gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubert9595    4

Witam,

Potrzebuję rady od użytkowników lub znających temat, stoję przed zakupem belarki kwota przeznaczona to 30tyś. jak coś będzie warte to trochę dołoże, w rolę wchodzą raczej zachodnie marki. Prasa będzie pracowała z 120 konnym ciągnikiem, będzie prasowała sianokiszonkę, siano i słomę, zastanawiam się czy postawić na pasówkę czy łańcuchową walcówka raczej odpada podobno potrafi belka słomy stanąć w komorze. Zastanawiam się nad JD 580 lub 590 i Krone vario pack owijanie na siatkę i dobrze żeby miała rotor. Poradzcie coś na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Ja przesiadłem sie z Arobale1215 94r stałokomorowa owijanie sznurkiem na Claas variant 260 06r sznurek siatka. Roznica jest ogromna Bele fi 150 maja po 400kg wydajnosc na duzym kawałku siana 30 35 balotow na godzine przy starej 15 16 robie tylko fi150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Dilerze od Lely zapomniałeś dodać, że na te bezkrzywkowe podbieracze w lely to rolnicy coraz bardziej gromy sadzą. :) niestety ale aż tak pięknie zielonki to nie wciąga.

pozdro

 

Ja po sezonie i 3500 belach nic takiego nie stwierdziłem, prasa ani raz się nie zapchała, nawet w bardzo szerokich pokosach. Obawiałem się kruchej słomy ale wszystko idzie elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm    84

Mój znajomy ma też prasę NH i nawet sobie ją chwali. Jaro może w tej twojej jest jakaś wada fabryczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Dlaczego w 8 na 10 pras JD550 ktore ogladalem byla zdemontowana drabinka nad podbierakiem ? lepiej tak prasowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Stoję przed zakupem prasy(pasowej), otrzymałem następujące oferty:

- MASSEY FERGUSON 167 V siatka,sznurek, z rotorem rocznik 2009 cena 92 tys. netto

- John deere 852 z rotorem,siatka,szerokie opony, rok 2012 cena 92 tys. netto

- Feraboli LTC 265, rotor+noże, szerokie opony, siatka,sznurek rok 2013, cena 89,5 netto

- Feraboli LT 265 , szerokie opony, siatka,sznurek rok 2013, cena 79,5 netto

- Feraboli HTC 220 rotor+noże, szerokie opony, siatka,sznurek rok 2013, cena 88 netto

- Feraboli HT 220 , szerokie opony, siatka,sznurek rok 2013, cena 77 netto

Wolałbym żeby prasa miała rotor, feraboli nie da się zamówić z samym rotorem szerokośc podbieracza w tych feraboli i fergusonie to 2,2m nie wiem jak o w johndeere. Co sądzicie o tych ofertach, którą markę bardziej polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

na temat tych maszyn nic ci nie powiem ale mogi ci polecic NH BR7060 szerokie opony ,siatka ,rotor, centralne smarowanie,podbieracz 2,3m i w podobnej kasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

Która prasa będzie lepsza Krone mc1250 czy mchale f5400c, ceny podobne,

będę robił około 1500-2000 bel rocznie w tym 600 bel śłomy

mam chęć na mchale ale diler krone mówi że słoma w mchale to słabo będzie szła,

A jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

bo chce krone wcisnąć, bierz mchale, ze słoma problemu nie bedzie a zgniot w kiszonce bije na głowe krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie ma z tym problemu, w samo południe przy ponad 30 stopniach idzie je bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Witam wszystkich, na wstępie przepraszam jeśli pisze w złym temacie.

Potrzebuję rady użytkowników pras Claas Rollant 62 lub 44 z siatką. W galerii jest mało tych pras ale napisałem do właścicieli z tym, że mi nie odpisali.Mam nadzieję ze tutaj znajdę więcej użytkowników.

O co mi chodzi:

Posiadam rolanta 62 na sznurek (bez elektrycznego aparatu) mam okazję kupić adapter do siatki do tej prasy z 3tyś i chciałbym zapytać się o opinie i jak on działa:

1. Jak załączana jest siatka? Czy mogę ją załączyć przy dowolnym ciśnieniu czy jest to włączane automatycznie?

2. Regulacja ilości obwinięć jest bezstopniowa i jaką max szerokość siatki użyć.

3. Co tam może się popsuć lub ewentualnie na co spojrzeć przy zakupie

4. Za wszelkie schematy/instrukcje będę wdzięczny

5. Ogólne opinie dotyczące tego wynalazku.

Dodam, że prasuje wyłącznie słomę ok 1200szt i chciałbym usprawnić i ulżyć sobie prasowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

jako prasę wszechstronną (siano, słoma, kiszonka), za względnie małe pieniądze polecam Unię Famaroll 1,8 V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja polecam wszystkim John deere :) Posiadam model 590, z siatką, w tym roku sprasowała 350-400 ha, bez najmniejszej awarii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

A co sądzicie o prasie Metal Fach Z589 z rotorem i nożami? Cena zachęca, ale ciekawe jak z jakością, są może jacyś użytkownicy tych pras na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Witam. Dzisiaj pewien "mechanik" powiedział mi że prasy Deutz Fahr to jest dokładnie to samo, co prasy KUHN, tylko inny kolor. Czy to prawda? :) Jeśli tak, to wychodzi na to, że prasy DF będą równie dobre jak KUHN :) Również jeśli to prawda, to ciekawe która tańsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Mi przedstawiciel mówił że prasy mf i fendt są robione we Włoszech, przez kverneland group czyli przez vicona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

a możliwe że dla metal facha prasy pasowe robi feraboli ?

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj