Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Manius2707    0

Panowie ja mam takie pytanie, a dokładnie to dwa:

- w jaki sposób układacie bele z kiszonki leżąco ? stojąco? pryzma jeden na drugim?? jak jest najlepiej??

- Co zrobić prasie arobale 1209 żeby lepiej dobijała bale???

lukbold    397

poczytaj dział o claas 44s. ciśnienie trzyma ? jeśli tak to wolniej jechać i tyle jak twierdzisz że masz słabo zbite

Manius2707    0

no właśnie nie bardzo. pod koniec dobijania puszcza i się klapa zaczyna po troche otwierac

Wiadomość z agroFakt.pl

lukbold    397

a co ma rozdzielacz do trzymania ciśnienia klapy ?  rozdzielacz w traktorze jest istotny tylko przy nabijaniu ciśnienia a potem jeśli zamki i siłowniki w prasie sprawne to na dobrą sprawę możesz odkręcić węże od traktora i ciśnienie na zegarze musi się trzymać

simson2812    356

A jakie ciśnienie powinno być na prasach zmienno komorowych żeby belki były solidne?

Raczo    19

Każda prasa ma inne siłowniki i inne "przełożenie". U mnie w Lely będzie to od 150 do 220 bar.

Bajek    7

Przymierzam się do zmiany belarki na przyszły sezon, szukam dobrej i wydajnej prasy stałokomorowej do 110 000 netto. Na razie zastanawiam się nad prasami Krone Fortima 1250 Multi Cut i Deutz-Fahr Fix Master 230 Opti Cut. Czy to dobry wybór? Za czym warto się jeszcze rozejrzeć?

Witam dołączam sie do poprzedniej prośby o doradzenie. zamierzam również zakupić prasę na   przyszły sezon i zastanawiam sie nad Krone Fortima 1250 Multi Cut

oraz MC hale 5400c ceny netto sa porównywalne ok 110 tys  lecz zastanawiam sie nad ich bezawaryjnośćia i wydajnoscia prasy beda łącznie rocznie belowac ok 1000 bel. prosze opinie na temat tych pras oraz wady i zalety

Manius2707    0

Witam.

Ja również chce kupić prase na nowy sezon baloty 120x120, będę nią robił około 400 kiszonki i 200 słomy zależy mi na tym żeby solidnie dobijała bale. chciał bym żeby to było w przedziale 20-25 tyś

Proszę o jakąś podpowiedź

Manius2707    0

Witam.

Potrzebuje pomocy, chce kupić prase claas rollant i mam do was pytanie który model ma zamki mechaniczne na komorze ???

Co wogóle powiecie o tej prasie??

ZUCH1234    72

kolego ja mam rolland 46 juz 7 sezon i nie potrzepne sa zadne zamki klapasie nie uchyla gdy jest sprawny zawóz ten w prasie poszukaj zadbanej maszyny sprawdz stan zembatek i łańcuchów . Ja w tym roku juz ukręciłem 1300 szt 

Edytowano przez ZUCH1234

Famer21    6

Prasowanie słomy tylko żeby zawieźć na skup. Przedział hmm, coś taniego na tyle ha rocznie coś do 15tyś kupię?

simson2812    356

Jeżeli prasowanie słomy to najlepiej zmiennokomorowa za 15 tyś to JD 550 na szerokim podbieraku bo walcówką to dobrej belki nie zrobisz. Może być też jakaś pasówka NH. Od 15 do 20 kupisz coś dobrego.

ZUCH1234    72

Poszukuje prasy do fendt 100 km pasowej z rotorem i nożami myślę o większym traktorze , co polecacie tak do 80 tys z używek na co zwrócić uwage przy kupnie . Enetualnie nową będę brał na modernizacje jak mi sie uda wtedy napewno mh v 660 albo lely 445 . bedzie wymiana ze starego rollanda 46

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co lepiej kupic za 15-20 tys ? pasówke jd 550 czy pasówke gallignani ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się