gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

corrado    401

OD 350 DO 500 SZT ROCZNIE 

 

Nie pisz wielkimi literami. Jak dla tej prasy to to myślę że takie optimum chyba że chce się sprzedać ją szybko. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079

mlody43 polecam metalfaszke pasową w 100% trzeci sezon u mnie ilość bel mocno spadła a areał przybył nie obawiaj się jej ma wiele podzespołów włoskich (feraboli) jedyna maszyna z polskich z jakiej jestem zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To się ciesz bo ja ile razy dałem się skusić na coś polskiego tyle razy chodziłem wkr.... że nie jest tak jak miało być. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

podpytuję właśnie o te prasy bo na pewno z częściami do Polskiej nie było by problemu do zachodnich pewnie też można kupić ale trzeba szukać dalej lub przez internet wyszukiwać w mojej okolicy nie ma takich sklepów muszę jechać 100 km aby coś kupić, wszyscy chwalą zachodnie prasy ale one również trochę więcej kosztują myślałem właśnie nad Polską bo jest nich dość sporo na OLX głównie chodzi mi o to aby nie była awaryjna a że będzie trochę dłużej owijać to nie problem byle by robotę robiła

kolego Piotr6991z jaki masz model podaj dokładnie i czy od nowości u ciebie czy kupowana używana?

 

Sipma z279/1 czerwona rok produkcji chyba 1994r. od nowości u nas.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

mlody43 polecam metalfaszke pasową w 100% trzeci sezon u mnie ilość bel mocno spadła a areał przybył nie obawiaj się jej ma wiele podzespołów włoskich (feraboli) jedyna maszyna z polskich z jakiej jestem zadowolony .

 

jak tam jest feraboli to ja bym się nie cieszył, miałem ten włoski szajs oryginalny w postaci przetrząsacza i zgrabiarki, od nowości, dobrze że znalazłem jelenia który to kupił, chociaż i tak oddałem prawie jak za darmo...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079

patr a czy miałeś kontakt z tą prasą ? nie każdy ma gruby portfel a sprzęt spisuje się bardzo dobrze w moich warunkach i bele są solidne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadinho    0

witam wszystkich! chciałbym żebyście​ doradzili/podpowiedzieli jaką prasę rolującą wybrać na 12 ha oczywiście używaną a kwota na jaką mogę sobie pozwolić to 15 tyś. czekam na wasze sugestie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

odradzam łańcuchowe... albo walec albo pasy... jeśli zamierzasz robić dużo sianokiszonek to polecam walce... jeśli natomiast masz zamiar zbierać suche siano i słomę to tylko pasy... a co do marki... to coś "znanego" ...  z wynalazkami jest ten kłopot że o części ciężko a w prasie za 15 tysi na pewno wyjdą jakieś wymiany ot choćby głupich widełek w podbieraczu...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jam mam carraro1200 i jestem zadowolony , odpukac zadnych awarii ,mam ją juz teraz idzie 4 rok i ponad 600 beli zrobiła i jest dobrze 4 kalamitki przesmarowac łancuchy i w pole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseBizon    9

Jakoś firma taka jak Krone wciąż produkuje prasy łańcuchowe i nie wyglada na to żeby mieli to zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadinho    0

raczej wszystko na sucho będzie zbierane. myślałem o John Deere lub spróbować z Gallignani. słyszałem też że Welgera sobie chwalą. dlatego też proszę was o jakieś konkrety w tych trzech markach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetrek    0

Witam bardzo serdecznie, 

Poszukuje prasy rolującej.

-Budżet do 60 tys brutto

-Bedzie współpracowac z Zetorem Proxima 90 (86KM)

-Rocznie robie okolo 500 Bel głownie sianokiszonka.

 

Zastanawialem sie nad Feraboli Entry 120, ale nie wiem czy nie warto rozważyć jakiejś używki z zachodu. Do polskich pras nie jestem przekonany. 

Ostatnio prasowalismy Claasem 250 RC ciągnik dawal rade ale mial ciężko. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Osobiście poradziłbym Ci coś zagranicznego jak dla mnie znacznie lepsze wykonanie i wydajność w tych pieniądzach jest spory wybór. Rollant 250 przy 86 Km to ciągnik lekko nie miał bez noży raczej jeździłeś z doświadczenia wiem że jest tam co pociągnąć.

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Panowie co możecie mi powiedzieć o prasach mascar? Mam na myśli model mascar 120 byłem dzisiaj taką oglądać i jutro jade na dokładne ogledziny i mam mozliwosc ja kupic ale nie wiem czy warto. Upuścił mi na razie na 13 tys jutro jak dokładnie obejrze to moze zejdzie do 12tys. Z wygladu bardzo ladna, ma ja 6 lat lat czy iles tam, brak rdzy nie pogieta ladna farba i raczej nie malowana bo oryginalne naklejki bez rantów.
Jedyny mankament to łańcuch. Ponoc jest naciagniety do końca i trzeba bedzie na przyszlosc go skrocić za ktorys rok i zluzować napinacz, ale sprawna.
Warto? Moze jakis posiadacz sie wypowie co do wad. Ma robic wszystko. A łańcuch ponoc wzmacniany jakis. Rok 2001

Edytowano przez cyprian1219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatraj    0

Ja miałem taka prase dobra maszyna. Sipma sie chowa przy niej. U mnie wszystkie łancuchy byly jeszcze oryginalne a prasa była z 2002 roku. Byłem drugim włascicielem. Zrobiłem nia około 6000 belek. Pierwszy własciciel zrobil podobna liczbe do tej co ja zrobiłem. Jedyne co w niej robiłem to podbierak wymieniłem prowadnice i rurki poprzeczne za smieszne pieniadze. Sprzedałem znajomemu i chłopak zadowolony. CZesci do niej maja w Samaszu w Białymstoku. Jedyny minus to waski podbierak. Chodzi ciszej niz nowa New Holland BR6090. Z czystym sumieniem polecam :D


Jaką prasę pasową wybrać w przedziale od 30 do 45 tyś ? rotor noże oczywiście 

   

John deere 592 jest spoko. Kolega ma i jest zadowolony. Jesli oczywiscie trafisz w dobrym stanie. Wiadomo na zachodzie wiadomo dostaja po tyłku ale jak dobrze eksploatowana to moze posłuzyc jeszcze dobrych kilka lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

a co sadzicie o lely welger rp 435? do zrobienia mam 1500 bel rocznie

Kupilem taka w miare po pieniadzach ale ma zrobione 80tys balotow ciekawe jak pojdzie, nie miaem jej gdzie pozadnie sprawdzic zrobilem tylko 10 bali slomy i narazie wszystko ok.

Edytowano przez jasiuhonda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Ja miałem taka prase dobra maszyna. Sipma sie chowa przy niej. U mnie wszystkie łancuchy byly jeszcze oryginalne a prasa była z 2002 roku. Byłem drugim włascicielem. Zrobiłem nia około 6000 belek. Pierwszy własciciel zrobil podobna liczbe do tej co ja zrobiłem. Jedyne co w niej robiłem to podbierak wymieniłem prowadnice i rurki poprzeczne za smieszne pieniadze. Sprzedałem znajomemu i chłopak zadowolony. CZesci do niej maja w Samaszu w Białymstoku. Jedyny minus to waski podbierak. Chodzi ciszej niz nowa New Holland BR6090. Z czystym sumieniem polecam :D

   

John deere 592 jest spoko. Kolega ma i jest zadowolony. Jesli oczywiscie trafisz w dobrym stanie. Wiadomo na zachodzie wiadomo dostaja po tyłku ale jak dobrze eksploatowana to moze posłuzyc jeszcze dobrych kilka lat :D

Dwa dni po napisaniu tamtego postu kupiłem ją i do dzisiaj ukręciła już troche tych belek i na razie jestem zadowolony. Ale i tak dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Mam pytanie czy ktoś z was ma prasę galliganani GA V6 mam taką na oku 2010 za 35tyś czy warto taką kupić czy welgera rp220 tylko 10 lat będzie starsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
Dnia 26.08.2017 o 07:51, jasiuhonda napisał:

a co sadzicie o lely welger rp 435? do zrobienia mam 1500 bel rocznie

Kupilem taka w miare po pieniadzach ale ma zrobione 80tys balotow ciekawe jak pojdzie, nie miaem jej gdzie pozadnie sprawdzic zrobilem tylko 10 bali slomy i narazie wszystko ok.

Wiem ze troche czasu minelo od tego posta ale naprawde ma zrobione 80 tys bel

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boski30    0
witam potrzebuje opini na obecną chwilę jaka prase wybrac do ok 20-22tyś na gospodarstwo 30hektarowe głównie siano słoma no i obowiązkowo siatka. chodzi wiadomo o bezawaryjsnoc i niezawodność i dostępność części ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli siano i słoma to polecam Ci pasówkę JD 550, 590. Będzie to chyba najlepszy wybór. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt19    0
Witam planuje zakup prasoowijarki kwota jaka mogę przeznaczyć to 250 tys netto ciągnik z którym będzie współpracować 145 km. pytanie do Was która byście polecili będzie robić ok 1000 beli sianokiszonki i 700 słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jaki ciągnik do 100 tys netto dał by rade z Lely rp 445 do balotów 160 cm   ? na max zbiciu i nożach

Wożę słomę na wagę na fermy drobiu che kupić nowa prasę myślę głównie o lely bo maja chyba największy zgniot w słomie

 

Myślę o john deer 7700 ale nie będzie za słaby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj