gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

ysy    32

adamus12

 

jak na pryzmie wszystko dobrze zrobisz to niema żadnych odrzutów a z balotami jak nie koty to ptactwo i po balotach a co do roboty to przyczepą zworze 20ha w 8/10 godzin i po problemie a baloty nie chce nawet wspominać

lolq1660

 

to wszystko zależy jaki masz mechanizm do podawania siatki bo jak na boki za bardzo nie rozciąga to najlepsza siatka nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamus12    0

Kolego sprubuj siatki NETZ WERK 125cm lub siatki Hybrid 2600m 123cm ja mam w feraboli i boki są zakryte ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Witam wszystkich.

Przeczytałem cały wątek jak też inne traktujące o tym temacie, ale nie znalazłem póki co dla siebie 100% odpowiedzi.

Nadszedł czas na rozstanie z 6 letnim, walcowym Metal-Fachem i drugi raz już błędu zakupu nowej pracy za małe pieniądze nie popełnimy (lepeij kupić używany porządny i sprawdzony sprzęt niż tanie, nowe dziadostwo).

Poszukujemy używanej prasy zmiennokomorowej, pasowej, z rotorem i włączanym/wyłączanym docinaczem, z jak najmniejszą ilością elektroniki do około 50000 PLN i zdolnej do efektywnej współpracy z Kubotą M105S (105 KM). Prasa będzie prasowała głównie sianokiszonki owijanej w siatkę (około 400 balotów własnych + ewentualne, okazjonalne usługi) oraz słomę owijaną najchętniej sznurkiem (około 500 balotów własnych i koło 1000-1500 w usługach).

Nigdy więcej prasy walcowej bo aż serce się krajało jak się widziało cenny materiał wypadający pomiędzy walcami (listki lucerny itp.). Rozpadający się rdzeń także już się nam znudził. Prasowanie słomy z poranną rosą bądź późnym wieczorem także chcemy puścić w niepamięć.

Dzisiaj jedziemy obejżeć John Deere 572, ale niestety tylko dlatego, że jest w bardzo dobrej cenie, zaledwie 4 letnia i zaledwie 4000 balotów przebiegu. Brak rotora trochę ją dyskwalifikuje.

Myślimy nad jakimiś Claasami Vario 260/280 RC, ale ... coproponujecie jako alternatywę?

Pozdrawiam

Rafał

Edytowano przez RafZielak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

mam obecnie prasę Rc 121 na sprężynowym docisku pasów, i chciałem się zapytać czy prasa na hydraulicznym docisku pasów mocniej ściśnie balota oczywiście przy ciągniku podobnej mocy. Np taka hesston 5670 czy RC125.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Czemu nie chcesz walcówki? Prasowanie słomy rano lub wieczorem to przypadłość Metal-Fachu ale np. Claas250 czy 350 RC nie ma z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam rollanda 44 i też nie miałem problemu z prasowaniem słomy. ale właśnie koledzy doradźcie która lepsza? wiadomo pasowa lepiej zbije-efekt mniej balotów mniej siatki, sznurka i folii z kolei moim zdaniem po walcówkach lepiej rozpracowuje się balot. dajcie wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Ja pracuję z Claasem Rollandem 350 RC i nie mam najmniejszego problemu z wypadaniem zielonej masy czy słomy. Słoma nawet bardzo drobna zbierana jest bardzo czysto i nie ma problemu tak jak w przypadku poprzedniej prasy że trzeba było prasować z amego rana czy też wieczorami. Co do zbioru zielonki prasa ma bardzo dobry stopień upakowania materiału. Rdzeń jest nawet bardziej zbity niż zewnętrzna część beli ze względu na mps. Miałem bezpośrednie porównanie z JD 572 w zeszłym roku kiedy prasowałem usługowo u znajomego. Bardziej podobały mu się bele z mojej prasy gdyż to ja do tej pory zbieram mu całą zielonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Witam. Przeszukałem cały ten temat i nic nie znalazłem na temat prasy Massey Ferguson. Chodzi mi konkretnie o model 167 VF. Czy posiada ktoś taką prasę? Lub widział ją w pracy? A poza tym orientuje się ktoś ile nowa taka może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek1979    0

Dilerze od Lely zapomniałeś dodać, że na te bezkrzywkowe podbieracze w lely to rolnicy coraz bardziej gromy sadzą. :) niestety ale aż tak pięknie zielonki to nie wciąga.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

witam. poszukuje jakiejś niedrogiej prasy zwijającej do ok 10 tys zł. cena tak nska, gdyż do sprasowania mam rocznie ok 10 ha trawy i troche słomy. normalnie przy takim areale nie opłaca się zakup prasy, ale w mojej okolicy nie ma kogo wynając żeby zbelował mi trawę, a ze wzgledu na inne wydatki nie jestem narazie w stanie wydać więcej. co byście w zwiazku z tym mi polecili?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

adamus12

 

jak na pryzmie wszystko dobrze zrobisz to niema żadnych odrzutów a z balotami jak nie koty to ptactwo i po balotach a co do roboty to przyczepą zworze 20ha w 8/10 godzin i po problemie a baloty nie chce nawet wspominać

lolq1660

 

to wszystko zależy jaki masz mechanizm do podawania siatki bo jak na boki za bardzo nie rozciąga to najlepsza siatka nie pomoże

chyba że są same łąki torfowe więc z przyczepą nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Witam poszukuje prasy zmiennokomorowej do ok 100zl netto, (niekoniecznie musi posiadać rotor) Jaką prase najbardziej wydajną można kupić w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Kolego @mtz55 jeżeli chcesz by prasa była wydajna, to niestety koniecznie musi posiadać rotor, natomiast nie koniecznie musi mieć nożne przy tym rotorze. Z wyposażenia które zwiększają wydajność to: wspomniany podajnik rotorowy, podbierak o szerokości powyżej 180cm, obwiązywacz siatką najlepiej przystosowany do wszystkich siatek łącznie z coverage, ewentualnie podwójny obwiązywacz sznurkiem. A reszta to wujek GOOGLE B) .


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proszę o pomoc, a mianowicie jaką doradzilibyście prasę tak do 20 tys. jedynym moim kryterium jest aby miała szeroki podbierak. Pracowałaby z ursusem 1214.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Bez urazy ale przy takich kryteriach to cholera wie ............ Co ma robić? ile? jakieś konkrety człowieku..........


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma robić wszystko: kiszonkę, siano, słomę , czyli uniwersalny sprzęt do niewielkiego gospodarstwa. Mam tylko c360 i 1214 wiec ten duzy bedzie chodził w prasie. Swojego jakieś 500 bel + może jakieś usługi. Nie mam za wiele czasu bo jeszcze pracuję, dlatego zależy mi na wydajności. Wiem że kwota nie jest duża ale na tą chwile nie dysponują większą, a u nas coraz gorzej znależć kogoś kto przyjdzie i zbeluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jak uniwersalny to proponowałbym pasówkę typu jd 550 vicon , riviere ilp dobry zgniot , możliwość regulacji średnicy i dobra wydajność . Sam mam Vicona RV 187 i jestem zadowolony. prasuje zetorem 7011 lub ursusem 1224.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wak1    0

Witam!

Proszę pomoc w wyborze prasy. Która najlepsza do sianokiszonki i do słomy Famarol 1.8 vd czy warfama z-594 czy Sipma 1221.Mam na nią około 70 brutto (+/-10).Będę robił około 500 bel rocznie sianokiszonki i słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Ja z tych trzech wybrałem Unię. Sipma podobno popsuła się z jakością (kilku użytkowników nowych pras tej marki odradzało mi jej zakup- choć ja miałem Z-279/1 z 97r. i była bezawaryjna, ale nie można porównać pras o różnicy wieku 15 lat). Warfamy w okolicy takiej nie ma (są bez noży, ale podobno maja problemy m.in. z owijaniem siatką- co widać nawet w tutejszej galerii czy na filmach z YouTube) O Unii nie spotkałem wielu negatywnych opinii. Znajomy także ją polecił. Ma ją od kilku lat i na razie bezawaryjnie się sprawuje.

Unia będzie droższa od Sipmy i trochę droższa od Warfamy, tylko nie wiem co jest w wyposażeniu standardowym tych dwóch pras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wak1    0

W piątek oglądałem warfame i unie

unia jest droższa o 10 tyś

w standardzie unii to rotor noże szerokie opony,obwiązywacz siatką

Wskazówka dla innych

najlepiej kupowac maszyny w listopadzie i grudniu gdyż delarzy chca za inponować producentowi ilością sprzedanych maszyn (chodzi tu o rabat bo im wieksza sprzedasz ty wiekszy rabat) a po za tym zawsze maszyny drożeją od nowego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj