Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

marceli    0

na wolno podnoszącą się i opadającą klapę jest sposób- rozwiercic dziurki w śrubie siłownika od przepływy oleju- sam tak zrobiłem :)

Przekeeeek    3

ja kupiłem nh br 6090, bo wydaje mi się, że to porządna prasa za rozsądne pieniądze, gdyby cena nie grała roli kupiłbym krone

EDWIN    0

no marceli dzięki wywiercę otwory ale o ile je powiększyć jakim wiertłem ty zrobiłeś

Wiadomość z agroFakt.pl

rafa5    0

Witam. Potrzebuję informacji o prasie zwijającej SUPERTINO 1200. Interesuje mnie czy C 360 sobie z nią poradzi i ogólnie co wiecie na temat tej zwijki. Pozdrawiam.

Adex    0

Witam

Chciałbym się zapytać czy c 360 da rade pracować z welgerem rp 12 lub JD 540, 545. Chodzi mi o belowanie słomy, siana i sianokiszonki i nie wiem jaką prasę używaną najlepiej kupić za niewielkie pieniądze aby nie zajeździć c 360.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Adex    0

Moja 60tka pracuje z welgerem rp12 i na trochę ciężko, ale powoli idzie :lol:

A dużo i jak długo belujesz tym zestawem?

Adex    0

Tym zestawem pracuje dopiero rok i zrobiłem ok. 400bel

A w sianokiszonce nie ma ciężko?

emillo1212    15

Po jednym sezonie prasowania to wydaje mi się, że najciężej to ma w słomie, a w sianokiszonce radzi sobie dobrze, tylko wiadomo że szybko nie pojedziesz bo 60tka jest za słaba.

Adex    0

A poleciłbyś mi taki sam zestaw jaki ty masz(welger rp 12 i c 360)? Jak sądzisz opłaca się kupować takiego welgera do 60-siątki?

emillo1212    15

Ja mam Welgera rp12s czyli posiada funkcję owijania siatką. Jak najbardziej polecam na mały areał bo jeżeli masz dużo do prasowania to nie bardzo bo wolno idzie robota. Przez ten sezon jeszcze nie miałem żadnej awarii z tą prasą. Ja planuje kupić jakiś większy ciągnik do tej prasy, a i bym był zapomniał ma tylko jeden minus a mianowicie wąski podbierak, ale ja z tym nie mam za dużego problemu. Jednym słowem mogę Ci ją z czystym sumieniem polecić :lol:

Adex    0

Ja mam Welgera rp12s czyli posiada funkcję owijania siatką. Jak najbardziej polecam na mały areał bo jeżeli masz dużo do prasowania to nie bardzo bo wolno idzie robota. Przez ten sezon jeszcze nie miałem żadnej awarii z tą prasą. Ja planuje kupić jakiś większy ciągnik do tej prasy, a i bym był zapomniał ma tylko jeden minus a mianowicie wąski podbierak, ale ja z tym nie mam za dużego problemu. Jednym słowem mogę Ci ją z czystym sumieniem polecić ;[

Aha to bardzo dziękuje za polecenie. Prasowania nie będzie zbyt dużo to będzie można pomyśleć nad welgerem. :(

Jeszcze raz dzięki :lol:

pio46    0

ja kupiłem nh br 6090, bo wydaje mi się, że to porządna prasa za rozsądne pieniądze, gdyby cena nie grała roli kupiłbym krone

A te rozsądne pieniądze to znaczy: ile taka kosztuje?

marceli    0

@edwin nie pamiętam dokładnie ale tam są malutkie otwory o jeden rozmiar chyb je zwiększyłem i lata klapa jak trza

SAMIK    3

Witam

Przymieżam sie do zakupu prasy rolującej i mam 2 do wyboru Claas 46(22000 zl) lub Jd 580 (29000 zl). Posiadam 30 hektarowe gospodarstwo, prasa głownie byłaby użytkowana w słomie ale też troszke siano i sianokiszonki, posiadam 95-konny ciągnik. Porsze Was o doradzenie co wybrać czy jest sens dopłacać do JD przy takim areale , czy Claas wystarczy. Iprosiłbym o opinie na temat Claas 46. Pozdrawiam i z góry dziękować ;)

Antek21    1

ja prasuje Farma II z łancuchowa-walcowa komora i nie ma żadnego problemu nawet jak słoma jest sucha jak pieprz.

ariss    2

weź taka z szerokim podbieraczem a nie wymienisz na żadną inną sąsiad miał taka i narzekał że ciężko się prasuje przez ten podbieracz bo jak zrobisz pokos wąski to jest gruby a jak się rozrzuci na ok 2 metry to się leci i nie patrzy na nic

tomi382    97

Wygoda na pierwszym miejscu bo po co śmigać po dwa razy te sam pokos? U mnie po claasie sipmą jeździł na dwa razy bo nie ogarniał małym podbieraczem i baloty były nieco skośne hehe

Antek21    1

Bierz z szerokim podbierakiem bo na tą tylko szkoda nerwów.... jaka to praca jak bendziesz musiał jeżdzić weżykiem albo 2 razy...takie moje zdanie

pawelwlosty    6

Bierz z szerokim podbierakiem bo na tą tylko szkoda nerwów.... jaka to praca jak bendziesz musiał jeżdzić weżykiem albo 2 razy...takie moje zdanie

I koniecznie z siatką bo na sznurek to szkoda czasu :rolleyes:

binek    264

dobrze radzicie; szeroki podbierak, siatka do tego najlepiej szerokie opony tylko z tych 11500zł. zrobi się 21500zł. A ja Ci powiem że jeśli potrzebujesz prasę na własne potrzeby i słomę zbierasz po Bizonie to ta w zupełności wystarczy. W poprzednim sezonie podobną zrobiłem blisko 1000 bel i jakoś katastrofy nie było, owszem w naprawdę tęgiej słomie zdarzyło się że kilka omijaków zostało ale to chyba nie powód do rozpaczy.

no bo właśnie tutaj znajomy wziął z wąskim podbieraczem bo cena była okazyjna i dołożył po bokach takie małe nagarniacze jak tu http://moto.allegro.pl/item1023253460_john_deere_545.html iśmigał po tęgich rzędach siana w zeszłym roku i dość szybko, i bele równe a owijanie sznurkiem to ja wiem że wolno idzie ale na moje ha to powinno wystarczyć a słoma czy siano i tak idzie pod dach więc mi nie namoknie.Dzięki za zainteresowanie tematem , jeszcze ten zakup przemyśle.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się