Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Zetor5340    1
Użytkować nie użytkuje ale dookoła mnie jest ich tyle ze co nieco moge powiedzieć na ich temat. wiesz jak ktoś robi ok 4 tys bel rocznie taką prasa to po 4 latach czeka wymiana łańcuchów jak nic. poza tym system wrzucania sznurka jest tak nie dopracowany ze głowa mała. Ogulnie nie jest to sprzęt na duże areały i do konkretnej pracy, wykozystane stale itp materiały są tak słąbej jakości ze szybko sie zużywają weżmy nawet pod uwage zeby w podbieraku,

To jest moja wypowiedz i moje zdania na temat tych prac a wiadomo jak ktoś ma to będzie to chwalił.

Pozdrawiam Balzak

no właśnie, ja wcale nie chwale ale mówisz ze na duze areały a ja nie pisze ze obrabiam nia 100 ha bo przy takim stanie rzeczy kupiłbym coś lepszego ale na moje (nasze)hektary w zupełności wystarcza.

ludzie gadają ze się psują im,, no tak bo kupować to trzeba z głową a nie kupi ktoś taką prasę która nie da sobie rady na danym areale i narzeka ze sie psuje.najpierw to trzeba pomyśleć i dopiero brać się za kupowanie,w grę wchodzi tez uzytkowanie bo jak ktos o sprzet nie dba i mówi ze się psuje to to dla mnie jest czubek.

ja jakoś na ponad 40 ha zadnych z nią problemów nie miałem, ząbki wymieniałem i śmiga jak trzeba, nie wiem co wy robicie ludzie z tymi prasami ze wam się tak psują...a same się napewno nie psują..

Balzak    2

I z tą wypowiedzią sie zgadzam w 100% ze ludzie źle dobierają maszyny do swoich areałów, stąd te wszystkie awarie i w ogóle. ciągłe Narzekanie.

Pozdrawiam Balzak

Fenol    4

jakpracowalem w UK to szefo 5 razy zamawial serwis do 3 letniej JD pasówki ( na tabliczce pisze ze wyprodukowane we FRANCJI) jak dla mnie to: nigdy ladowarka JD i Prasa: przestalem liczyc ile razy serwis przyjezdzal a najczesciej do 5 miesiecznej ladowarki JD chyba 3330 ( ale lapy sobie uciac nie dam bo nie pamietam), z prasa szybko jezdzil ale ile sie nawk***iał to slow brak...

Wiadomość z agroFakt.pl

Balzak    2

Wiesz wszystko zależy od tego jaki masz ciągnik i czy chcesz z nożami czy bez. Jak do samej słomy to polecałbym łańcuchówkę lub pasową, w ostateczności do słomy polecałbym walcówki w walcówkach jest problem natury takiej ze podczas belowania słomy bela może sie zatrzymać. Więc napisz jakięs dokładne informacje

Pozdrawiam Balzak

johny    2

ja mam podobny problem bo zamierzam cos wybrac jak kolega wyzej mam ok 40h i jeszcze ze 8 łąk z łak najczęsciej sianokiszonke robie i jak by sie nadawał prasa nowa.. do 40000>50000 zł

Balzak    2

To jak chcesz nową w tych granicach cenowych to wyboru dużego nie masz albo Sipma lub Metal Fach

johny    2

no tak do wyboru jest Metal Fach, Sipma, unia tylko któro mogła by byc walcowa ale słome da sie prasowac walcowymi??tzn słome sie da ale sie podobno zapycha

Raczo    19

Za taka kasę to polecam Sipme Z569/1. Ma komorę łańcuchowo-walcową. Prasuję nią jakieś 25ha zboża i około 10 łąk. Nie zauważyłem, żeby kiedykolwiek coś się zapychało albo balot przestał sie kręcić. A moim zdaniem ma dużo lepszy zgniot niż te z samym łańcuchem.

Balzak    2

Właśnie podobno w Welgerach najszybciej zatrzymuje sie bela

Pozdrawiam Balzak

moim zdaniem najlepsza prasa to vicon rf 125 z docinaczem zapierdziela sie nią nawet do 20 km/h i sie nie patrzy czy sie zapycha bo to nie mozliwe moim zdaniem

luks    0

Ja miałem Claasa 46, teraz mam jd 570, 580 i jestem bardzo zadowolony przy zwijaniu słomy

pioter    44

a jak z awariami bo słyszałem że są dos częste w tych prasach...bo części napewno tansze niz do claasa...z jakimi ciągnikami chodzą te prasy??? ile potrzebuja km????jaka jest ich wydajnośc???

luks    0

Pioter chodzi o presy jd? w tamtym sezonie jechalem jd 570 + 2650 i nie mialem zadnej awari.(3500 bali) w tym roku mam drugi zestaw jd 580 + 2650. zapotrzebowanie mocy na te presy to okolo 60 KM ale jak jest wiecej szybciej jedziesz.

pioter    44

tak chodzi mi o prasy JD.ile za nie dałeś i z którego moga byc roku??masz może w nich rotor???owijasz siatka czy sznurkiem???ile beli zrobisz na 1h???pytam sie bo podobaja mi sie te prasy i jak bede kupował to raczej coś z Jd

Balzak    2

To jest podajnik gwiazdowy który przesuwanie materiału do komory prasowania. kest umieszczony między podbieraczem a komora prasowania,

Pozdrawiam Balzak

luks    0
tak chodzi mi o prasy JD.ile za nie dałeś i z którego moga byc roku??masz może w nich rotor???owijasz siatka czy sznurkiem???ile beli zrobisz na 1h???pytam sie bo podobaja mi sie te prasy i jak bede kupował to raczej coś z Jd

Presy sa z 2000r i 98, nie posiadaja rotora poniewaz do siana lub sianokiszonki zalecam Claas 250 z roto. lub inna walcówke. owijam sznurkiem wiadomo za siatke trzeba bylo wiecej położyć kasy. ale mam na dwa sznurki wiec czas owijania jest przyzwoity. Dokładnie ile robie beli z 1H nie jestem wstanie powiedziec, to zalezy od slomy i mieszanki itd. Powiem tylko tyle ze mniej niz sipma, bo jd ma wiekszy zgniot.

Balzak    2

Zetor7745 mysle ze troche porywasz z motyka na księżyc, sprzęt ogólnie super zejefajny. Ale mi by chyba było szkoda ciągnika do niej dać rade moze i da ale lekko to on nie bedzie miał w tej prasie. Szczególnie przy dobijaniu. Jak widziałem taką prase w pracy to z ciągnikami min 100KM. Zawsze mozna próbować ale szkoda ciągnika.

Pozdrawiam Balzak

robertbara    57

Ale którą Viconke czy Claasa. Jeśli będziesz dzwonił to powiedz że mnie znasz, będzie upust. To mój kumpel handluje tymi sprzętami :D

Ogólnie to poleciłbym Ci Viconkę. Sam mam ale RV 1901 mam zrobione na niej 9 tys balotów, ta ma tylko 1,3 tys. :)

80 konny ciągnik będzie chodził, do tego będziesz miał super zbite bele :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się