrobinę trudu i przeczytałeś jakikolwiek wątek w interesującym Cie temacie czy na pałę od razu zadałeś pytanie?

1. W sianokiszonce najważniejszy jest zgniot, zgniot od samego środka, a pod tym względem tylko pasy zmiennokomorowe mogą zaoferowac przyzwoite parametry.

2. Twoje obawy co do oklejania pasów ... a uważasz, że walce się nie oklejają? Wybierz prasę z dobrymi skrobakami i nie będziesz miał problemów.

3. Czy opuszczana podłoga to coś ważnego przekonasz się gdy pierwszy raz stracisz godzinę na wygrzebanie zbitej masy spod zapchanego rotora. Oczywiście, że zamiast opuszczanej podłogi może być inne rozwiązanie tj. rewers.

4. Jeśli oprócz bardzo suchej i krótkiej słomy chciałbyś prasować również krótkie i bardzo suche siano, a zwłaszcza lucernę i nie gubić przy tym niczego między walcami to docenisz pasówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam,mam problem z wyborem prasy rolującej.Prasa miałaby współpracować z ciągnikiem 80 km i robiła około 1000 bel rocznie.Chodzi mi o stałokomorówkę z rotorem i nożami,liczę na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

max 70 tyś,prasa ma być nowa na prow

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulibuli    0

witam mam problem z prasą galignani 9220 stało komorowa chodzi o ustawianie zgniotu i o załączanie sznurka proszę o pomoc :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Zastanawiam się pomiędzy Famarol 1,8 Vd lub sipma PS 1312 power cut a może metal fach Z-562 z rotorem i nożami.

Chciałbym coś więcej wiezdzieć o tych prasach więc proszę użytkowników o opinie na ich temat.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-za-ZO-9    0

ja zdecydowanie za prasą łańcóchową a jeżeli chodzi o markę to oczywiście KRONE.Jest to prasa podobna do sipmy i wszystkie części mozna nabyć w polsce.Prasa produkcji niemieckiej a więc jest wykonana solidnie.Jest też prasa CARRARO produkt Włoski (części nadają się z sipmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

na podstawie swoich doświadczeń oraz opinii znajomych w tej kwocie zdecydowanie polecam Ci Unię Famarol 1,8V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja również polecam Famarolke naprawdę ładnie baloty robi i bardzo sprawnie. Tylko weź model z siatką i szer koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja również polecam Famarolke naprawdę ładnie baloty robi i bardzo sprawnie. Tylko weź model z siatką i szer koła.

A z ciągnikiem o jakiej mocy współpracowała famarolka.

Nie cytuj poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Pracowała z ciągnikiem ok 100km ale że u mnie są duże góry(głównie), to prasowanie przebiegało bardzo sprawnie i bele były ładnie zbite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj