Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

statek    137

nie zgodze sie z Twoja opinia, wedlug testu na targach w szepietowie, byly brane pod uwage NH, JD Welger, Vicon (teraz Kuhn), Krone

wygrala Welger zmiennokomorowa, potem vicon, Krone a dopiero w dalszych miejscach JD i NH

test polegal na jak najwiekszym zageszczeniu beli

luki0489    8

A ja mam sipme(dobra, ale wolno się ja robi) i no przydało by się ja wymienić i jak już wymieniać to na mc hale f550. poprostu ta prasa wymiata! nie widziałem lepszej

grzecho106    0

Ja prasuje prasą JD i w porównaniu do walcówki to jest niebo a ziemia bele są zbite od samego początku i lepiej zakisają a i jeszczed idzie mniej foli na bele bo po tej prasie jest o wile mniej bel

Wiadomość z agroFakt.pl

Luke16    144

I tak niech każdy mówi co chce ale pasem najlepiej się zbije i nie ma huia we wsi przynajmniej u mnie gdzie inni z ha trawy potrafią zrobić sipmami kronami itp. 20parę belek a ja 10/14 <_< i to na niebardzo skręconym zaworze bo inaczej ciągnik nie wyrabia :P

kubu365    1
potrzebuje do NH TD80 (80km) prasa raczej bez rotora bo za malo konikow w holandzie. a zbierc nia bede wszystko: sianokiszonkie, słome, siano

a plusy tej prasy to siatka, szeroki ogumienie, prasa zmienno komorowa, owijanie 2sznurki i siatka

a jakie minusy??? wy mi napiszcie

z gory dzieki

posiadam od niedawna prase new holland 841 z 85 roku jest to prasa lancuchowa zmienno-komorowa bez rotora owijanie siatką

podbierak 140 cm dalem za nia 10tys tylko podbierak to wymiany za te pieniadze warto pracuje z case jx 80 cos takiego ja twoj new holland

pozdro <_<

zgadzam się z @robertbara. to całkowita prawda. mój sąsiad miał zachodnią walcową i nie chciała mu zetorem 5340 belować słomy. a ja 3512 ciągałem siedmioletnią SIPMĘ łańcuchową belowałem wszystko i bez żadnej awarii.

Masz rację nie chciała mi belować ale to nie wina Zetora. Ale jak spojrzałem na datę produkcji to tak się zastanawiałem co z tą moją sipmą będzie za 30 lat ŻYLETKI <_< Zachodnie maszyną są dopracowane czego nie mogę powiedzieć o sipmie <_<

olo1104    0
Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.

look19    29

Jakich marek (oprócz polskich) prasy rolujące polecacie (walcowe 120x120 lub zmienno-komorowe pasowe)?

look19    29

Którą ze zmienno-komorowych pras najbardziej polecacie spośród marek tj.:. new holland, claas, vicon, welger, gallignani, ferraboli, carraro, omas, morra, rivierre-casalis, john deere, sipma, unia-famarol, hesston, deutz-faHR, greenland, orkel, mc-halle.

statek    137

co jak co ale JD nie jest najbardziej doswiadczona marka jesli chodzi o prasy:)

ja bym wzial vicona:)

beata12596    2
ja mam metal-fach walcowa robie nia wszystko siano, sianokiszonkie i slome i nie mam z nia zadnych problemow

ma szerokie ogumieie co jest wielkim plusem na podmoklym terenie ma szeroki podbieracz owijanie siadka i sznurkiem.

bardzo prosta i latwa w obsludze.

jak dla mnie jest to dobra prasa za nie az tak duze pieniadze

Z którego roku masz kolego tą prasę? Ciekawi mnie też jak ona sobie radzi przy belowaniu słomy, czy nie masz problemów z rwącymi się łańcuchami i może śmieszne pytanie, ale dla mnie istotne, czy prasujesz nią słomę w godzinach wczesno popołudniowych w słoneczny dzień? Ile ty tych bel robisz rocznie? Mamy taką prasę i muszę przyznać, że to ogromna porażka, kompletne dno przy belowaniu słomy. Robimy nią rocznie ok. 700 bel słomy i ok. 600 bel siana, mamy ją 3 lata, kupiliśmy nówkę, a w tej chwili słomę daje się nią robić od świtu do godziny ok 12 w południe i trzeba resztę dnia siedzieć w domu, czemu?, bo jak słoma jest sucha to belka przestaje się kręcić i automatycznie urywa się łańcuch. Dlatego porażka na całej lini. Kolega kupił Deutz Fahre belkę używaną i popiernicza nią aż się kurzy, dlatego przestrzegam, lepiej starą z zachodu niż naszą nowa. Ciekawi mnie czy ktoś z Was tak ma, że belka przestaje się kręcić?

endrju00711    11
co jak co ale JD nie jest najbardziej doswiadczona marka jesli chodzi o prasy:)

ja bym wzial vicona:)

Ci jak co , ale Vicon nie jest najbardziej doświadczoną marką jeśli chodzi o prasy :) Żeby nie było, że popieram JD :) Moim zdaniem nie ma marki która najlepiej zna się na prasach. I możemy sobie tak gdybać i gdybać. Lecz z moich odczuć chyba jednak Welger wygrywa, a szczególnie te nowe prasy pasowe zmiennokomorowe pokazują naprawde co to jest prasa :) JD jest dobry z tego względu, że ciągle opierają się na starej, lecz dobrej konstrukcji. I ciągle ją udoskonalają, mam 550, to nawet w dzisiejszych czasach są moim zdaniem dużo lepsze niż nowe krajowe konstrukcje :)

statek    137

jasne ze vicon nie jest najbardziej doswiadczony, ale w moim odczuciu jest naprawde dobry.

metal fachu nie bede komentowal, naprawde dno jesli chodzi o jakosc materialow, to jest dobra prasa jesli ktos robi 500 bel rocznie

jesli chodzi o Welgera to znam osobe ktora kupila RP220 i ma z nia same problemy

wiec tak naprawde nie wiem co kupic. wszystko zalezy od glebokosci portfela

endrju00711    11

Hola hola, pisałem iż nowe pasówki welgera, a nie stałokomorówki, zapewne urzywane :) Chodź terz do najgorszych nie nalerzą :) A do vicona to bym się upierał. "Swoje chwalisz, cudzego nie znasz" - Czy jakoś tak :)

statek    137

jeszcze tak prostej w budowie prasy jak vicon nie znam a widzialem JD, welgera, krone, claas

look19    29

Czyli elita to claas, john deere, vicon, new holland, welger i pochodne od nich konstrukcje.

endrju00711    11

Można jeszcze powiedzieć, że krone robi dobre prasy, lecz już kiedyś miałem okazje widzieć, jak się rozpie.... cały podbieracz w prasoowijarce, przez jednego zęba. Jednym słowem 6 godzin roboty ;[ Była to Krone Kombi Pack 1250 ( chyba tak szedł model :o )

jaro    163
jasne ze vicon nie jest najbardziej doswiadczony, ale w moim odczuciu jest naprawde dobry.

metal fachu nie bede komentowal, naprawde dno jesli chodzi o jakosc materialow, to jest dobra prasa jesli ktos robi 500 bel rocznie

jesli chodzi o Welgera to znam osobe ktora kupila RP220 i ma z nia same problemy

wiec tak naprawde nie wiem co kupic. wszystko zalezy od glebokosci portfela

Zgodzę się z Tobą że teraz to i owszem dno (już to wczoraj opisałem tyle że w innym temacie)-ale ja mam tą prasę że tak powiem z początków produkcji i jest wykonana naprawdę nienajgorzej-ale niestety to taka przypadłość naszych firm-jak z czymś wystartują i zaczyna to przynosić zyski to zaraz chcą zarobić jeszcze więcej-nieważne jakim kosztem-ostatnio właśnie oglądałem nowy model i chyba tylko nazwę ma taką samą jak moja-spawy to chyba jakiś uczeń po szkole specjalnej w pijanym widzie lewą ręką przez prawe ramię kładł,blachy wszędzie cieńsze,lakier gorszy,opony jakiejś firmy o której w życiu nie słyszałem itd

look19    29

Mój znajomy ma sokólkę z 2006roku inie narzeka, a drugi ma z 2007 i chce ją sprzedać, a trzeci ma famarola walcową z tego roku i już ją oddał do reklamacji z powodu chińskich łożysk, które się sypały, a ja mam sipmę tą czerwoną, ale nosi ona już pewne ślady zużycia.

EDIT: Jak przekonać rodziców, że starsza zachodnia prasa pasowa jest lepsza od sipmy z 1998roku? Jakich użyć argumentów? Rodzice sugerują się tym, że kiedyś w pgr-ach sipmy pasowe słabo zbijały bele i to jest ten problem...Co do mnie, to już 2lata temu bym ją sprzedał i kupił coś innego, lepszego, zachodniego - np.claas, vicon, new holland, john deere zmienno komorową, a co do krone, to po przejściach z sipmą nie mam zaufania do łańcuchowej.

benek    0

Najlepszy Jd zmiennokomorowa pasowa sąsiad robi baloty 120/170 to baloty mają ponad 300 kg tak zbija a sąsiad nam baloty simpą łańcuchowa robił stałokomorową to w stogu się z nich jaja zrobiły i jak się skończyły mrozy to miesiąc jeszcze lód w balotach był

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się