Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

kajetan    0

Witam Panów.

Przymierzam się do kupna prasy zwijającej. Spodobała mi się Unia Famarol z rotorem (bez docinacza), szerokość podbieracza 2,10. Prasa łańcuchowo-walcowa. Proszę kolegów o opinie dotyczące tej prasy. Czy nie ma problemów ze zwijaniem suchej słomy (w końcu to po części walcówka), jakie najczęściej zdarzają się usterki? Czy może lepiej wybrać jakąś zachodnią, używaną do 5 lat(zakup na modernizację, czy postawić na krajową,ale nową?

Nie chciałbym przekraczać kwoty 65tys, brutto. Prasa ma pracować z sianem, sianokiszonką i słomą, także na usługach. Ciągnik jaki będzie pracował z prasą to Renault Ceres 345.

marcos    0

Może ktoś wie ile kosztuje nowa prasa krone 120x120 siatka + sznurek szerokie opony??

A i ile można cenić 569/1 z 2001r w b. dobrym stanie??

Wiadomość z agroFakt.pl

wertus    0

Jeśli chcesz znać cenę, to zadzwoń do dealera Krone na Polskę, tu masz link do strony Link do strony

Edytowano przez wertus

tomi382    97

Cena ędzie z pewnością wyższa o 100% lub lepiej. Jak mało prasujesz to nie warto tyle wydać. Zainwestuj w dobrą JD gdzie max cena 590 to chyba 20 tys zł

MgrLukash    114

Wie ktoś może jaką nową prasę można kupic do 85 000zł brutto?

Musi posiadac: rotor, noże, siatkę ...

Komora łańcuchowo-walcowa lub walcowa...i żeby zapotrzebowanie na moc nie przekraczało 95KM...

Głównie chodzi mi o zagranicznych producentów...

qazi    57

nie wiem czy za taką kasę da radę coś kupić nowego z zagranicznych, może pottinger albo jego odpowiedniki w tej cenie będzie ale wątpię

Andrzej24871    12

A case rbx powinien się chyba w tej cenie wyrobić ( zresztą ja sie nie znam) odradzam mascara podobno taki syf że Indie i Pakistan większego nie widziały , ciekawe po ile są Galignani bo powinny być niezłe praski.

qazi    57

ale chyba ten case jest łańcuchowy a nie jak kolega pisał że szuka czegoś walcowo -łańcuchowego albo walcówki

Edytowano przez qazi

rutek22kret    0

na dzięn dzisiejszy brałem ofertę na new holland br6090 crop cutter czylu noze i rotor, łańcuchowa to jak bys ją dziś kupował to za 70 netto by oddali primator czyżew

MATUS2    3

u mnie na wsi jest od groma John Deerek 550 i właściciele ją bardzo sobie chwalą, sam wczoraj przyprowadziłem taką ;)

MgrLukash    114

A czy CNH produkuje prasy we własnym zakresie czy jakaś inna firma je robi i maluje w ich barwy?

Z tego co słyszałem Galligani=Pottinger=Fendt...

No właśnie kiedyś gdzieś widziałem jakiegoś Mascara i chyba cena prawie jak Sipmy była :huh:

Hmm... a co powiecie o marce Feraboli czy da sie kupic tą prasę w tych pienądzach oczywiście z takim wyposażeniem?

A może poprostu niezawracac sobie 4ech liter zachodnimi prasami i wziąc Famarola 1.8DD lub 1.8VD?

W sumie to na licencji Deutz-Fahr'a ale jak się ma w nich jakośc do ceny to niewiem...

qazi    57

a co do zachodnich i do pras CNH to one tak właściwie to są nasze krajowe bo w płocku Składane

MgrLukash    114

Może i masz rację aczkolwiek firma nie polska...

Sam niewiem Famarol czy CNH...

Zna ktoś zapotrzebowanie na moc w takiej NH BR6090?

kajetan    0

Też mnie interesuje ten Famarol, ale byłem ostatnio u człowieka który się zajmuje sprzedażą sprzętu i powiedział, żebym sobie tym wogóle głowy nie zawracał i kupował starszą ale zachodnią. Polecał szczególnie Welgery no i John Deery, ewentualnie Krone. Ta Unia mi się jednak podoba i wciąż się zastanawiam co wybrać, w poniedziałek mają mi przysłać ofertę na Famarola z rotorem, bez noży, walcowa - łańcuchowa.

bialy2005    193

ja mam case rbx 344 z nozami to w mokrej łace 100km moze byc cienko na wszytkie noze. u mnie chodzi z case 140km i power boost sie załacza przy dobijaniu. Ogólnie prase moge polecic przepracował sezon i zero awari, oczywiscie brac najszersze koła 19" i full wypasie czyli cofanie hydrauliczne rotora ( w case nie ma tej opcji ale w NH juz jest). co do kól to mam porównanie bo na łące gdzie 3512 juz robił koleiny ze zgrabiarka ja z ta prasa nawet rowków nie zostawiałem tylko woda sie saczyła :)

Famarola radze sobie odpuscic sa jescze nie dopracowane. znajoma kupila jakis rok temu albo 2 to nie poleca mieli kilka awari. wiadomo polak nie potrafi nawet dobrze skopiowac albo tak pozminia ze jest gorzej niz było no i materiały uzyte do produkcji to niebo i ziemia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się