gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Andrzej24871    12

To zależy co potrzebujesz jeśli jakąś część ( że tak powiem trudną do dorobienia) to poszukaj dilera Vicona to powinien Ci pomóc z częściami . I zajrzyj na strone Grene tam też jest sporo ciekawych części. A jeśli jakieś np. łożysko czy pasek to na składnice lub do sklepu specjalizującego sie np w wyrobach gumowych.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Witam mam problem z wyborem prasy zwijającej. Na celu mam Claas Variant 180 RC lub John Deere 590 MAxi Cut. Proszę o konkrety która jest lepsza i pod jakim względem. Jak z ceną części zamiennych?


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co sądzicie o prasie UNIA DF 1.9z?? zamierzam taka kupić ale nie wiem nic o jej uzytkowaniu... czy jest dobra??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo97    3

Zastanawiam się nad kupnem prasy rolującej, mam sipme czerwoną z 2000r robie nią w sezonie około 1700bel, jest to maszyna godna polecenia! Ale jest zbyt mało wydajna dlatego zmieniam! Jakiej firmy mam wybrać (Vicon, Krone, Claas czy John Deere)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Witam. Mam problem bo potrzebuję prasę tylko do słomy (czasem siana) tylko że mi nie potrzeba dużo, bo liczyłem ok 500 balotów na rok. Zależy mi na dużym zgniocie żeby bela ze słomy ważyła min 200kg no i jaka będzie potrzebna moc ciągnika do takiej prasy i jeszcze żeby prasa się nie ślizgała jak słoma jest za sucha.? Proszę o pomoc.... Jaką lepiej kupić nową cz używaną?? Jakiej firmy jaki model? Czekam na odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianursus    0

Do 500 bel rocznie to,nie ma sensu kupować nową,do słomy to walcowa raczej odpada,więc łańcuchowa lub pasowa,może jakąś krone lub john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Póltora dnia roboty, pieniądze wrzuć na konto i za procent weź usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

ja mam deutz-fahra i nie narzekam choc wczesniej new hollanda miałem i też spoko była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

moim zdaniem najlepsza są claas variant bądź vicon oj sprzęt marzeń.@lampo97 ja też ma swipmę ale 569/1 z 2005 ale jej łomot i hałas doprowadza mnie do szału i jeszcze ta wolno podnosząca klapa a w sezonie to około 1000 bel.nie ma to jak to jak prasa na pasach cicha praca małe zapotrzebowanie mocy i bele zbijane od początku do końca


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja mialem METAL-FACH z 2005r i tez mie mialem jej nic do zażucenia świetna prasa tylko wydajnośc slaba. udało mi sie ją sprzedać za przyzwoite pieniadze i kupić z 1997 JD980 z siatka. wizualnie wyglada swietnie i techniczne też jest OK a okarze sie w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

na wolno podnoszącą się i opadającą klapę jest sposób- rozwiercic dziurki w śrubie siłownika od przepływy oleju- sam tak zrobiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja kupiłem nh br 6090, bo wydaje mi się, że to porządna prasa za rozsądne pieniądze, gdyby cena nie grała roli kupiłbym krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

no marceli dzięki wywiercę otwory ale o ile je powiększyć jakim wiertłem ty zrobiłeś


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa5    0

Witam. Potrzebuję informacji o prasie zwijającej SUPERTINO 1200. Interesuje mnie czy C 360 sobie z nią poradzi i ogólnie co wiecie na temat tej zwijki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Witam

Chciałbym się zapytać czy c 360 da rade pracować z welgerem rp 12 lub JD 540, 545. Chodzi mi o belowanie słomy, siana i sianokiszonki i nie wiem jaką prasę używaną najlepiej kupić za niewielkie pieniądze aby nie zajeździć c 360.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Moja 60tka pracuje z welgerem rp12 i na trochę ciężko, ale powoli idzie :lol:

 

A dużo i jak długo belujesz tym zestawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Tym zestawem pracuje dopiero rok i zrobiłem ok. 400bel

 

A w sianokiszonce nie ma ciężko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Po jednym sezonie prasowania to wydaje mi się, że najciężej to ma w słomie, a w sianokiszonce radzi sobie dobrze, tylko wiadomo że szybko nie pojedziesz bo 60tka jest za słaba.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

A poleciłbyś mi taki sam zestaw jaki ty masz(welger rp 12 i c 360)? Jak sądzisz opłaca się kupować takiego welgera do 60-siątki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ja mam Welgera rp12s czyli posiada funkcję owijania siatką. Jak najbardziej polecam na mały areał bo jeżeli masz dużo do prasowania to nie bardzo bo wolno idzie robota. Przez ten sezon jeszcze nie miałem żadnej awarii z tą prasą. Ja planuje kupić jakiś większy ciągnik do tej prasy, a i bym był zapomniał ma tylko jeden minus a mianowicie wąski podbierak, ale ja z tym nie mam za dużego problemu. Jednym słowem mogę Ci ją z czystym sumieniem polecić :lol:


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj