gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
johny    2

no tak do wyboru jest Metal Fach, Sipma, unia tylko któro mogła by byc walcowa ale słome da sie prasowac walcowymi??tzn słome sie da ale sie podobno zapycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Chyba prasy Welger nie są złe


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Za taka kasę to polecam Sipme Z569/1. Ma komorę łańcuchowo-walcową. Prasuję nią jakieś 25ha zboża i około 10 łąk. Nie zauważyłem, żeby kiedykolwiek coś się zapychało albo balot przestał sie kręcić. A moim zdaniem ma dużo lepszy zgniot niż te z samym łańcuchem.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepsza prasa to vicon rf 125 z docinaczem zapierdziela sie nią nawet do 20 km/h i sie nie patrzy czy sie zapycha bo to nie mozliwe moim zdaniem


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luks    0

Ja miałem Claasa 46, teraz mam jd 570, 580 i jestem bardzo zadowolony przy zwijaniu słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jak z awariami bo słyszałem że są dos częste w tych prasach...bo części napewno tansze niz do claasa...z jakimi ciągnikami chodzą te prasy??? ile potrzebuja km????jaka jest ich wydajnośc???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luks    0

Pioter chodzi o presy jd? w tamtym sezonie jechalem jd 570 + 2650 i nie mialem zadnej awari.(3500 bali) w tym roku mam drugi zestaw jd 580 + 2650. zapotrzebowanie mocy na te presy to okolo 60 KM ale jak jest wiecej szybciej jedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tak chodzi mi o prasy JD.ile za nie dałeś i z którego moga byc roku??masz może w nich rotor???owijasz siatka czy sznurkiem???ile beli zrobisz na 1h???pytam sie bo podobaja mi sie te prasy i jak bede kupował to raczej coś z Jd


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luks    0
tak chodzi mi o prasy JD.ile za nie dałeś i z którego moga byc roku??masz może w nich rotor???owijasz siatka czy sznurkiem???ile beli zrobisz na 1h???pytam sie bo podobaja mi sie te prasy i jak bede kupował to raczej coś z Jd

 

 

Presy sa z 2000r i 98, nie posiadaja rotora poniewaz do siana lub sianokiszonki zalecam Claas 250 z roto. lub inna walcówke. owijam sznurkiem wiadomo za siatke trzeba bylo wiecej położyć kasy. ale mam na dwa sznurki wiec czas owijania jest przyzwoity. Dokładnie ile robie beli z 1H nie jestem wstanie powiedziec, to zalezy od slomy i mieszanki itd. Powiem tylko tyle ze mniej niz sipma, bo jd ma wiekszy zgniot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ale którą Viconke czy Claasa. Jeśli będziesz dzwonił to powiedz że mnie znasz, będzie upust. To mój kumpel handluje tymi sprzętami :D

Ogólnie to poleciłbym Ci Viconkę. Sam mam ale RV 1901 mam zrobione na niej 9 tys balotów, ta ma tylko 1,3 tys. :)

80 konny ciągnik będzie chodził, do tego będziesz miał super zbite bele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Robert a tą swoją Viconke masz z nożami czy bez. ??

 

Bez noży i bez rotora

 

Stan jest super, przecież oglądałem ją, maszyna nie do zaje...., tam masz tylko 3 łańcuchy reszta pasy i łożyska kryte, chyba 4 kalamitki tylko :D

 

Raczej podstawowa wersja, też mam na sznurki i nie zakładam siatki, kupuje po pare groszy sznurek, na jedno wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Z częściami nie problem (u dilera co sprzedaje Kvernelanda bo to grupa), ja nią przez 2 lata zrobiłem już około 2,5 tys balotów i nic się nie popsuło. Oby tak dalej, pasy ani nie pękają, ani się nie zatrzymują, ale balota to masz tak zbitego że ciężko przy ładowaniu widły wyciągnąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Raczej nie ale będę dziś u niego to podejrzę :D . A po co Ci rotor, wtedy to już 100 konny ciągnik się kłania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

do sianokiszonki,i mi sie podczas tego rocznych zatykala sipma a jak sie zatka to przejebane;/ za sipme bym dostal tyle ile dalem raczej;/ wlasnie tu jest z ciagnikiem problem, ale mam nadzieje ze sie rozwiaze. Kumplowi dzisiaj przywiezli claasa rolanda 250 nowke za 80tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No za bardzo nie mogę tego napisać, powiedzmy że w dniu zakupu była dla mnie warta ok. 60 tys. (ma pełny komputer, wstawię zdjęcie jego na AF nie długo -nowa 100 tys), a dałem duuuużo mniej :):)

 

I do tego na zwrot z SPO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Ale którą Viconke czy Claasa. Jeśli będziesz dzwonił to powiedz że mnie znasz, będzie upust.

 

 

 

aby drożej nie wyszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

kurcze musialbym kupic prese z tym rotorem ale do tego moj 80 konny zetor nie da rady;/ czy sa wogule jakies szanse??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj