gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

6420jd    0

do walcowej nie jestem przekonany a co do claasa to obawiam się, że 110 km będzie przy malo no i cena do 120 netto max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Dużo prasujesz słomy? Jeśli chodzi o JD to bierz wersję SilageSpecial na samych walcach, gdyż w Multicropie łańcuchy to kiedyś mogą się rozciągnąć i będzie gorszy problem niż z łożyskami w walcach (przedtem mieliśmy Sipmę i za łańcuchy dziękujemy). W tym roku na 400 bel słomy 2 się nie udało zrobić - jedną gdyż jeszcze braciak nie wiedział, że piszczący sterownik oznaczał koniec siatki a co z drugą nie pamiętam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6420jd    0

Wiesz pierwszy sezon to inaczej, wszystko nowe, ale z czasem walce się wyrobią i zaczą bele stawać, Nawet przedstawiciel radził nam multicropa. Ale nie wiem jak ta prasa by się sprawowała bo jest mało popularna, teraz mocno się zastanawiam nad krone 1250 albo comprima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Zarówno Claas jak i Welger to prasy pasowe. Ja gdybym miał wyierać nową to zastanawiałbym się właśnie nad którąś z ych marek. Spokojnie kupisz do 120 netto.

Polecam Claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1975franki    0

Witam;czy ktos posiada prase Faraboli exstreme 265.Prosze o opinie,gdyz mam zamiar taka kupic,bede belowal sianokiszonka ,siano,sloma,ale glownie chodzi mi o sianokiszonke czy dobrze zbija.I jeszcze pasy wytrzymaja szt. bel.Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

co ty kolego gadasz chocby w kuhnie jak i u wielu innych producentow jest mozliwosc wiazania sznurkiem, u mnie aparat zdemontowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
verygood    0

Witam jestem nowicjuszem i zastanawiam się jaka prasę rolującą wybrać sąsiad mi polecał starą sipma z276 ale w internecie nie ma ciekawej opinii i wolał bym jakaś zachodnią lepsza po prostu ale sam nie wiem jaka mam do wydania w granicach 25tyś wyrobienia ok. 400 bali słomy i 100 siana zapotrzebowanie mocy od 55km do 100km. był bym wdzięczny za pomoc bo sie totalnie na tym nie znam z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manieeek    0

Witam!

Interesuje sie zakupem prasy rolującej do swojego gospodarstwa (30ha łąki i zboża). Zastanawiam sie ktora prasa bedzie w moim przypadku lepsza - walcowa czy łancuchowa. Wykorzystywana bedzie oczywiscie do prasowania słomy, siena i sianokiszonki.

Jakiej firmy prasy szukac.? Chcialbym zmiescic sie w budzecie 50tys. Prasa oczywiscie nowa;)

 

 

dzieki za wszystkie odpowiedzi

Edytowano przez Manieeek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

moim zdanie dobra by była war-fama lub metal-fach ja kupiłem CLAASA ROLLANT 42 FARMER i pracuje na 40 ha ( 20ha łąk, 20ha słoma) i nie narzekam

 

Nie cytuj poprzedniego posta !!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

tylko nie walcowa bo do słomy się nie nadaje to więc łańcuchową szukaj bo najlepiej zda się u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jaką byście woleli prasę, Clas Variant 180 czy Krone Vario Pack? Za Claasem przemawia ładniejszy stan, szerszy podbierak i wydaje mi się że ładnie bele robi. Natomiast za Krone że mam bliżej serwis iest na tandemie. Która lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

w tym wypadku nie patrz na markę bo to są dobre dwie firmy tylko stan techniczny aby nie była wytłuczona bo to ciągnie za sobą koszty a co do robienia bali to oby dwie nie są kiepskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

no tą leka przewaga to może okazać się odwrotnie jak masz mokre łąki to krone lepiej się sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Przyłączam się do tematu, mam zamiar zakupić prasę rolującą. Do tej pory użytkowałem Claas Rollant 44. Kwota to ok 30tys. Zastanawiam się nad walcową, jednak przyzwyczajenie. :) Co byście doradzili?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ja kiedyś też miałem takiego claasa przez 7 lat a w ubiegłym roku kupiłem vicon rv187 i nie ma porównania


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj