Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

tespis17    21

Myślę o kupnie prasy.

Na początku myślałem o nowej Famarol 1.8 DF ale to cofanie mnie denerwuje tym bardziej jak nie ma się rewersu w ciągniku (skomplikowana prasa). Ciągnik 80KM. Potem myślałem o Krone 130S ale czy da radę 80KM??? Teraz myślę o JD ponieważ jak nie mógłbym dać rady to bym kręcił mniejsze bele. Prasa ma być prosta. Rocznie min 500bel max 1000. Walcowe prasy i te które trzeba cofać też odpadają.

Edytowano przez tespis17

tespis17    21

Tu masz filmik kolego że trzeba cofać.

http://www.youtube.com/watch?v=Ic2b0WA53fU

Nie wiem po co jest ten odrzutnik w famarolce bo i tak za każdym razem trzeba cofną. Za nisko umieścili środek ciężkości. Zobacz jak mają JD i jak daleko odrzucają balota. Moim zdaniem dużo wad ma ta prasa (Bez urazy kolego bo widzę że famarolke masz).

Edytowano przez tespis17

Wiadomość z agroFakt.pl

danielhaker    802

Spoko ;)

Ja też cofam, ale jakoś z przyzwyczajenia. Tam są śruby którymi można regulować na sprężynach siłę odrzutu. To że nie jest idealna- nie zaprzeczam. Kilka rzeczy mogli zrobić inaczej ale chyba do każdego sprzętu można się przyczepić że coś można było inaczej wykonać.

janusz20    105

o ile bela siana w famarolce odlatuje to ze słoma jest problem i dla pewności ja zawsze cofam, nie popoba mi soe to bo wzrasta zużycie paliwa.

mariuszd93    489

Tu masz filmik kolego że trzeba cofać.

http://www.youtube.com/watch?v=Ic2b0WA53fU

Nie wiem po co jest ten odrzutnik w famarolce bo i tak za każdym razem trzeba cofną. Za nisko umieścili środek ciężkości. Zobacz jak mają JD i jak daleko odrzucają balota. Moim zdaniem dużo wad ma ta prasa (Bez urazy kolego bo widzę że famarolke masz).

Nie rozumiem za bardzo czego niby - według ciebie dowodzi ten filmik?

pokazuje że jakiś gość cofa owszem , ale nie widać jak zachowuje się bela , i co by się stało gdyby nie cofał

Ursusc385    514

o ile bela siana w famarolce odlatuje to ze słoma jest problem i dla pewności ja zawsze cofam, nie popoba mi soe to bo wzrasta zużycie paliwa.

O ile Ci więcej tego paliwa spali ? Niektórzy to po prostu już z tym zużyciem paliwa przesadzają... Każdą kropla ropy dla Ciebie jest aż tak ważna ? :ph34r:

Mam pomysł to może gaś ciągnik i tą bele ręcznie wypychaj z komory, to jeszcze mniejsze spalanie będzie ? :ph34r:

tespis17    21

@mariuszd93

Cofają dlatego żeby nie przyhaczyć balot jak będą zamykać klapę, masz 99% pewność jak cofniesz. Dlatego mają nie które prasy pogiętą blachę z tył a filmik wziąłem pierwszy lepszy i on nie ma dowodzić czegoś tam. Po prostu zaliczyłbym to cofanie do minusów i tak jak kolega danielhaker napisał "nic nie jest idealne". To jaką prasę byś mi polecił kolego???

Edytowano przez tespis17

mariuszd93    489

@tespis

ogólnie pasową zmiennokomorową , bardzo dobry zgniot od początku beli i mozliwość regulacji wielkości beli , marka to według uznania, moim zdaniem JD lub VICON , koniecznie z siatką .

Ja mam Vicon RV187 , 2001rok z siatką , niestety bez odrzutnika , teraz 3 sezon i nie narzekam , wcześniej miałem claas rollant 44s i zmiana zdecydowanie na plus :)

tespis17    21

A czy musi mieć rotor??? Ponieważ spotkałem się z taką opinią że bardziej rozdrabnia słomę chociaż wydaję mi się to nieprawdą.

Edytowano przez tespis17

mariuszd93    489

Owszem rotor rozdrabnia słomę , nawet bez noży, bo słoma jest krucha , czy to plus to nie wiem .........

Do noży to może troche brakować koni , bo piszesz że masz 80Km , tyle że noże to głównie w sianokiszonce są naprawdę potrzebne , szczególnie jak się robi ze starszej trawy

janusz20    105

O ile Ci więcej tego paliwa spali ? Niektórzy to po prostu już z tym zużyciem paliwa przesadzają... Każdą kropla ropy dla Ciebie jest aż tak ważna ? :ph34r:

Mam pomysł to może gaś ciągnik i tą bele ręcznie wypychaj z komory, to jeszcze mniejsze spalanie będzie ? :ph34r:

Z moich obserewacji wynika że spalanie wzrasta o blisko litr na godzine. nie wiem jak dla kogo ale dla mnie to dużo.

a twój pomysł na zmniejszenie spalania raczej by przyniusł odwrotny skutek

a dziś w pierwszym sezonie po 1500belach w swojej famarolce musiałem prostować 6 listw zrobiły się piekne łuki po dwa strzały młota i znów jak nowe strasznie miękki materiał

lukasz56612    1

Z tego co zauważyłem, to w famarolkach chcąc nie cofać trzeba dość szybko otworzyć klapę, tak aby bela podczas zjeżdżania z rampy nie oparła się o tą klapę (w moim przypadku o dolny walec tej klapy). Dzięki temu bela nabiera prędkości od samego początku rampy i potem nawet pod górkę stoczy się wystarczająco daleko. Ja podczas podnoszenia trzymam obroty ok 1500 i jak już prawie do końca się podnosi to momentalnie zwalniam, bo tak, jak za szybko klapa dojdzie do końca to aż całą prasą szarpnie. Trzeba więc przy tym sposobie trochę wprawy.

Inny sposób, to po podniesieniu klapy należy wyłączyć napęd WOM i dosłownie minimalnie podjechać do przodu, może nawet i nie pół metra (testowałem to i w zupełności taki minimalny podjazd wystarcza) i wtedy opuszczamy klapę. Napęd włączamy jak już klapa jest prawie zamknięta (nie musimy czekać do jej całkowitego zamknięcia), dzięki czemu nie pozostawimy słomy, która w przeciwnym wypadku (przy włączonym napędzie wraz z otwartą klapą) zostałaby wywalona do tyłu.

lukasz56612    1

Na początku takie trzymam (chociaż nie zawsze 1500, czasami 1200-1300), ale jak widzę, że klapa już jest prawie całkowicie w górze to szybko je redukuje do jałowych. Inaczej klapę by mi wyrwało ;D Jak się trochę dłużej poprasuje to wprawa szybko wchodzi i teraz np operuję gazem i dźwignią hydrauliki przy podnoszeniu na wyczucie, wcale nie patrząc na obroty silnika. Metoda wg mnie dobra (średnio 1 raz na 40 bel muszę podjeżdżać do przodu aby zamknąć klapę, tak to otwieram i od razu zamykam bez żadnego kombinowania).

PS: Dużo, a właściwie wszystko zależy od hydrauliki ciągnika. Jak ma się dużą wydajność to nie trzeba aż tak "gazować".

Edytowano przez lukasz56612

danielhaker    802

Poradzi sobie.

@Lukasz, nie wiem, może mi się wydaje ale wg. instrukcji to chyba niezbyt dobrze jest trzymać na obrotach przy podnoszeniu klapy. nie chodzi tu o hydraulikę ale o obroty łańcucha

lukasz56612    1

Ja mam prasę w pełni walcową, więc dla walców nie ma różnicy jakie obroty (a przynajmniej w instrukcji nic nie jest napisane na ten temat).

janusz20    105

Ja tam sądze że łańcuchom to ryba w jakiej pozycji jest klapa raczej bardziej istotne jest to szarpnięcie na końcu szybkiego unoszenia. U mnie urwała sie sruba od zawiasu a reszta była luzna.

Mikruss    55

co do krone to patrz na łańcuchy (te od kulania balotów)czy nie wytarte i czy dysze smarujące sa ok.

Znajomy w zeszłym roku nie przyuwazył że dysza przez jeden dzień nie dawała oleju i sie dość mocno przyjechał.

Na ten sezon załozył nowe łańcuchy - koszt 25 tys zł !!!!

Kryniak    1

Ale gdyby trafiła mi się taka w bardzo dobrym stanie prasa to warto kupić? Czy lepiej jakąś pasową John Deere, czy Welgera albo Claasa?

MAZURK    0

ja mam zmiennokomorówke sipmy i nie narzekam, chciałem kupić używaną, ale w końcu kupiłem nową na raty w kredycie firmowym. wpłaciłem co miałem a raty i tak wychodzą taniej niż wynajmowanie kogoś do roboty. Przynajmiej nowa i na gwarancji 2 letniej. Nie porównujmy pras pasowych do zmiennokomorowych, to zupełnie inna klasa. Zmiennokomorowa daje dużow więcej możliwości. Mam swoją od początku sezonu i niezamienie na inną. Nawet gdy zostaje mi materiału na małą bele to mi ją owinie i mam zgłowy.

Ursusc385    514
Nie porównujmy pras pasowych do zmiennokomorowych

Czytasz to co piszesz ? :blink: Z tego wiem to zazwyczaj prasy pasowe są zmiennokomorowe :huh: To w jaki sposób je można porównywać ? :lol:

ochen    28

Nie porównujmy pras pasowych do zmiennokomorowych, to zupełnie inna klasa.

:blink:

Przecież prasy zmiennokomorowe są pasowe lub łańcuchowe. WTF!?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się