gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

Ale zazwyczaj spalone egzemplarze mają tak popaloną elektronikę że do niczego się to nie nadaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A co za problem uruchomić elektryke? Kazdą prase po spaleniu można przerobić sobie nawet na zwykły joystick z przyciskami i prostym wyświetlaczem.

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No można ale tutaj chodzi o to by sterownik się nadawał aby dało się przerzucić do innej sprawnej prasy i wyglądało jak oryginał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Mam pytanie do posiadaczy pras na siatkie co maja do ucinania siatki taka jakby kosę .czy uciecie zalerzy o od samej siatki bo siatka Juta NET kiepsko się tnie dodam ze to moja dopiero druga rolka siatki pierwsza miałem taka zielona nazwy nie znam tamta lepiej szła i się zastanawiał czy to siatka czy prasa chrzani .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

A jaka to prasa? U mnie w Welgerze, to tak naprawdę siatkę urywa hamulec tarczowy, a nóż ją tylko uderza by dała się równo urwać. Możliwe że u ciebie jest podobnie. Chociaż możliwe, że problem tkwi w siatce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Prasa to feraboli sprinter a siatkie ucina taka jakby kosa ktura spada na siatkie częściowo ja ucina reszta się urywa.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

W takim razie muszisz mieć słabo wyregulowany hamulec. Bo nóż tylko ma zadanie osłabić siatkę, krótką następnie urwie hamulec. Musisz sprawdzić jak to jest u Ciebie zrobione, i wyregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Witam, jaką polecicie prasę do 65000 brutto. Koniecznie zmiennokomorową. Będzie prasować 1000-1500 bel słomy rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaką polecicie prasę do 65000 brutto. Koniecznie zmiennokomorową. Będzie prasować 1000-1500 bel słomy rocznie

 

Masz swoje typy?

Tutaj masz dwie oferty dosyć ciekawe.

http://otomoto.pl/oferta/lely-welger-435-pena-opcja-ID6yqeUT.html#f15c215f51

 

http://otomoto.pl/oferta/claas-360-variant-noze-roto-cut-claas-380-ID6ymx4n.html#272133fac5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Claasa właśnie mam, Lely hmmm nie brałem pod uwagę. Myslę nad krone NH lub vicon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claasa właśnie mam, Lely hmmm nie brałem pod uwagę. Myslę nad krone NH lub vicon

 

Miałem kiedyś welgera (co prawda stało komorowego rp 12, ale zawsze :D) i miło go wspominam, dopracowana maszyna i bardzo dobra powłoka lakiernicza, jeśli Lely nic nie zmieniło to możesz brać w ciemno :D, A myślałeś na mchale? Też są dobre chociaż w tym budżecie może być ciężko znaleźć 

 

Edytowano przez Mateuszlampo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Słyszałem, że mchale to niemal to samo co lely ale nie widziałem na żywo więc nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chmiel909    0

witam a z jaka prędkością prasujecie słomę tymi prasami zależny mi na tym aby kupić dobra i szybka z góry dziekuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, chciałem znaleźć coś o prasie vicon /deutz fahr MP 122 z rotorem bez noży, czy zabezpieczenie hydrauliczne daje rade i czy można coś pogrzebać aby zrobić klape na jeden przewód a podbierak na drugi ponieważ mam tylko dwa wyjścia hydrauliczne w ciągniku (case 4230).

Czy hydraulika mocno obciąża ciągnik, a może ma jakiś zawór który blokuje ciśnienie? Wszelkie informacje pomocne ponieważ znalazłem ciekawy egzemplarz i zastanawiam się nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

standardem chyba jest zawór na prasie co by nie obciążać hydrauliki traktora. A żeby obsługiwać 2 układy hydr jedną parą złączy to potrzebny zawór trójdrożny czy jak to tam się zwie ewentualnie coś na wzór trzeciej sekcji TURa z elektrozaworem

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór, OK, czyli coś można pokombinować. Taka sytuacja, właśnie dziś sprzedałem swoją RP 12, robie rocznie jakieś 150-200 belek, wszystkiego po trochu, myślałem o czymś zachodnim do 30 kPLN ale mam znajomego i oferuje mi nowego MF  Z562 R (walcowa) w cenie 35, na wyposażeniu szerokie kapcie, rampa, smarowanie, siatka, rotor czyli full poza nożami, których i tak bym nie chciał. Czy brać polską bruczkę czy szukać używki ??? Ze stawaniem beli w słomie wiem że się zdarza w MFach ale miałem doświadczenie z RP12 i wiem kiedy i jak belować słome.

Edytowano przez wojtektomaszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Elektrozawór, OK, czyli coś można pokombinować. Taka sytuacja, właśnie dziś sprzedałem swoją RP 12, robie rocznie jakieś 150-200 belek, wszystkiego po trochu, myślałem o czymś zachodnim do 30 kPLN ale mam znajomego i oferuje mi nowego MF  Z562 R (walcowa) w cenie 35, na wyposażeniu szerokie kapcie, rampa, smarowanie, siatka, rotor czyli full poza nożami, których i tak bym nie chciał. Czy brać polską bruczkę czy szukać używki ??? Ze stawaniem beli w słomie wiem że się zdarza w MFach ale miałem doświadczenie z RP12 i wiem kiedy i jak belować słome.

za 30 tys kupisz claasa varianta. Na polskie raczej nie zwracałbym uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślełem o czymś takim,

http://olx.pl/oferta/prasa-walcowa-deutz-fahr-mp-122-vicon-do-slomy-i-sianokiszonek-CID757-IDgz3s7.html#6bd2490ee3

tylko że siatkę trzeba by dołożyć i pewnie koła zmienić ale do 30 PLN bym się wyrobił, może ktoś ją widział, człowiek bardzo zachwala stan, problem że mam 500 km do przejechania żeby ją tylko obejrzeć.

No i jeszcze ta:

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/prasa-rolujaca/6469984/new-holland-br-560.html

Jest blisko mnie, ale w okolicy nikt nie robi NH nawet nie mam kogo spytać jak się prasuje czymś takim, a sprzedawca jak zwykle mówi że najlepsza prasa pod słońcem albo i dalej....

Edytowano przez wojtektomaszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Vicona nie widziałem na żywo jak prasuje, u mnie w okolicy jest sporo zmienno komorowych NH. Bele bardzo ładne, ładnie owinięte. Nikt nie narzeka. Ja poluję na Krone 1800. Będę miał claasa na sprzedaż, chętni priv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

eee tam, do słomy to tylko zmiennokomorowa:) Claas trochę droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Dokładnie nie ma to jak zmiennokomorowa


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wycinek    0

Witam!

Mam zamiar kupić prasę rolującą do około 40 tys. Rocznie robię ok 500 bel słomy i 500 sianokiszonki. Prasa początkowo będzie chodziła z mtz 820, lub szesnastką jeśli mtz sobie nie poradzi. Docelowo będzie chodziła z ciągnikiem ok 100 hp, którego zamierzam kupić w przyszłym roku. Prasa powinna mieć rotor, noże oraz owijanie siatką. Jeśli byłaby to prasa pasowa, to musi robić miękki rdzeń, oraz ewentualnie posiadać jego regulacje. No i najważniejsze, nie może być polskiej produkcji ;) 

Co byście mi polecili w tej cenie co by spełniało moje wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

40tys netto czy brutto? Mam claasa 380. Odkąd go mam zrobiłem ok 10000 bel. Wymieniłem tylko 2 łożyska olej w przekładni i nic po za tym. Polecam claasa. Szkoda, że potrzebujesz z nożami, moja jest bez noży i idzie na sprzedaż. Pasówka raczej każda ma funkcję miękkiego rdzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wycinek    0

Brutto. A co z robieniem siana pasówką? W szczególności mokrego? Nic się nie zakleja, nie zapycha? Słyszałem że pasówki lubią sie czasem zapalić? Trzeba w nich na coś uważać? Pytam bo nigdy pasówki nie miałem i zbyt wiele o nich nie wiem :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj