gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

endrju00711    11

galigani , to chyba te nowe , bo te starsze , to nawet widziałem 2002 rok , i miała gładkie pasy , a jak są gładkie , to trochje porarzka , a kolega co sprowadza te maszyny , to znalazł bym u ciebie 545 z szerokim podbierakiem , i siatką , i czy była by możliwość zamiany za dopłatą na 550 z wąskim podbierakiem , i bez siatki , bo ta 550 , to mnie już męczy ten sznurek , i wąski podbierak , na wisne , na gwałt trzeba zmienić prase , bo jak jest tęższa słoma , to musze najmować . Troche mnie denerwuje , że musze najmować prase , a podobna stoi na podwórku :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

Gallignani- ja je nazywam giligili, hehe. też ich nie sprowadzam. nie chce mieć problemów póżniej. Wiesz, mój znajomy też zaczął sprowadzać prasy, nakupował tych deutch fahr, giligili i innych (bo tanie były) i teraz mu to wszystko stoi i rdzewieje. a ja co tydzień musze coś przywieźć, bo u mnie schodzą. dziwne,nie? jeśli kupujesz prase to nie patrz na cenę- patrz na to,że za rok,dwa czy dziesięć będziesz kupował inną, nowszą, lepszą prasę i wtedy tego giligili nie sprzedasz za nic w świecie, chyba,że trafisz jelenia, bo tacy też są, szczególnie, gdy ktoś kupuje pierwszą prasę to można mu wmówić wszystko. tylko czy to ma sens? zobacz nawet to forum. ludzie są mądrzejsi jeśli już kiedyś mieli inną prasę. i nikt 2 raz nie kupi sipmy, riviery czy innej giligili. pozdrawiam.

 

do Endriu.

mam na oku 545 z szerokim podbieraczem, siatka+sznurek. odezwij się na gg: 3236333 (będę dostępny od piątku).

co to zamiany to nie za bardzo to chce robić- spróbuj ją sprzedać na własną rękę, więcej dostaniesz, bo ja Ci wiele za nią nie dam. (sprzedawałem takie po 10-11 tys.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
Nie no Sipma też jest dobra , @greg mówisz o metal fachu mojego sąsiada ??

Nie nie o twoim sąsiedzie :lol:


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ok , dzienki za inf. Zapytać awsz można , myśle , że sprzedaż takiej prasy nie będzie sprawiała mi problemu , bo to chodliwy sprzęt , ale teraz anie nie myśle , o zmianie prasy , myśle , że jak wiosną dostaniemy dopłate , to będzie można o tym myśleć :lol: A ile by kosztowała ta 545 z siatką , i w jakim stanie technicznym , bo już mam troche pras na oku , jak coś do wiosny zostanie , to zapewne coś się wybierze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

ładna JD545, rok 1991-1993,szeroki podbieracz, siatka+sznurek w cenie 20-22tys. (w tym VAT).

jedną będę miał za około 2 tygodnie. za około 26-28 tys możesz mieć JD570 z tym samym wyposażeniem, ale z roku około 1997-1998. jeśli chcesz na sam sznurek to zawsze jest taniej,ale... teraz 90% osób chce też na siatke.

Pozdrawiam.

3236333- mój numer gg. odezwij sie jak będziesz chciał kupić prase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Hmm , dzienks za odpowiedzi , a o kupnie się pomyśli później , ale osobiście , to znalazłem tańsze . Szkoda , że nie jestem vat-owcem , bo bym sobie odpisał , a rozumiem , że bez faktury nie bardzo :lol: . Ale o tym pogadamy ewentualnie podczas tranzakcji . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

ok. co do ceny to musisz sie określić- chcesz tanią czy ładną. mogę sprowadzić za około 15 tys, tylko kto to kupi? wole dołożyć pare złotych, ale jak ktoś przyjedzie to kupuje, bo "ładna".nie patrz na cene, bo to co tań sze nie zawsze jest tanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25
kolego LUKASZ345!!! nie kupuj Riviery pasowej, wąski (bardzo wąski) podbieracz i GŁADKIE pasy= porażka. ktoś wciśnie Ci to a Ty będziesz kur... później. Nie wyobrażasz sobie ilu mam klientów, którzy chcą sie zamienić póżniej na JOHN DEERE za dopłatą. Nie słuchaj sie jeśli ktoś Ci powie,że to dobra prasa. jeden wielki bubel. Ja przywożę tylko JOHN DEERE 540,545,550,570,580,590 Claas 44,46,66, Krone 120,125,130, 8-16,10-16, Welger rp12, New Holland 841,835. Tylko te, bo te się sprzedaja, a nie takie wynalazki jak Hesstony, Riviery, MF i inne dziwne.

Jeśli nie masz za daleko to zapraszam do mnie. Za 18 tys. masz u mnie ładną, zadbaną JD550 na szerokim podbieraczu, owijanie na 2 sznurki. mogę Ci to zawieżć nawet do domu. Jak sobie VAT odliczysz od mojej ceny to Cie wyjdzie tyle co Riviera, a masz dobry sprzęt. (mieszkam w kujawsko-pomorskim)

Kupujecie prasy? Nie słuchajcie handlarzy, którzy wciskają Hesstony, Riviery itp. to są buble.

 

 

Kolega chce powiedziec że vicon robił i robi złe prasy?chyba nie ma dśiwadczenia jak popiera walcówki np claas 44t o porażka na tym podbieraczu a w viconie czy MF masz 2 rzędy pasów jeden krutki który nakręca bele a 2 który zaczyna się kręcic z belą a cała siła jest przekazywana na ten mniejszy i nie na h.ja we wsi że sie nie bedzie kręcic wiem swoje bo we wsi ma je 3 sąsiadów i ja i jesteśmy zadowoleni wszyscy i nie jesteśmy handlerze którzy cenią to co sciągną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mesershmit    0

Niech kolega wypowiada się sam za siebie a nie za sąsiada , a handlarze wiedzą lepiej od przeciętnego rolnika co h..i sadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

posiadam 3 letnią sipme, zrobiła ok 10tys beli, jak pracuje z ciągnikiem ponad 60 km to napewno reki w środek nie włożysz ale specjalnie zbita tez nie jest, bela nigdy mi w środku nie staneła, jeśli dojdziesz do wprawy to podbieracz zapychać tez sie nie bedzie, przerób nie jest zbyt duży bo cieżko wycisnąć wiecej jak 26 beli na godz, mam też adapter do siatki (wydajność 33-40beli) ale nie używałem go zbyt duzo ponieważ zwęża do środka i nieciekawie to wygląda, podbieracz jest troche za nisko, 3x poszło mi łożysko, miedzy walce z tyłu potrafi wpaść kamień i wtedy śruby sie obcinają-bardzo denerwujące, łańcuchy sa już wyciągniete i strasznie walą, znajomy założył nowe i po tygodniu mu jeden pekł, nigdy wiecej nie kupiłbym sipmy, zdecydowanie lepiej dołożyć do czegoś lepszego i mieć spokój przez wiele lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny28    12

Ja jestem przychylny do pasowej prasy John deere i innej nie chce. Miałem classa na walcach i Krone na łańcuchach ale najlepiej mi się spisuje John deere!! Oczywiście szeroki podbierak i siateczka to jest super sprawa!! Polecam prese John deere!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25
Niech kolega wypowiada się sam za siebie a nie za sąsiada , a handlarze wiedzą lepiej od przeciętnego rolnika co h..i sadzi

 

handlarz wie lepiej od rolnika???????????ciekawe od kiedy a jak nazwies zmnie jeszcze raz przeciętnym to zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Handlarz wie ...że tak ma być! ...że to jest najlepsze! Bo nie powie przecierz że to co sprzedaje działa źle albo jest kiepskie. Sprzedający prasy JD powie żeby nie słuchać handlarzy którzy wciskają Hesstony i Riviery, a drugi sprzedający Hesstony i Riviery powie żebynie słuchać tych którzy wciskają JD i koło sie zamyka :lol:

 

Oczywiście zdarzają sie rzetelni sprzedawcy dla których ważne jest zadowolenie klienta budujące renome i nie wciskają na siłe tego co stoi na placu, tylko mają możliwości zaoferowania tego czego klient naprawde potrzebuje lub mogą fachowo i obiektywnie doradzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

u mnie są 3 prasy JD i wszystkie pasowe, zadna nie sprawuje sie tak jak powinna, wszystkie były kupione używane, jedna ma coś ze sterownikiem (2003rok), druga (1997rok) nie chce na początku snopka odbierać słomy z podbieracza i sie przez to zapycha a pronar 80km puszcza przy niej chmurki dymu a trzecie (ok 20lat) ma problem z podbieraczem ale nie wiem o co dokładnie chodzi jednak sam jesli miałbym wybierać miedzy sipmą za 60tys a pewnie farma z siatka coś koło tego wyjdzie a JD 572 za 76tys z siatka i 2 sznurkami to bym dołożył i wziął JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

kolego Mirasek-

1) nikogo nie namawiam na zakup u mnie.

2) sprowadzam prasy, o które pytają się klienci, jeśli wszyscy chcieliby riviery to pewnie też bym je sprowadzał

3) co do Viconek i innych- ja pisałem o prasach poniżej 2000 roku. w nowszych sporo lepiej to wygląda

4) sam jestem rolnikiem i magistrem inżynierem rolnictwa na dodatek, więc nie jestem kompletnym laikiem.

5) kiedyś pisałem tutaj (chyba z rok temu, ale pod innym nickiem-problemy techniczne), że każda prasa jest dobra, każdą można prasować czy to lepiej czy gorzej. co do wymienionych modeli to ja osobiście sprowadzam te, bo przez ostatnie kilka lat największy popyt był na nie, ale nie twierdze, że są najlepsze. jeśli ktoś ma sipme to też będzie się upierał,że jest najlepsza, a czy jest? każda jest dobra,która działa, nie psuje sie, itp. ja wymieniłem tylko modele, które ludzie szukają i kupują

6) dla mnie osobiście najlepszy jest pasowy JOHN DEERE

7) u mnie w gospodarstwie i tak prasujemy prasa wysokiego zgniotu- taki paradoks.

Pozdrawiam tych, z którymi można podyskutować.

 

p.s. Kamil- bo każdej prasy trzeba się nauczyć, nie licz,że kupisz nowy, czy używany sprzęt i bez czytania instrukcji będzie działał jak należy. ilu z was przed wyjazdem na pole przeczytało instrukcje?

kiedyś sprzedałem JD550, a w żniwa dzwoni klient,że na polu złapał pane w kole, przebiło mu się koło i pyta, co ma teraz zrobić? i co takiej osobie doradzić?

 

co do problemów ze sterownikiem to w tych z wyświetlaczem trzeba pamiętać,że pasuje on do 4 modeli i nieraz jest przestawiony na inny model i już wtedy może nie działać prawidłowo. jeszcze raz instrukcja obsługi się kłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja gdybym teraz miał kupić to raczej byłby to nowy JD zebym nie musiał myslec czy handlarz ukrył jakąś wade czy moze coś jeszce innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

A co ci handlarz moze ukryc przecierz widzisz co kupjesz i przewaznie w dzien to jak jest prasa np. pospawana to widac golym okiem ze sie odruznia od orginalnego spawu juz widzialem takie spawy jak komoru puszczaly przewaznie jak ogladalem Krony to te KR120 byly pospawana ale stare i sie zuzywalo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego , mi nie chodzi , że by maszyna była ładna , bo maszyne kupuje dla siebie , a nie dla sąsiadów , aby mieli na co popatrzeć , w gararzu ją rozebrać do części pierwszych to dla mnie nie problem , licze się z tym , że urzywana maszyna może czasem odmówić posłuszeństwa , więc jestem za tym , aby kupić taką w miare za tanie pieniądze , i ewentualnie po zmieniać łożyska , troche sębuw w podbieraku , rolki itp . A farbe to ja sobie moge nałożyć w karzdej chwili , i będzie wyglądała lepiej od tej za 20tyś , a będe miał praktycznie nową maszyne , bodajrze 5000zł wydam na łożyska , i remont od podstaw , i tak wyremontowana polata sobie u mnie z pięć lat bez awaryjnie :lol: . Jednym słowem dla mnie warzny jest stan techniczny , a nie wizualnuy , ważne by wszystko się krenciło w dobrą strone , i była siatka z szerokim podberakiem , jak chcesz , to moge podać link do aukcji , i w takim stanie by mi stykła , a jak by cena była mniejsza od tej , to bym się nawet nie zastanawiał nad zakupem , jak ta prasa będzie do wiosny , to zapewne będzie się można bardzie j targować , i może ją kupie , jak będzie jeszcze stała . :D

 

ED: to jest ta : http://www.allegro.pl/item474947108_prasa_..._deere_545.html , jak już wyżej pisałem , stan wizualny nie gra dla mnie roli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0
kolego LUKASZ345!!! nie kupuj Riviery pasowej, wąski (bardzo wąski) podbieracz i GŁADKIE pasy= porażka. ktoś wciśnie Ci to a Ty będziesz kur... później. Nie wyobrażasz sobie ilu mam klientów, którzy chcą sie zamienić póżniej na JOHN DEERE za dopłatą. Nie słuchaj sie jeśli ktoś Ci powie,że to dobra prasa. jeden wielki bubel. Ja przywożę tylko JOHN DEERE 540,545,550,570,580,590 Claas 44,46,66, Krone 120,125,130, 8-16,10-16, Welger rp12, New Holland 841,835. Tylko te, bo te się sprzedaja, a nie takie wynalazki jak Hesstony, Riviery, MF i inne dziwne.

Jeśli nie masz za daleko to zapraszam do mnie. Za 18 tys. masz u mnie ładną, zadbaną JD550 na szerokim podbieraczu, owijanie na 2 sznurki. mogę Ci to zawieżć nawet do domu. Jak sobie VAT odliczysz od mojej ceny to Cie wyjdzie tyle co Riviera, a masz dobry sprzęt. (mieszkam w kujawsko-pomorskim)

Kupujecie prasy? Nie słuchajcie handlarzy, którzy wciskają Hesstony, Riviery itp. to są buble.

Posłuchałem i zamówiłem New holland 841. Troche zardzewiała ale ponoć łańcuchy nowe, przechodziły 1 sezon. Ta riviera tak wyglądała jak z fabryki, musiała mało robić. :D Sprzedawca mówił że jest głównie do sianokiszonki. Mi jest potrzebna do suchego siana i słomy. Riviera ma hydrauliczny docisk i 3 wyjścia hydrauliczne, hydrauliczny docisk. Bałem sie tego hydraulicznego docisku, czy bela się da ręcznie rozwinąć. Jak pasowa zbije to można ręcznie nie uszarpać. A po łańcuchowej to co innego. tak mi się zdaje...

No i kosztuje 12 000zł, podbieracz 1.4m. Mam nadzieje że dogrze zrobiłem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

Nie wiem skąd jesteś kolego, ale za 10000 PLN dowoże NH 841 do domu, na terenie niemal całej Polski. ale to tak przy okazji. musisz tylko pamiętać, że NH 841 ma ścisk regulowany na bocznych sprężynach, trzeba się tego nauczyć, ale poza tym prasa jest ok. wiele osób sobie je chwali.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja u siebie w fiacieagri 5060 chwale sobie ją za straszną prostote nie ma tam zeczy których nie dało by sie dorobić nawet silniczek i siłownik elektryczny od owijania jest taki jak w niektórych walcowyych jd czy w jaguarze od pochyłu klapki na ruze. docisk mam na 4 poteznych psrezynach i mam bolczyki i tam ustawiam siłę docisku zbija ładnie jedyna wada to wąski podbierak ale da sie przezyc mi na własne potreby wystarcza i troche znajomym na usługach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ando7011    0
kolego Mirasek-

1) nikogo nie namawiam na zakup u mnie.

2) sprowadzam prasy, o które pytają się klienci, jeśli wszyscy chcieliby riviery to pewnie też bym je sprowadzał

3) co do Viconek i innych- ja pisałem o prasach poniżej 2000 roku. w nowszych sporo lepiej to wygląda

4) sam jestem rolnikiem i magistrem inżynierem rolnictwa na dodatek, więc nie jestem kompletnym laikiem.

5) kiedyś pisałem tutaj (chyba z rok temu, ale pod innym nickiem-problemy techniczne), że każda prasa jest dobra, każdą można prasować czy to lepiej czy gorzej. co do wymienionych modeli to ja osobiście sprowadzam te, bo przez ostatnie kilka lat największy popyt był na nie, ale nie twierdze, że są najlepsze. jeśli ktoś ma sipme to też będzie się upierał,że jest najlepsza, a czy jest? każda jest dobra,która działa, nie psuje sie, itp. ja wymieniłem tylko modele, które ludzie szukają i kupują

6) dla mnie osobiście najlepszy jest pasowy JOHN DEERE

7) u mnie w gospodarstwie i tak prasujemy prasa wysokiego zgniotu- taki paradoks.

Pozdrawiam tych, z którymi można podyskutować.

 

p.s. Kamil- bo każdej prasy trzeba się nauczyć, nie licz,że kupisz nowy, czy używany sprzęt i bez czytania instrukcji będzie działał jak należy. ilu z was przed wyjazdem na pole przeczytało instrukcje?

kiedyś sprzedałem JD550, a w żniwa dzwoni klient,że na polu złapał pane w kole, przebiło mu się koło i pyta, co ma teraz zrobić? i co takiej osobie doradzić?

 

co do problemów ze sterownikiem to w tych z wyświetlaczem trzeba pamiętać,że pasuje on do 4 modeli i nieraz jest przestawiony na inny model i już wtedy może nie działać prawidłowo. jeszcze raz instrukcja obsługi się kłania.

 

 

Mówisz dużo o instrukcji, a gdzie zdobyć ją do prasy john deere 550,w dodatku po polsku.

 

 

 

Moderator: Posty piszemy w pierwszym okienku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

ja myśle że najlepsze są prasy krone koło mnie nowe to tylko krone. no i maja małe zapotrzepowanie na moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj