gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

wojtus    2

W takim razie Mirasek potwierdziłes moje przypuszczenia, myśle że będę musiał sie jakoś przekulać moim traktorkiem tym bardziej że aż tak dużo tej kiszonki nie robie rocznie, więcej słomy. ;) Do tej pory kolega mi prasował sipmą bez noży i jakoś kiszonka była dobra. ;)

Tak przy okazji ta klaas 46 RC to jest zmiennokomorowa? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Ten Claas jest walcowy, zmiennokomorowa nazywa się Variant (chyba :) )

 

 

@mirasek u mnie w przyczepie samozbierającej każdy nóż ma osobne zabezpieczenie sprężynowe, chociaż i tak to nie działa, taka firma :) widziałem też zabezpieczenia hydrauliczne, przy każdym nożu wąż i siłownik ;) , u pras nigdy na to nie zwróciłem uwagi, nie wiem jak tam jest...

 

ogólnie jeżeli już niema zabezpieczenia to musi być koniecznie wałek WOM ze sprzęgłem przeciążeniowym, bo czasami kamień, ząb od grabiarki czy nawet gruba gałąź i sprzęgło w przekaźniku puści...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Możliwe że są tam zabezpieczenia sprężynowe, przyjżałbym sie temu bardziej ale wstawiłem Vicona między Bizona i Sipme tak że tylko ręka wchodzi pomiędzy ;) więc obadam to dopiero na wiosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

witam mam taki mały mini problem chce kupić prasę i sie zastanawiam bo niewiem co wybrać chodzi mi dokładniej oto czy pasowa czy łańcuchowa albo walcowa doradzcie mi musi robić słome siano i kiszkonke i musi chodzić z każdm ciągnikiem zarówno małej mocy jak i tymi większymi. Prosił bym o ucziwe odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

hehe dziwnie napisales "ma tez chodzic z ciagnikiem malej mocy" to ty planujesz np sianokiszonke robic t-25 lub c-330 bo z tego co czytam to tak???


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

co oznacza ciągnik małej mocy ile dokładnie km i na ile ha jest ta prasa no i czy nowa czy nie


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Taka do wszystkiego i do niczego to jest łańcuchowa Sipma :) Walcówki mają większe zapotrzebowanie mocy i w niektórych stają bele słomy. Pasowe nie wiem... Jaki najsłabszy ciągnik by z nią pracował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja z polskich to polecam sipme z 569/1 bo tak jest to prasa walcowo lancuchowa czyli na da sie i do sianokiszonki i do slamy i siana ma szerszy podbierak 1,80 m jest to duzy komfort mozna do niej zalozyc adapter na siatke i nie ma co sie oszukiwac sipma jednak zostawia warfamei sokolke w tyle pod wzglemem wykonania, dzialania i trwalosci ale cos za cos jezeli ciagnik nie bedzie mial przynajmniej 70 km bedzie mail z sipma badzo ciezko sa na forum kolesie co ciagaja np 5211 lub 3512 lu c360 ale to nie jest efektywna do konica praca ... :) pozdro


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2
witam mam taki mały mini problem chce kupić prasę i sie zastanawiam bo niewiem co wybrać chodzi mi dokładniej oto czy pasowa czy łańcuchowa albo walcowa doradzcie mi musi robić słome siano i kiszkonke i musi chodzić z każdm ciągnikiem zarówno małej mocy jak i tymi większymi. Prosił bym o ucziwe odpowiedzi

 

Hej @AGRObumbula to napisz po prostu jakiej mocy ciągnik/ciągniki posiadasz bo tak to można w nieskończoność wymieniać prasy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

ja swja z-569/1 ciagam 4011,a po za tym moj wujek ma warfame co prawda jest lzejsza na ciagnik ale za 6 lat 2 razy robil podbieracz bo sie lamal a ja w swojej za tyle samo lat wymienilem lozysko,dadam ze moja i wujka tyle samo robia bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
ja swja z-569/1 ciagam 4011,a po za tym moj wujek ma warfame co prawda jest lzejsza na ciagnik ale za 6 lat 2 razy robil podbieracz bo sie lamal a ja w swojej za tyle samo lat wymienilem lozysko,dadam ze moja i wujka tyle samo robia bel

nie wierze ze 4011 daje rade np w kiszonce i dobrze dobija ....


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

kup pasową, C-330 nawet da rade np. rivierre casalis lub massey herguson polecam te prasy, a polskie prasy lepiej nie dotykać :) przy pasowych słome możesz prasować jak jest sucha a przy niektórych walcowych lub łańcuchowych trzeba prasować z rosą bo inaczej nie ujedziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

no fakt o najważniejszym zapomniałem żeby chodziła z ursusem c-360, z zetrorem 8145 i z MB track 1600 no to teraz może powiecie mi jaką wybrać czy pasową łańcuchową albo walcową co do pracy to raczej wolał bym używaną bo nowa mi sie nieopłaca kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

i to ci sie kalkuluje tylko ropy spalisz co nie miara a z roboty i tak h**...

 

 

 

 

a co do uzywek to chyba najlepej kupic jakos KRONE jak dla mnie sa to super zwijki :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

jak bys byl tak laskw nie pisz posta pod postem :) !!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

ale i tak z polskich produktów bym byl za sipma tylko walcowo -lancuchowa najlepiej by sie sprawdzila w sianokiszonce ,slomie i sianie...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8
Warfama będzie ok. Mam od 6 lat rocznie robie około 800 bel słomy i 600 sianokiszonki

kolega nie chce kupywać nowej prasy tylko używke. Ja jak kupywałem prase to przyglądałem się krone kr125 podobno ma małe zapotrzebowanie mocy. A za używaną warfame wołaja od 25 do 30 tys. zł to juz lepsz była by krone kr130 z siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kupuj tylko i wyłącznie pasówkę!!!! Szeroki podbierak i siatka musi być ... Z pasówek polecam Vicona i John Deere ... Kup pasówkę a nie pożałujesz.. Bez porównania z walcówką czy łańcuchem tym bardziej z polską Sipmą B) zwinięte od samego początku a nie dziura w środku :) .... no i liczy się banalna obsługa i zmienność komory... możesz kręcić belki od 80cm do 1,8m .... w słomie i sianie C360 da radę gorzej w sianokiszonce optymalny będzie ten twój zetorek 8145 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kup pasówke , ja polecam bardzo JD 550 , jest to dobra prasa , a w słomie , to c-360 w jęczmionce dusiłem 4 szosową , i szła jak przecinak , a na sąsiednim polu facet też c-360 jechał z sipmą , to nie mógł za mną nadążyć , bo ja zgniot skręciłem na prawie ful , i z lepszego zboża było 20 bali z hektara ,a sąsiad z hektara miał 30 balików , na słabszym jęcznieniu . Powiem lepiej ja moją c-360 jechałem w sianokiszonce , to raczej nie była wspaniała robota , bo musiałem jechał 1 szosową , więć lepszy będzie zetor 8145 . Za dużo nie będę pisał , bo mam takie samo zdanie co luke16@ , i wszyscy użytkownicy pasówek , więc coś o tym świadczy , a nie wiem co wszyscy widzą w sipmie , przecie to nie prasa jest , niby te bele zwinie , ale ręke do środka wsadzisz , a takiego czegoś nie zrobisz w beli po zmiennokomorówce , bo to jest nie wykonalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja czegos tu nie rozumiem jezeli Sipmy sa beznadzieje to dla czego tyle ludzi ja posiada i jakos nikt nie narzeka no wytlumaczcie mi to ?????????????????????? :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj