Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

savas    3

Jak ma mniej pasów to są szersze i jest mniej przerw między nimi a to się przekłada na mniejsze straty materiału ale z drugiej strony szerokie pasy są bardziej podatne na deformacje i jednej strony trochę się bardziej rozciągnie i po pasie nie ma tego jak jest dużo pasów i bądź tu mądry co jest lepsze

tu se można porównać prasy gęstość sprasowania

http://www.agroshow.pl/aktualizacja/data/pliki/217_Wykres_I_22_05.pdf

http://www.agroshow.pl/aktualizacja/data/pliki/215_Pomiar_gestosci_bel.pdf

Prasy w tym teście nie dość że pracują z różnymi ciągnikami to mają inne wyposażenie np. niektóre mają noże inne nie, więc test moim zdaniem nieobiektywny.

Wiadomość z agroFakt.pl

krzycho86    0

pasówka na siano sie nie nadaje a tym bardziej na kiszonkę moim zdaniem. A co wy na to sie wypowiecie????

qazi    57

a niby dlaczego się nie nadaje? my mamy co prawda dużo u nas jeszcze nie zrobiła, ale bele sianokiszonki to są świetne, a moga być jeszcze lepsze jak sie zapnie wiekszy ciągnik i noże się wysunie

jaco512    39

pasówka na siano sie nie nadaje a tym bardziej na kiszonkę moim zdaniem. A co wy na to sie wypowiecie????

Skąd masz taką wiedzę? Masz pasówkę czy tylko ktoś ci naopowiadał "że coś gdzieś słyszał"? Bele są bardzo dobrze zbite przy sianokiszonce, siano też jest w porządku. Chyba że ktoś zbiera niedosuszone siano to niech się nie dziwi, że może pleśnieć(ale to po każdej prasie).

sebek1981    6

Chyba że mięki rdzeń jest w prasie to ustawiamy i nie pleśnieje nic :)

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

ppiotr    28

Ja prasuje pasową JD 590 i do sianokiszonki jest idealna, mocno zbija od samego początku, do siana tez jest dobra bo nie kruszy i nie gubi siana jak we walcowych.

panton    0

mam takie małe pytanie która prasa lepsza sipma farma II z-569 czy unia df 1.8v...?

Ciężko wybrać:) niby Unia tansza i szerszy podbieracz ma w standardzie ale tych ich pras to ja nigdzie nie widzialem. Sipma robi prasy od lat i troche ich jest na rynku, wiadomo ze działają:) Sam sie właśnie zastanawiam nad kupnem prasy, słyszałem w sipmie robią jakieś dni otwarte i mozna maszyny kupić w promocyjnej cenie, słyszał ktoś coś na ten temat?

może i dzialja ale na 15sto chektarowych gospodarstwach ja preferuje tylko cos zachodniego i tylko pasówke denerwóją mnie na przykład opinie ludzi na temat pras pasowych którzy nigdy taka maszyna nie pracowali ani nie widdzieli tylko usłyszlei od kolegi kolegi szwagra ....(to samo jest jesli chodzi o kosiarki dyskowe) stereotypy... baloty sa nie porówwnywalne do stałokomorowych

Edytowano przez sisuTL100JD5720
Cytowanie posta

panton    0

Zgadzam się z Tobą w 100% ale i cena jest dużo wyższa:)

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

michal1313    0

Spieracie się pasowa czy stało komorowa wszystko zależy na co kogo stać i co potrzebuje naważniejsze to wiedzieć które firmy robią najlebsze praszy Moim zdaniem nr.1 na świecie to dwie firmy Leyl (kiedyś Welger) i McHale. to są prasy nie do zajechania. Dalej to Clasy, Krone, i cała reszta zachodnich, niestety nasi krajowi producenci jeszcze nie dorównują najlebszym. Jednak że jeśli kupi się Polską prasę za 50tyś na 50ha to ona będzie śmigała jak złoto i niema sensu ładować 100-150tyś za za***iste zachodnie maszyny bo to się nie kalkuluje.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

szczewko    31

Chciałbym się poradzić w sprawie prasy.Chcemy kupic prase do sianokiszonki glownie,jakies 200 sztuk rocznie wiec niewiele moze kiedys troche slomy. I teraz mam dylemat czy na taka ilosc kupowac JD 864 nowa ktorej mi szkoda na taka ilosc balotow bo to dosc duza prasa i ekonomicznie rzecz biorac to nie bardzo sie kalkuluje, czy kupic urzywana pasowke np 550. Rożnica polaga na tym ze urzywna pasowke kupie za 20 tys zeby byla w przyzwoitym stanie a za nowa 864 zaplace jakies 40 tys po zwrocie. W sumie jak kupie nowa to na takim areale to kilkanascie lat spokojnie posłuży.

qazi    57

tylko przy takiej ilości bel to nowa częściej będzie się psuła z powodu rdzy i zastojenia niż od pracy więc bym sobie nową darował, używana jak dobrze wybierzesz też przy takiej ilości nie powinna sprawiać problemów, a 20 tys różnicy pomiędzy nową a używana to też nie mało

tomi382    97

JD 590 jak już :) fajna prasa szeroki wachlarz możliwości pod względem śr balota oraz nie wiele droższa od 550

Edytowano przez tomi382

Dziubas    0

Moim zdaniem najlepsze zwijki to krone i sipma.Mam krone zrobiła 6000 balotów i jedyna awaria to łozysko za 60zł.POLECAM

taszarek    0

Ale na pasowa trzeba bardziej uważac ponieważ można pociąć pasy rotorem przy podnoszeniu klapy, nie można jeździć z belką w środku bez włoczonego wom, a z tym ze balot jest zbijany od środka to też nie zawsze jest dobre ponieważ gdy się robi kiszonkię to jest wtedy mokra trawa zabardzo zbita i bez paszowozu ani rusz ale znów na siano czy słome to polecam ale suche :blink:

Jak potniesz pasy rotorem to jesteś mistrz pomyśl gdzie są pasy a gdzie noże,ja mam łąki 30 km od domu i raz jak na przyczepach brakło miejsca to przywiozłem bele do domu w belarce JD550 i nic się jej nie stało,

Jak jest trawa dobrze zbita to się nie psuje,poza tym masz regulacje stopnia zgniotu na zaworze w belarce przynajmniej u mnie tak jest,ja mam baloty zbite konkret i paszowozu nie mam tnę je wycinarką,kiedyś rąbałem je siekierą 5 minut i belka przerąbana i potem to lekko widłami,więc jak nie miałeś do czynienia z pasową to o niej nie pisz,według mnie to najlepsze prasy,stanowczo odradzam sipme bo to dziadostwo,oraz inne stałokomorowe które lipnie zbijają i mają niską wydajność.

chwedo5    0

Chcialbym sie zapytac was, bo nie mialem wczesniej stycznosci z prasami z rotorem i nozami. Czy ktos tnie slome nozami czy rotor wystarczajaca rozdrobni slome??

szczepan84    19

Witam mam zamiar kupic prasę rolującą nową

mam jakieś 65-70tyś na nią złożone do agencji

myślałem o metal fachu z rotorem ale teraz myślę też o unia famarol pasowa

jaką wybrac

chwedo5    0

A zamierzasz slome ciac czy tylko zielonke?? zamierzasz prasowac Agrofarmem?? tez mam takiego samego (100KM) i tez mysle nad zakupem prasy z nozami

szczepan84    19

chyba nie będę cioc

tak do agrofarma 100 będę miał jeszcze aproplusa gs 320 ale on raczej będzie za słaby choc nie wiem zapewne wypróbuję bo jest oszczędny

Bartek72511    41

Chcialbym sie zapytac was, bo nie mialem wczesniej stycznosci z prasami z rotorem i nozami. Czy ktos tnie slome nozami czy rotor wystarczajaca rozdrobni slome??

Na jakie cele Ci ta słoma? Jeśli do ścielenia to cięcie bez sensu by było. Rotor zwiększy masę beli , bo bardziej będzie zbita belka, przy czym ciągnik będzie bardziej obciążony, chyba ze masz spory zapas mocy to możesz go używać;)

szczepan84    19

ogólnie chodzi mi o dobrą siano-kiszonkę

ale siano słomę również będzie się prasowac bo nikt już nie chce kostki dzwigac podobnie pasówka jest lepsza nisz walcowa nie miałem jeszcze do czynienia z prasami rolującymi

co myślicie o tym http://otomoto.pl/kuhn-przetrzasaczo-zgrabiarka-haybob-300-kuhn-A36401.html jak to się sprawuje

Edytowano przez szczepan84

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się