gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

wertus    0

Do C-360 to polecam Carraro, Krone kr125,kr130, Welgera RP12, jeszcze spory zapas mocy będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Do C-360 to polecam Carraro, Krone kr125,kr130, Welgera RP12, jeszcze spory zapas mocy będzie.

Z krone 130 to mnie zaskoczyłeś . łańcuchowe mają dość spore zapotrzebowanie na moc pomimo że w specyfikacji podano że wystarczy 30KM . U mnie w KR 160 jest podane 55KM ale to chyba na pusto by poszło :lol:

Być może walcowe są lżejsze dla silnika bo jednak walce są okrągłe i kręcą się wokół własnej osi to jest lżej i c-360 poradzi sobie ale z pewnością baloty po takim zestawie będą miały daleko to ideału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wolno jeżdżąc to i 60 da się zrobić przyzwoite bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Kolega @qazi dobrze powiedział, jak swoją welgerką zbiłem bele sianokiszonki to Ursus 1012 miał trudności z jej podniesieniem :lol:


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Krone kr130 od kr125 różni się tylko szerokością podbieracza,odrzutnikiem bel i to że ma zamki hydrauliczne, więc C-360 spokojnie da radę, co innego już kr130s. A co do tego, że prasy walcowe są lżejsze od łańcuchowych to nie jest prawdą. Krone kr160 to jest gabarytowo większa prasa, większa bela, wiadomo że potrzebuje więcej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filino    0

Panowie mam 75tys zl i wielki dylemat muszę kupić jakąś prasę robię około 3tys bel siana sianokiszonki i slomy rocznie zastanawiałem się nad maszyną z rotorem pod uwagę brałem używaną krone i nową famarola poradzicie coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Szukaj używanej zmiennokomorowej Krone, nie wiem jaki masz ciągnik ale najlepiej z nożami i rotorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Panowie mam 75tys zl i wielki dylemat muszę kupić jakąś prasę robię około 3tys bel siana sianokiszonki i slomy rocznie zastanawiałem się nad maszyną z rotorem pod uwagę brałem używaną krone i nową famarola poradzicie coś??

A myślałeś nad NH? Za niecałe 80 tys z rotorem bez noży kupisz nową. Jak Ci potrzebna z nożami to ok 10 tys droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dybciak    2

Panowie a co myślicie o john deere 854 (nowa), może jakieś oceny użytkowników lub polecacie coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filino    0

mam valtre 124konie wiec uważacie ze znajde jakaś sensowna krone za taka kase?? nie moze byc starsza niz 5 lat bo to na młodego rolnika mam zamiar wziąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

A kto karze brać odrazu zmiennokomorową? Jak krone 5cio letnią za niedużą kasę to tylko stałokomorowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filino    0

Polecicie jakieś konkretne modele bo powiem szczerze że już nie wiem w którą stronę ruszyć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filino    0

Właśnie za taką vario pac mam ochote i chyba jednak nie bede kupował tego famarola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Właśnie za taką vario pac mam ochote i chyba jednak nie bede kupował tego famarola:)

Kupisz i nie pożałujesz :) jak kupisz to pokaż filmik z pracy takim cudeńkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal2703    0

Potrzebna mi wasza rada panowie. Chce kupić nową belownice ale raczej cos z polskiech firm bo che na nią przeznaczyc 50tyś z ewentulnym uchyleniem w jedna lub w druga strone. To co mi przychodzi na myśl to sipma, metafach i warfama. wiadomo, oczywiscie warfama jest najtansza ale chodzi mi raczej ktora z firm oferuje nakorzystniejszy stosunek jakości do ceny. No chyba że znacie jeszcze jakies inne firmy z podobną ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

@Rafal2703 ojciec ma ten sam sam problem z wyborem prasy zwijającej, najbardziej obstawia prasę z unii famarol 1.8V lub 1.8VD. Tylko bardzo mało opinii użytkowników tej prasy, a w okolicy nikt nie posiada tej prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Weź pod uwagę jeszcze prasy Pronar z500 wzorowane na Krone. Dobre i tanie są włoskie prasy Feraboli-Entry 120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

To zależy do czego będzie bardziej wykorzystywana, jeśli słoma,siano to sipma i warfama, jeśli sianokiszonka to MetalFach. Chodź ja osobiście wybrałbym zagraniczny sprzęt, nawet używany. Polskie firmy szukają oszczędności za wszelką cenę, co przekłada się niestety na wykonanie maszyny, a postęp techniczny zerowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj