Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

themr92582    33

Witam,mam problem z wyborem prasy rolującej.Prasa miałaby współpracować z ciągnikiem 80 km i robiła około 1000 bel rocznie.Chodzi mi o stałokomorówkę z rotorem i nożami,liczę na pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl

bulibuli    0

witam mam problem z prasą galignani 9220 stało komorowa chodzi o ustawianie zgniotu i o załączanie sznurka proszę o pomoc :wacko: .

themr92582    33
Napisano (edytowany)

Zastanawiam się pomiędzy Famarol 1,8 Vd lub sipma PS 1312 power cut a może metal fach Z-562 z rotorem i nożami.

Chciałbym coś więcej wiezdzieć o tych prasach więc proszę użytkowników o opinie na ich temat.

Edytowano przez themr92582

a-za-ZO-9    0

ja zdecydowanie za prasą łańcóchową a jeżeli chodzi o markę to oczywiście KRONE.Jest to prasa podobna do sipmy i wszystkie części mozna nabyć w polsce.Prasa produkcji niemieckiej a więc jest wykonana solidnie.Jest też prasa CARRARO produkt Włoski (części nadają się z sipmy)

maciek9225    14

na podstawie swoich doświadczeń oraz opinii znajomych w tej kwocie zdecydowanie polecam Ci Unię Famarol 1,8V

lemysz1    96

Ja również polecam Famarolke naprawdę ładnie baloty robi i bardzo sprawnie. Tylko weź model z siatką i szer koła.

themr92582    33

Ja również polecam Famarolke naprawdę ładnie baloty robi i bardzo sprawnie. Tylko weź model z siatką i szer koła.

A z ciągnikiem o jakiej mocy współpracowała famarolka.

Nie cytuj poprzedniego posta

lemysz1    96

Pracowała z ciągnikiem ok 100km ale że u mnie są duże góry(głównie), to prasowanie przebiegało bardzo sprawnie i bele były ładnie zbite.

danielhaker    803

Witam.Posiadam prase Metal-Fach Z589/2.Jest ok

"Jest ok" Nic nam nie mówi. Jakieś wady, zalety itp. napisz. Za post bez argumentacji na tym forum dajemy ostrzeżenie

MgrLukash    114

Miał ktoś styczność z prasami Zetor System? Co to są za wynalazki i kto je produkuje?

1301-Zetor_baler_Columbia_350_thumb.jpg

Laver    4

Ja też kupiłem metal fach Z589 tylko że ma chyba oznaczenie P.R.N jest z rotorem i nożami, prasę przywieźli tydzień temu to za wiele nie powiem, w każdym razie jest dużo części z feraboli, elektryka jest włoska.

sacrable    17

Podoba mi się ta prasa, ale nie ma za bardzo opinii na jej temat, stosunkowo młoda konstrukcja. Dealer, z którym rozmawiałem sprzedał dopiero w tym roku pierwszą sztukę. Być może to ona poszła do ciebie. Mówię o Invest-Rol z Czarnocina. Ciekawi mnie czy Belarus 952 radziłby sobie z tą maszyną. Sipma i Unia też posiadają podobne prasy (Z599 i DF 1,7 bodajże). Co cie skłoniło do wyboru tej właśnie? Jaka cena i wyposażenie? Widziałem, że interesowałeś się również innymi, skąd taki a nie inny wybór?

Laver    4

Wybrałem metal fach ze względu na cenę i to że są w niej włoskie części, nie wiem czy wszystkie, ale jest ich dużo. Konstrukcja to feraboli sprinter 165. Przed zakupem rozmawiałem z dwoma użytkownikami tych pras i byli zadowoleni. Zapłaciłem za nią 69,5 tys. zł netto tylko że prasa jest z 2012 roku i kupiłem ją w woj. świętokrzyskim, teraz wg. cennika kosztuje 85 tys. netto, obdzwoniłem 5 dilerów dawali 10% max. 11% rabatu. Wyposażenie to standard czyli tak jak na stronie metal fachu. Myślę że na moje potrzeby wystarczy, z reszta to się niedługo okaże.

oscar    0

Prasa Metal-Fach Z586\2 akcje zniwa zaliczyla bez zadnych awari.Tylko brak slomy nie mogla sie wykazac swoja wydajnoscia. Jak na hetarze robia jakies 6 bali o wysokosci 155cm przy cisnieniu 150 bar. Na jednym polu zrobila w ciagu 50minut 30 bali. Byl koniec siatki.Tak prasa jest wart swej ceny z tym wyposazeniem na maks

edi25    0

Jaka prase wybrac ktora bedzie uzywana tylko do slomy, baloty moze robic nawet te najwieksze, najlepiej pasowa?

Oczywiscie uzywana, i nie droga

mariuszd93    489

Trochę mało danych żeby coś konkretnego doradzić ..

Jakim traktorem będzie ciągana?

Niedroga to mało precyzyjne określenie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się