Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

mirasek    7

Handlarz wie ...że tak ma być! ...że to jest najlepsze! Bo nie powie przecierz że to co sprzedaje działa źle albo jest kiepskie. Sprzedający prasy JD powie żeby nie słuchać handlarzy którzy wciskają Hesstony i Riviery, a drugi sprzedający Hesstony i Riviery powie żebynie słuchać tych którzy wciskają JD i koło sie zamyka :lol:

Oczywiście zdarzają sie rzetelni sprzedawcy dla których ważne jest zadowolenie klienta budujące renome i nie wciskają na siłe tego co stoi na placu, tylko mają możliwości zaoferowania tego czego klient naprawde potrzebuje lub mogą fachowo i obiektywnie doradzić :D

kamil41    28

u mnie są 3 prasy JD i wszystkie pasowe, zadna nie sprawuje sie tak jak powinna, wszystkie były kupione używane, jedna ma coś ze sterownikiem (2003rok), druga (1997rok) nie chce na początku snopka odbierać słomy z podbieracza i sie przez to zapycha a pronar 80km puszcza przy niej chmurki dymu a trzecie (ok 20lat) ma problem z podbieraczem ale nie wiem o co dokładnie chodzi jednak sam jesli miałbym wybierać miedzy sipmą za 60tys a pewnie farma z siatka coś koło tego wyjdzie a JD 572 za 76tys z siatka i 2 sznurkami to bym dołożył i wziął JD

wlodas    0

kolego Mirasek-

1) nikogo nie namawiam na zakup u mnie.

2) sprowadzam prasy, o które pytają się klienci, jeśli wszyscy chcieliby riviery to pewnie też bym je sprowadzał

3) co do Viconek i innych- ja pisałem o prasach poniżej 2000 roku. w nowszych sporo lepiej to wygląda

4) sam jestem rolnikiem i magistrem inżynierem rolnictwa na dodatek, więc nie jestem kompletnym laikiem.

5) kiedyś pisałem tutaj (chyba z rok temu, ale pod innym nickiem-problemy techniczne), że każda prasa jest dobra, każdą można prasować czy to lepiej czy gorzej. co do wymienionych modeli to ja osobiście sprowadzam te, bo przez ostatnie kilka lat największy popyt był na nie, ale nie twierdze, że są najlepsze. jeśli ktoś ma sipme to też będzie się upierał,że jest najlepsza, a czy jest? każda jest dobra,która działa, nie psuje sie, itp. ja wymieniłem tylko modele, które ludzie szukają i kupują

6) dla mnie osobiście najlepszy jest pasowy JOHN DEERE

7) u mnie w gospodarstwie i tak prasujemy prasa wysokiego zgniotu- taki paradoks.

Pozdrawiam tych, z którymi można podyskutować.

p.s. Kamil- bo każdej prasy trzeba się nauczyć, nie licz,że kupisz nowy, czy używany sprzęt i bez czytania instrukcji będzie działał jak należy. ilu z was przed wyjazdem na pole przeczytało instrukcje?

kiedyś sprzedałem JD550, a w żniwa dzwoni klient,że na polu złapał pane w kole, przebiło mu się koło i pyta, co ma teraz zrobić? i co takiej osobie doradzić?

co do problemów ze sterownikiem to w tych z wyświetlaczem trzeba pamiętać,że pasuje on do 4 modeli i nieraz jest przestawiony na inny model i już wtedy może nie działać prawidłowo. jeszcze raz instrukcja obsługi się kłania.

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil41    28

ja gdybym teraz miał kupić to raczej byłby to nowy JD zebym nie musiał myslec czy handlarz ukrył jakąś wade czy moze coś jeszce innego

caseon    1

A co ci handlarz moze ukryc przecierz widzisz co kupjesz i przewaznie w dzien to jak jest prasa np. pospawana to widac golym okiem ze sie odruznia od orginalnego spawu juz widzialem takie spawy jak komoru puszczaly przewaznie jak ogladalem Krony to te KR120 byly pospawana ale stare i sie zuzywalo :lol:

endrju00711    11

Kolego , mi nie chodzi , że by maszyna była ładna , bo maszyne kupuje dla siebie , a nie dla sąsiadów , aby mieli na co popatrzeć , w gararzu ją rozebrać do części pierwszych to dla mnie nie problem , licze się z tym , że urzywana maszyna może czasem odmówić posłuszeństwa , więc jestem za tym , aby kupić taką w miare za tanie pieniądze , i ewentualnie po zmieniać łożyska , troche sębuw w podbieraku , rolki itp . A farbe to ja sobie moge nałożyć w karzdej chwili , i będzie wyglądała lepiej od tej za 20tyś , a będe miał praktycznie nową maszyne , bodajrze 5000zł wydam na łożyska , i remont od podstaw , i tak wyremontowana polata sobie u mnie z pięć lat bez awaryjnie :lol: . Jednym słowem dla mnie warzny jest stan techniczny , a nie wizualnuy , ważne by wszystko się krenciło w dobrą strone , i była siatka z szerokim podberakiem , jak chcesz , to moge podać link do aukcji , i w takim stanie by mi stykła , a jak by cena była mniejsza od tej , to bym się nawet nie zastanawiał nad zakupem , jak ta prasa będzie do wiosny , to zapewne będzie się można bardzie j targować , i może ją kupie , jak będzie jeszcze stała . :D

ED: to jest ta : http://www.allegro.pl/item474947108_prasa_..._deere_545.html , jak już wyżej pisałem , stan wizualny nie gra dla mnie roli :D

lukasz345    0
kolego LUKASZ345!!! nie kupuj Riviery pasowej, wąski (bardzo wąski) podbieracz i GŁADKIE pasy= porażka. ktoś wciśnie Ci to a Ty będziesz kur... później. Nie wyobrażasz sobie ilu mam klientów, którzy chcą sie zamienić póżniej na JOHN DEERE za dopłatą. Nie słuchaj sie jeśli ktoś Ci powie,że to dobra prasa. jeden wielki bubel. Ja przywożę tylko JOHN DEERE 540,545,550,570,580,590 Claas 44,46,66, Krone 120,125,130, 8-16,10-16, Welger rp12, New Holland 841,835. Tylko te, bo te się sprzedaja, a nie takie wynalazki jak Hesstony, Riviery, MF i inne dziwne.

Jeśli nie masz za daleko to zapraszam do mnie. Za 18 tys. masz u mnie ładną, zadbaną JD550 na szerokim podbieraczu, owijanie na 2 sznurki. mogę Ci to zawieżć nawet do domu. Jak sobie VAT odliczysz od mojej ceny to Cie wyjdzie tyle co Riviera, a masz dobry sprzęt. (mieszkam w kujawsko-pomorskim)

Kupujecie prasy? Nie słuchajcie handlarzy, którzy wciskają Hesstony, Riviery itp. to są buble.

Posłuchałem i zamówiłem New holland 841. Troche zardzewiała ale ponoć łańcuchy nowe, przechodziły 1 sezon. Ta riviera tak wyglądała jak z fabryki, musiała mało robić. :D Sprzedawca mówił że jest głównie do sianokiszonki. Mi jest potrzebna do suchego siana i słomy. Riviera ma hydrauliczny docisk i 3 wyjścia hydrauliczne, hydrauliczny docisk. Bałem sie tego hydraulicznego docisku, czy bela się da ręcznie rozwinąć. Jak pasowa zbije to można ręcznie nie uszarpać. A po łańcuchowej to co innego. tak mi się zdaje...

No i kosztuje 12 000zł, podbieracz 1.4m. Mam nadzieje że dogrze zrobiłem. ;)

wlodas    0

Nie wiem skąd jesteś kolego, ale za 10000 PLN dowoże NH 841 do domu, na terenie niemal całej Polski. ale to tak przy okazji. musisz tylko pamiętać, że NH 841 ma ścisk regulowany na bocznych sprężynach, trzeba się tego nauczyć, ale poza tym prasa jest ok. wiele osób sobie je chwali.

Pozdrawiam.

arassso    3

ja u siebie w fiacieagri 5060 chwale sobie ją za straszną prostote nie ma tam zeczy których nie dało by sie dorobić nawet silniczek i siłownik elektryczny od owijania jest taki jak w niektórych walcowyych jd czy w jaguarze od pochyłu klapki na ruze. docisk mam na 4 poteznych psrezynach i mam bolczyki i tam ustawiam siłę docisku zbija ładnie jedyna wada to wąski podbierak ale da sie przezyc mi na własne potreby wystarcza i troche znajomym na usługach

ando7011    0
kolego Mirasek-

1) nikogo nie namawiam na zakup u mnie.

2) sprowadzam prasy, o które pytają się klienci, jeśli wszyscy chcieliby riviery to pewnie też bym je sprowadzał

3) co do Viconek i innych- ja pisałem o prasach poniżej 2000 roku. w nowszych sporo lepiej to wygląda

4) sam jestem rolnikiem i magistrem inżynierem rolnictwa na dodatek, więc nie jestem kompletnym laikiem.

5) kiedyś pisałem tutaj (chyba z rok temu, ale pod innym nickiem-problemy techniczne), że każda prasa jest dobra, każdą można prasować czy to lepiej czy gorzej. co do wymienionych modeli to ja osobiście sprowadzam te, bo przez ostatnie kilka lat największy popyt był na nie, ale nie twierdze, że są najlepsze. jeśli ktoś ma sipme to też będzie się upierał,że jest najlepsza, a czy jest? każda jest dobra,która działa, nie psuje sie, itp. ja wymieniłem tylko modele, które ludzie szukają i kupują

6) dla mnie osobiście najlepszy jest pasowy JOHN DEERE

7) u mnie w gospodarstwie i tak prasujemy prasa wysokiego zgniotu- taki paradoks.

Pozdrawiam tych, z którymi można podyskutować.

p.s. Kamil- bo każdej prasy trzeba się nauczyć, nie licz,że kupisz nowy, czy używany sprzęt i bez czytania instrukcji będzie działał jak należy. ilu z was przed wyjazdem na pole przeczytało instrukcje?

kiedyś sprzedałem JD550, a w żniwa dzwoni klient,że na polu złapał pane w kole, przebiło mu się koło i pyta, co ma teraz zrobić? i co takiej osobie doradzić?

co do problemów ze sterownikiem to w tych z wyświetlaczem trzeba pamiętać,że pasuje on do 4 modeli i nieraz jest przestawiony na inny model i już wtedy może nie działać prawidłowo. jeszcze raz instrukcja obsługi się kłania.

Mówisz dużo o instrukcji, a gdzie zdobyć ją do prasy john deere 550,w dodatku po polsku.

Moderator: Posty piszemy w pierwszym okienku

imi    8

ja myśle że najlepsze są prasy krone koło mnie nowe to tylko krone. no i maja małe zapotrzepowanie na moc.

MaciekMiler    0

Witam ja prasuję sipmą a sąsiad ma vikona z rotorem jak narazie pracuje zetorem 6-cylindrowym czyli ok 120km i mówi że wcale dużego zapasu mocy to on niema jaki to model prasy dokładnie w tej chwili nie powiem ale u nas z rotorem prasą bez 100koni to nikt się nie podczepia fakt że są górki ale te prasy potrzebują mocy

luckywasak    15

Ja mam Famarol DF120 1.8D i MF 698T 90KM.

W kiszonce nie ma żadnego problemu (jest rotor i docinacz),, w słomie jeżdżę bardzo szybko i czasami przy dobijaniu beli słychać już trochę obciążenie, ale ogólnie bardzo dobrze idzie.

Co do docinacza to zabezpieczenie jest sprężynowe (sprężyna dociska nóż a siłownik służy do wyłączania docinacza. Sprężyna może więc w każdej chwili ustąpić)

ursus 1634

do słomy to najlepsza łańcuchowa albo pasowa bo na wały to niezbyt bela się przestaje kręcić sipma jest dobra na średnie

i małe gospodarstwa mam sipme classic i powiem tak produkują na ilość a nie na jakość

statek    137

hej

mam we wniosku claasa variant 365 HD, jakiej mocy ciagnika do niej potrzeba?

zenit    0
hej

mam we wniosku claasa variant 365 HD, jakiej mocy ciagnika do niej potrzeba?

To wypełniasz wniosek i nie wiesz co w nim zamieszczasz. Robisz tak żeby tylko zapełnić luki we wniosku?

statek    137

szukam po prostu odpowiedzi mam ciagniki od 80 do 160 koni mechanicznych, wiec pytam sie tylko jaka moc bedzie optymalna bo z doswiadczenia wiem ze to co podaje producent jest troche naciagane jesli chodzi o wymagana moc

farmer66    0

Sam posiadam prasę z Famarolu i uważam, że to był trafny wybór, ale jak każda maszyna ma jakieś wady. Prasa Famarol jest dobra do tworzenia sianokiszonki, więc polecam ją rolnikom nastawiającym się na robienie kokonów. Ta prasa posiada rotor i opcjonalnie można zakupić noże. Jeden minus, tylko przy prasowaniu słomy żytniej podczas nieumiejętnej obsługi, potrafi się zatrzymać, dlatego do słomy polecam prasę Warfamę. Jest to prasa bezawaryjna i tania, mój kuzyn ją posiada i bardzo ją chwali.

arassso    3

Z tego co widziałem w akcji czyli john deere zmienno komorowa pasowa claas variant i vicon serii 1900. Najchetniej wziął bym vicona

szczygel18    1

Miałem kiedyś Classa Rolanda 44 kupiłem ja używaną miała uszkodzony ubijak mianowicie obudowa łozyska była wyrwana ubijak musiał uderzyć o jakiś kamieni. Naprawiłem usterkę i prasa śmigała 7 lat wszystkie koła zębate dorobiłem wymieniłem nowe łańcuchy napędowe no i czasem wał na ubijaku się okręcał ale to dla tego że nie miałem dobrego materiału by go zrobić raz a porządnie. Na koniec użytkowania miałem problem z klapą ciągle się uchylała to pewnie była wina rozdzielacza ale taką sprzedałem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się