gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

MgrLukash    154

A czy CNH produkuje prasy we własnym zakresie czy jakaś inna firma je robi i maluje w ich barwy?

 

Z tego co słyszałem Galligani=Pottinger=Fendt...

 

No właśnie kiedyś gdzieś widziałem jakiegoś Mascara i chyba cena prawie jak Sipmy była :huh:

 

Hmm... a co powiecie o marce Feraboli czy da sie kupic tą prasę w tych pienądzach oczywiście z takim wyposażeniem?

 

A może poprostu niezawracac sobie 4ech liter zachodnimi prasami i wziąc Famarola 1.8DD lub 1.8VD?

W sumie to na licencji Deutz-Fahr'a ale jak się ma w nich jakośc do ceny to niewiem...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a co do zachodnich i do pras CNH to one tak właściwie to są nasze krajowe bo w płocku Składane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Może i masz rację aczkolwiek firma nie polska...

 

Sam niewiem Famarol czy CNH...

 

Zna ktoś zapotrzebowanie na moc w takiej NH BR6090?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Też mnie interesuje ten Famarol, ale byłem ostatnio u człowieka który się zajmuje sprzedażą sprzętu i powiedział, żebym sobie tym wogóle głowy nie zawracał i kupował starszą ale zachodnią. Polecał szczególnie Welgery no i John Deery, ewentualnie Krone. Ta Unia mi się jednak podoba i wciąż się zastanawiam co wybrać, w poniedziałek mają mi przysłać ofertę na Famarola z rotorem, bez noży, walcowa - łańcuchowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja mam case rbx 344 z nozami to w mokrej łace 100km moze byc cienko na wszytkie noze. u mnie chodzi z case 140km i power boost sie załacza przy dobijaniu. Ogólnie prase moge polecic przepracował sezon i zero awari, oczywiscie brac najszersze koła 19" i full wypasie czyli cofanie hydrauliczne rotora ( w case nie ma tej opcji ale w NH juz jest). co do kól to mam porównanie bo na łące gdzie 3512 juz robił koleiny ze zgrabiarka ja z ta prasa nawet rowków nie zostawiałem tylko woda sie saczyła :)

 

Famarola radze sobie odpuscic sa jescze nie dopracowane. znajoma kupila jakis rok temu albo 2 to nie poleca mieli kilka awari. wiadomo polak nie potrafi nawet dobrze skopiowac albo tak pozminia ze jest gorzej niz było no i materiały uzyte do produkcji to niebo i ziemia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

ja mam case rbx 344 z nozami to w mokrej łace 100km moze byc cienko na wszytkie noze. u mnie chodzi z case 140km i power boost sie załacza przy dobijaniu. Ogólnie prase moge polecic przepracował sezon i zero awari, oczywiscie brac najszersze koła 19" i full wypasie czyli cofanie hydrauliczne rotora ( w case nie ma tej opcji ale w NH juz jest). co do kól to mam porównanie bo na łące gdzie 3512 juz robił koleiny ze zgrabiarka ja z ta prasa nawet rowków nie zostawiałem tylko woda sie saczyła :)

 

Famarola radze sobie odpuscic sa jescze nie dopracowane. znajoma kupila jakis rok temu albo 2 to nie poleca mieli kilka awari. wiadomo polak nie potrafi nawet dobrze skopiowac albo tak pozminia ze jest gorzej niz było no i materiały uzyte do produkcji to niebo i ziemia.

 

 

No właśnie ja w chwili obecnej posiadam zaledwie 95konnego Valmeta :o

Tylko czy tą prasę można kupic w miare przystępnej cenie tj: do 90Tys. zł brutto?

 

Właśnie boje się trochę tych przeróbek po polskiemu i jakości materiału bo sama konstrukcja Famarola nie jest zła...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

claas jest ponoć ciężki na ciągnik i chyba coś w tym jest bo nawet instrukcja podaje że do varianta bez noży potrzeba min 90KM a np vicon RV 187 LOC w instrukcji podaje 80KM min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

A case rbx powinien się chyba w tej cenie wyrobić ( zresztą ja sie nie znam) odradzam mascara podobno taki syf że Indie i Pakistan większego nie widziały , ciekawe po ile są Galignani bo powinny być niezłe praski.

Podobno... Mam prasę mascar 120 10lat, żadnej większej awarii... Jedynie, co to łożyska na prowadnicy podbieraka i tulejki nagarniacza... Prasa przywozi zielonkę 2 razy dziennie robi około 1300 bel słomy i siana rocznie….Nie wiem, od kogo kolega uzyskał takie informacje, ale na pewno nie są prawdziwe…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

takim 95 km to bedzie robił od biedy ale to nie bedzie bardzo wydajna praca. ja swoja w słomie osiagnołem ponad 50 belek na godzine :) tak jak ktos wczesnij pisał ta prase mozna kupic cos koło 70 netto ja rok temu zapłaciłem troszke mniej :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam nad welger 245-17noży a class rollant 250. Cenowo wychodzi podobnie. Chociaż podobno class ciężejszy jest na ciągnik. Ojciec się upiera że jak weźmie welgera to myśli że w słomie bez noży to zetor6340 będzie chodził, ale mi się za bardzo nie chce wierzyć, bo sama waga 3t też robi swoje i te 18 walcow. W clasie jest MPS więc podejżewam że po rollancie bele mogą być troszke cięższe. Narazie by by chodził w niej same130km ale za rok może coś mniejszego około 100 km. Jakimi ciągnikami robicie tymi prasami? Z góry dzięki :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mój znajomy rp 200 ciagał 7711 ale to było nagranicy mozliwosci ciagnika w słomie takze 6340 to zamało do takiej prasy. ja swoja ciagam cały czas casem 140 km nawet w słomie bo i szkoda oleju mieszac z 7341


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@bialy2005 czyli żeby konkretną wydajnosc osiągnąc to i trzeba do niej konkretne 150KM :huh:

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie do słomy mysle tak 80-90 km to idelnie ale do sianokiszonki na mokre łaki i mokra zielonke to 110km trzeba


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

mam poważny dylemat mam do wydania od 8 tyś do 15 tys jaką prasę zmiennokomorową HESSTON 5630 NEW HOLLAND 841 John Deere 545 chodzi mi żeby dobrze robiła siano kiszonkę i do słomy żeby mógł w niej pracować ursus C 360 która będzie lepsza czy pasowa czy łańcuchowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Polecam Jd550 c-360 spokojnie da radę, do 15 tys. to znajdziesz jakąś z wąskim podbieraczem, bez siatki. W tych prasach minusem są łożyska, trzeba tego pilnować bo się zapali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam john deere, claas i ew. vicon ;) niech CIe panie nie kusi kupić czasem Polskiej prasy ;] metalfach i warfama to porażka a sipma??? sipma dobra do małego ciągnika, np 60-siątki ;p jak założysz do mocniejszego i bedziesz szybciej jeździł to ją rozwalisz xD xD miałem sipme przez 5 lat ;p dobrze było jak chodziła z 60 ale jak później podłączyłem ją do 100 konnego nowego ciągnika i szybko jeździłem to prasa sie sypała ;p teraz mam varianta używkę i jest naprawde dobrze ;) warfamy i metal-facha nie mam ale widze jak robią nimi ludzie, to pożal sie Panie Boże xD Pamiętaj!! Kup zachodnią . pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj