gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

MaciekMiler    0

Witam ja prasuję sipmą a sąsiad ma vikona z rotorem jak narazie pracuje zetorem 6-cylindrowym czyli ok 120km i mówi że wcale dużego zapasu mocy to on niema jaki to model prasy dokładnie w tej chwili nie powiem ale u nas z rotorem prasą bez 100koni to nikt się nie podczepia fakt że są górki ale te prasy potrzebują mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Ja mam Famarol DF120 1.8D i MF 698T 90KM.

W kiszonce nie ma żadnego problemu (jest rotor i docinacz),, w słomie jeżdżę bardzo szybko i czasami przy dobijaniu beli słychać już trochę obciążenie, ale ogólnie bardzo dobrze idzie.

 

Co do docinacza to zabezpieczenie jest sprężynowe (sprężyna dociska nóż a siłownik służy do wyłączania docinacza. Sprężyna może więc w każdej chwili ustąpić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

Moim zdaniem najlepsza prasa rolująca jest Claas Variant 385


POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ursus 1634

do słomy to najlepsza łańcuchowa albo pasowa bo na wały to niezbyt bela się przestaje kręcić sipma jest dobra na średnie

i małe gospodarstwa mam sipme classic i powiem tak produkują na ilość a nie na jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

hej

mam we wniosku claasa variant 365 HD, jakiej mocy ciagnika do niej potrzeba?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0
hej

mam we wniosku claasa variant 365 HD, jakiej mocy ciagnika do niej potrzeba?

To wypełniasz wniosek i nie wiesz co w nim zamieszczasz. Robisz tak żeby tylko zapełnić luki we wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

szukam po prostu odpowiedzi mam ciagniki od 80 do 160 koni mechanicznych, wiec pytam sie tylko jaka moc bedzie optymalna bo z doswiadczenia wiem ze to co podaje producent jest troche naciagane jesli chodzi o wymagana moc


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer66    0

Sam posiadam prasę z Famarolu i uważam, że to był trafny wybór, ale jak każda maszyna ma jakieś wady. Prasa Famarol jest dobra do tworzenia sianokiszonki, więc polecam ją rolnikom nastawiającym się na robienie kokonów. Ta prasa posiada rotor i opcjonalnie można zakupić noże. Jeden minus, tylko przy prasowaniu słomy żytniej podczas nieumiejętnej obsługi, potrafi się zatrzymać, dlatego do słomy polecam prasę Warfamę. Jest to prasa bezawaryjna i tania, mój kuzyn ją posiada i bardzo ją chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Z tego co widziałem w akcji czyli john deere zmienno komorowa pasowa claas variant i vicon serii 1900. Najchetniej wziął bym vicona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Miałem kiedyś Classa Rolanda 44 kupiłem ja używaną miała uszkodzony ubijak mianowicie obudowa łozyska była wyrwana ubijak musiał uderzyć o jakiś kamieni. Naprawiłem usterkę i prasa śmigała 7 lat wszystkie koła zębate dorobiłem wymieniłem nowe łańcuchy napędowe no i czasem wał na ubijaku się okręcał ale to dla tego że nie miałem dobrego materiału by go zrobić raz a porządnie. Na koniec użytkowania miałem problem z klapą ciągle się uchylała to pewnie była wina rozdzielacza ale taką sprzedałem.


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11
Mówisz dużo o instrukcji, a gdzie zdobyć ją do prasy john deere 550,w dodatku po polsku.

 

 

 

Moderator: Posty piszemy w pierwszym okienku

 

 

http://www.allegro.pl/item528658147_instru...90_580_570.html

 

Jak byś chciał kupić, to wystarczy uruchomić szukajke, posiedzieć jeden wieczór i masz, :angry: mi to zajeło 5 min mojego cennego życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaspp    0

Jeżeli mial bym kupic prasę zwijającą to tylko krone - prosta konstrukcja, mała awaryjnośc, duża przepustowośc, małe zapotrzebowanie na moc... W tej chwili prasuję klasyczną rolką KR 160B, na dobrej słomie przy owijaniu siatką (około 2,5 raza) robię 45 - 50 bel na godz... Ciągnik pracyje na małych obrotach(1500 - 1600obr/min) zużywając około 7l/godz paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja nie posiadam żadnej balociarki ale według mnie sipma jest kiepska bo wujek ma nówkę i mówi że ją sprzeda bo co chwile się psuje najlepsza to class :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja proponuje vicona pasówke nie do zdarcia nie do zajechania awaryjność równa zero bardzo cicha oczywiście zmiennokomowowa mała ilośc łożysk prosta konstrukcja siatka i rotor z norzami i się tylko jedzie do przodu dobija przez cały czas hydraulicznie przez co ciągnik jej nie odczuwa tak jak np w walcówkach że na końcu trzeba docisnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bora    0

Jaka prasę zwijającą byście polecili sipme czy feraboli, bo się zastanawiam którą wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Jeżeli masz stosunkowo niedużo do prasowania to moim zdaniem powinieneś kupić Sipme albo Warfame (posiadaliśmy taką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesiuskc    2

Mówię wam wszystkim może do claasa sa drogie części ale nie ma problemu z ich znalezieniem tak jak z welgerem claas jest niezawodny i prosty w obsłudze {ktoś sie pytał o ten przełącznik na górze on jest ot wyboru wiązania}po za tym ilośc sprzedanych pras 250-tek o czymś świadczy... Ja jestem ze Skierniewic i studiuje ogrodnictwo... mój wujek kupił claas 250 z samym rotorem beż wysuwnych noży do ciągnika ursus 1014 a wcześniej chodziła w 100 konnym john deere bez zażutów i nie brakowało mocy wejdzcie na niemieckie strony claasa i zobaczycie jak 6 koni żywych ze stajni ciągnie tą prasę... tam tesz jest napisane zapotrzebowanie mocy roto feed chce 60 koni a roto cut chce 80 koni moim zdaniem dla potrzeb polskiego rolnictwa roto feed w zupełności wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
potrzeb polskiego rolnictwa roto feed w zupełności wystarczy...

Roto feed jest to rotor bez możliwości zainstalowania noży docinających więc nie dla każdego to rozwiązanie jest wystarczające o zaletach noży docinających możesz sobie poczytać w innych tematach.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8
Jaka prasę zwijającą byście polecili sipme czy feraboli, bo się zastanawiam którą wybrać?

sipma dobra jest dla średnich gospodarstw bo dla wiekszych jest za mało wydajna, feraboli jest tańsza i z siatką 47 tyś. teraz może mniej bo prasy potaniały, ja jak pytałem sie o obiązywacz siatką do swojej sipmy to życzyli sobie 6 tys. i podobno dużo roboty podczas montażu, zastanawiam sie czy opyla mi sie zakładać do clasica czy da sie jakoś tą siatke ustawić tak żeby ładnie obwiązała bele siatką, gdzieś w galeri widziałem fotke gdzie ładnie bela była siatką obwiązana po sipmie tylko nie moge znaleść tej fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0
czyli polecilibyście sipme

 

sypmy w życiu bym nie wybrał i nikomu bym nie polecieł takiej prasy, chociaż sam takiej nie miałem, ale za to widziałem jak inni się z tą prasą męczą, bo to co nią robią nie można nazwać belowaniem....

miałem inne zachodnie prasy, na których też się zawiodłem, a były to marki Claas i Krone, mimo że wykręcały 25 tys. balotów rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Zalerzy ile masz ha, i czy masz zamiar jechać na usługi, ja osobiście sipmy nie kupił bym wrzyciu, ponieważ miałem i żałowałem. Wedłóg mnie to ta marka nie powinna się brać nawet na produkcje cepów, bo zapewne po czterech uderzeniach by się rozpadł :):) Jak dla mnie to nawet urzywany zachodni sprzęt porządnej marki jest sto razy lepszy od nowej polskiej prasy. O wydajności i komforcie pracy nie wspomne :) Jeżeli mnie pamięć nie myli to sipma kosztue coś koło 40 netto, nie wiem dokładnie, bo ich stoisko omijam dużym łukiem na targach i nie chce mieć nawet styczności z tą marką, bo by ta firma zbańczyła, a nie chce mieć ostrych starć z przedstawicielami którzy wkręcają kit że sipma tak samo jak JD zrobi 40 bel na godzine bez mniejszego wysiłku, ale o tym że bela waży w porywach 150 kg to nikt nie wspomni, a że JD przy beli 300 kg spokojnie zrobi 40 bel to nic. Najlesze jest to że mówią tylko połowe prawdy, a najlepszy tekst jest taki że jest o połowe tańsza, a praktycznie tyle samo zrobi co np. JD Ale pomijając mentalność ludzi, to niech ona kosztuje 40 tyś, a za 30 mam ful wypas praske tylko tyle że urzywaną, ale zakupu napewno nie pożałujesz, no w tej pułce cenowej to wielka żadkośc znaleźć jakiegoś bubla, więc na 99% będziesz bardziej zadowolony z kupna prasy urzywanej, lecz zachodniej marki, niż z polskiej nowej.:(

 

EDIT : robert zedytuj swój post, i napisz go w białym okienku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj