Skocz do zawartości
gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Skoczek1994    31

Jeśli chodzi o noże, to myślę że by sobie poradził oczywiście nie na wszystkich maksymalnie 6, z resztą przy ręcznym zadawaniu, więcej nie ma potrzeby. Ja sam, w tym roku załącze kilka i zobaczę jak to będzie szło. Na Youtube jest, filmik jak 75 konny zetor pracuje z Welgerem rp 200, z rotorem i 6 nożami. Wiadomo że wydajność nie będzie zbyt wysoka, ale coś za coś. Jeśli chodzi o C 360 to, raczej bym Ci radził sobie odpuścić, bo to nie jest najlepszy ciągnik do prasy, tym bardziej że masz Mtz.

Edytowano przez Skoczek1994

jasko1993    10

daj se spokój z c360 do rolki, ja w zetorku 7211 i claas rolland 46 ledwo mu sprzęgła nie wykończyłem w żniwa

simson2812    356

zależy jak kto zbija bo jeden będzie robił jeden sezon i zajeździ ciągnik a drugi 3 lata i będzie ok

Wiadomość z agroFakt.pl

morfi81    30

siano czy słomę to można sobie zbijać słabiej żeby ciągnika nie zarżnąć ,ale sianokiszonka musi być jak najmocniej zbita

Grzo    0

Spoko, w takim razie będę sobie dopasowywał prasę pod ruska, kusi mnie strasznie ta KR 8-16s ale obawiam się czy taka prasa za 22k to nie jakiś bubel....co jest najważniejsze przy sprawdzaniu takiej prasy, w sumie to samo się tyczy KR 130 i KR 130s.

corrado    217

Zużycie zębatek, czy nie spawana, czy nie popękana, czy coś urwane nie jest.

Grzo    0

Wiem że dużo ludzi chwali jd550, ale ja jakoś mam uraz do pasowych bo kiedyś była taka u nas i lipa była, poza tym jak tu jeden kolega pisał ... ktoś trzyma na placu 3 lata pod chmurką .... pasy sparcieją ...... wiadomo jakie to koszty, nie za bardzo mnie to przekonuje. Poza tym znawcą pras nie jestem i wydaje mi się że łatwiej wybrać dobrą łańcuchową  niż pasową ... jeżeli się mylę to możecie mnie wyprowadzić z błędu.

corrado    217

Czytam ten temat i obserwuję ten temat od początku i chciałbym aby wypowiedział się ktoś kto posiada pasówkę jak sprawują się one przy dużych ilościach bel w tym duża przewaga sinokiszonki. Z racji tego że zastanawiam się nad zakupem prasy chciałbym znać opinie na ten temat. 

simson2812    356

po roku użytkowania bele po pasówce dobrze zbite tylko w jd trzeba na początku nabrać w prawy przy zaczynaniu beli 

corrado    217

Ja po swojej prasie również na bele nie mogę narzekać. Chcę wiedzieć jak to wygląda wytrzymałość pras pasowych przy dużej ilości bel tzn. czy pasy nie pękają nadmiernie itd.

simson2812    356

gadałem z gościem z drugiego końca wsi ma jd 545 już kilka ładnych lat i sianokiszonki kręci około 300 szt u siebie + jakieś małe usługi i do tego słoma to mówił że w jego przypadku to max jedno pęknięcie na sezon a 

corrado    217

Otóż to ja miał bym przebieg ok 3tys. może trochę więcej więc ponad 10 razy tyle.

simson2812    356

samej sianokiszonki? no jego pasy na najlepsze nie wyglądały w porównaniu do moich i przez to mogły pękać ale częstym powodem nie jest sam pas a to w jaki sposób podawany jest materiał do komory bo gdy trafi się ,,toboł'' w jednym miejscu to nastąpi przeciążenie jak belujesz po karuzelowej i wałek o szer. podbieraka to jest znacznie lepiej

slawek74    134

corrado a jakiej prasy do tej pory używałeś ? umnie po wymianie prasy na pasową ,,zginęło "prawie połowę belek .

soltys48    314

w okolicznej rsp mają

kuhn'a 

rocznie kula minimum 10 000 beli ale max wielkości , prasa ma 6 lat i pasy oryginały!!!!Na ten sezon maja wymieniać .Tylko ta prasa ma pasy bezspinkowe

Edytowano przez soltys48

corrado    217

Obecnie posiadam Classa-a Rollanda-a 250 Uniwra-a, potrzebna jest mi jeszcze jedna prasa z racji tego że tą nie daje rady ogarnąć wszystkiego czyli mojego oraz usług których świadczę sporo. Gdy przychodzi sezon, a pogoda nagli jest po prostu problem. Skoro mam walcową zastanawiam się nad pasową lecz obawiam się tych pasów. U mnie mogła by śmigać na słomie lecz na usługach w większości jest sianokiszonka dlatego chcę znać opinie. 

soltys48    314

do sianokiszonki pasówka znakomita, o wiele lepiej zwinięta bela lepiej się zakisza, co za tym idzie mniej odpadu i w Twoim przypadku klienci bardziej zadowoleni ;)

simson2812    356

jak kupisz w dobrym stanie to sporo pośmigasz jak koń mocny i wałki równe to prędkością można nadrabiać

soltys48    314

przy takich ilościach to albo nówka albo prawie inaczej szkoda sobie głowę zawracać

corrado    217

Koń to nie problem starczy spokojnie i tym się nie martwię. Nowa prasa nie wchodzi w grę mam inne wydatki i mogę przeznaczyć max 50tys. mam na oku Claas-a Varianta 380. Co o tym modelu sądzicie?

slawek74    134

u mnie w okolicy coraz więcej jest pasówek rzadko żeby ktoś kupował inną niż pasowa wydajne i zniejsza się ilość bel co mocno ogranicz koszty na 5ha ze120 bel w tym roku było 60 na zarobek mało wydajna jak ktoś robi na sztuki

simson2812    356

u siebie może robić na sztuki i chwalić się że sporo narobił ale na usłudze zrobi raz i tyle a później będą szukać innego u mnie na wsi konkurencja jest spora bo co drugie podwórko jest prasa 

corrado    217

U mnie konkurencji dużej nie mam ponieważ sporo jest małych gospodarstw które nie kupią bądź inne przyczyny nawet przy większych. Fuszerka nie wchodzi w grę świadczę różne usługi więc nie zamierzam sobie psuć wyrobionej opinii. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się