gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

mariuszd93    559

Każda będzie dobra dopóki się nie zepsuje..... :P . Żadnych danych co ma robić ta prasa na czym ci zależy itd i chcesz konkretnej porady.............. :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

prasa bedzie robic okolo 300 balotow sianokiszonki i drugie tyle slomy zero uslug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

To nie 4 a 6 cylindrowy Maxxum :)

 

jeżeli to sie tyczy zdjecia do którego wstawiałem link to widać tam że jest to maxxum 120 czyli 4 cyl 6 to by była albo 115 albo 125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

co sadzicie o tej prasie czy cena nie jest troche za wysoka? http://otomoto.pl/ma...er-A190709.html

 

Witam, z bliska jej nie widziałem wiec nie wiem czy jest warta tej ceny czy nie. Patrz w jakim jest stanie,bo moze ma wszystkie tryby i inne podzespoły NOWE, nieraz lepiej wydać trochę więcej a mieć spokój na parę lat . Sam pracuje podobną. Z drugiej jednak strony według mnie wąski podbieracz ma więcej zalet niż szeroki :)

P.S. tak pyzatym tyle tego sprzętu że na brak wyboru nie ma co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

prasa fajna tylko szkoda że bez siatki i na wąskich kołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

wszystko fajnie tylko te pasy pojadą zaraz na samych złączkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
decybel8    0

jak uważacie warta ceny a jak lepiej zabezpieczyć te pasy czy coś z tymi da się zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

trochę za drogo zwłaszcza ze pasy maja już po kilka spinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Zastanawiam się nad kupnem prasy Warfamy z543 lub Famarol 1,8 V, a może inną używaną do pięciu lat w kwocie (55 000zł brutto) oczywiście na prow.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Kolego boosky, właśnie zrobiłem Warfamą około 200 bel, oceniam ją na 3. Prasa jest nowa, mi brak doświadczenia w obsłudze, jednak myślałem że będzie lepiej chodzić. Dziś mi się pierwszy raz zapchała, zadziałało sprzęgło kłowe , no i niestety scieło 2 śruby.Nie wiem czemu tak się stało? Słoma była nędzna więc szybciej jezdziłem (ale bez przesady). Najbardziej wkurzyła mnie osłona, którą trzeba zdemontować by śruby wymienić.

Uważam że da kogoś kto robi 200-300 bel rocznie, to taki sprzęt może być, natomiast jeśli masz zamiar robić dużo więcej to odradzam Ci zakup warfamy czy innej polskiej prasy. U mnie w okolicy ludzie którzy dużo prasują, posprzedawali te polskie złomy i pokupili zachodnie (nówki), śmigają aż miło popatrzeć , a tu człowiek męczy się z jakimiś śrubkami.

Edytowano przez wiesio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

śrubki są w większości pras jako zabezpieczenie podbieraka. dzis jak zabierałem bele z łąki to akurat prasowali warfama wszystko cacy tylko że jak wiatr zawiał to siatke wywiewało i nie owijało bel do owinięca każdej beli trzeba było wyjść z ciagnika siatke wsadzić w dziure i czym prędzej owijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Znajomy ma Warfamę to w wietrzny dzień jedzie ze sznurkiem. Obawiałem się że w Unii będę miał to samo ale mogę jechać w największy wiatr i nie ma żadnych problemów z owijaniem siatką. Belka zawsze jest równomiernie owinięta od brzegu do brzegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamus12    0

Witam wszystkich mam problem z prasą Feraboli entry 120 spaduje mi z jednej strony sznurek jak naprawić ten problem POMOCY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

W którym miejscu spada ten sznurek, z obwiązywacza, czy ze snopka. Jak ze snopka to brakuje ogranicznika w komorze, zwykle kawałek pręta który nie pozwala sznurkowi dalej przesunąć się.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Witam panowie. Napewno w tym temacie padła już odpowiedz, której ja szukam, aczkolwiek nie mam weny by jej szukać więc zacznę od początku. Tak więc zbliża się okres, w którym planuje zmienić prasę z sipmy classic na coś lepszego. Rocznie robię około 1000 balotów, przez co sipma nie spełnia moich wymagań od jakiegoś czasu. W większej mierze jest to sianokiszonka, bo ok. 650-700bel, reszta to słoma. Nastawiam się na kupno używanej prasy, za którą byłbym w stanie zapłacić do ok. 60 tyś. w grę nie wchodzi żadna polska prasa. Belarka powinna być wyposażona w centralne smarowanie, siatkę, rotor. Współpracowałaby z Zetorem Proximą 8441. Obecnie najbardziej interesują mnie prasy walcowe/łańcuchowe takie jak claas, krone czy welger. Czy mógłby mi ktoś rozsądnie doradzić jaką prasę wybrać? Oczywiscie względem mocy ciągnika, być może macie jakieś lepsze propozycję? Jeżeli miałaby to być prasa pasowa, to tylko nowa. Mam nadzieje, że sipmę sprzedam za jakieś 20tyś zł, jest ona z 2005 roku. Co do claasa, to interesuje mnie model 250 roto cut, lecz obawiam się, że proxa by nieźle dostawała po tyłku.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Zawisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

tak poważnie to sipme sobie zostaw dosłomy i za te 40 kup przyczepę samozbierającą bo na folie do sianokiszonki wydajesz jakie 8ty. rocznie a na przykrycie pryzmy starczy ci kasa ta co wydasz na siatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Koledzy jaką wybrać siatkę do prasy lely welger 445 żeby zachodziła na boki? miałem siatkę o szerokości roboczej 128cm ale i tak zostawia po bokach, miałem najzwyklejszą 123cm i było trochę lepiej ale też nie wyglądało to tak jak bym chciał. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj