gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

corrado    401

Pisać dużo można, nie raz oglądałem co innego, a co innego okazywało się na miejscu.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Wczoraj prasowałem trawę z koniczyną, dodam że bardzo gęsta i była dosyć wilgotna. Trochę nawet było mi szkoda prasy bo ciężko to szło. Ścięte było w poniedziałek, w środę miałem prasować ale padało więc w czwartek sprasowałem, ale było dużo wilgoci jeszcze. 

 

A więc do rzeczy

Chodzi o to że między wałki a te noże czyszczące napchało się mnóstwo trawy i efekt był taki że pasy w pewnym momencie przestały się obracać. Skończyłem prasowanie w męczarniach napinając dwa wałki. 

 

Czy ten listwy (noże) czyszczące wałki powinny być ostre?

Moja prasa jest z 2005 roku a jest na nich oryginalna farba, więc nie były ostrzone. Moim zdaniem powinny być możliwie blisko tych wałków i w miarę ostre.

 

Druga sprawa to chyba będe musiał wymienić pasy na dole za podbierakiem na karbowane bo słabo wciąga materiał na początku. Chociaż wczesniej jak materiał był suchszy to nie było tego problemu.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

mam pronara 1025 potrzebuje prasówki bo musze zaczac robic od nastepnego roku duzo wiecej slomy a w moim metal-fachu walcowym to koszmar. jaka prase wybrac by pronar dawal sobie rade? mysle nad nowym metal-fachem pasowym albo używana zachodnia ale pytanie co lepsze i zeby pronar dawal rade niby 105km ale walek jak wiadomo na okladzinach i potrafi sie slizgac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Walek trzeba pilnować tzn naciag taśmy jak sie ślizga to nie wolno robić dalej tylko śrubę przekręcić zgodnie ze wskazówkami zegara i dalej jedziemy. A jak już sie przypali taśma to wymiana na nową. Sam wymieniałem koszt niewielki. Moim zdaniem lepsza dobra używa niż nowa Polska z tej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam kolegów

chciał bym kupić prasę zwijającą używaną cena 30 tys i nie wiem za czym patrzeć myślałem nad Polską ale z tego co tu czytam to wszyscy odradzają Polską Simpe nie wiem dlaczego będę prasował rocznie około 300 bali.Traktor mam o mocy 100 koni jeśli możecie to podpowiedzcie może konkretną firmę i model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Posiadam sipme czerwona i nie mogę narzekać na awaryjność, bo puki co to wszystko prawie w oryginale, ale jej minus to robota strasznie wolno idzie, balotów też mocno nie dobijesz bo śrubki będą się ścinać albo te belki które chodzą w komorze będą się wyginać. Miałem okazje prasować 2 lata sipma faster 1213, to tam już szybciej można prasować i mocniej dobija bele, ale znów wieczny problem ze siatka, albo nie chce podać albo znów nie rozciągnie się tak jak powinna. Ustawiać próbowałem na różne sposoby i tak nic to nie dało, po prostu ten "komputer" działa  jak chce raz balot był owinięty 2,5 raza siatką tak jak to było zaprogramowane, a innym razem nawet 4 razy. Serwisant był kilka razy i wciąż mówił, że tego nie da się ustawić i takie tam. Sam myślę zmienić swoją czerwona sipme na jakaś używana zachodnią prawdopodobnie będzie to krone. Plus polskich pras to tanie części zamienne, ale zagraniczne biją na głowę nasze polskie prasy pod względem wydajności.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo90    1

Witam jaką prasę mam wybrać?
feraboli extreme 265 htc
Ursus z543
Mascar monster 770
Chodzi mi o dobrą jakość niską cenę i żeby się dobrze sprawdziła przy belowaniu. Proszę o jakąś opinię i o cenę.
Jakby coś mam ciągnik 102 konny.

Edytowano przez Adamo90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafael91    0

Niska cena raczej nie chodzi w parze z dobrą jakością.

Grunt to zmiennokomorowa i z siatką.

A o nożach raczej nie ma co myśleć.

Może lepiej zainwestować w jakąś Lelly, Claas, Mchale, albo NH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo90    1

Rocznie robię ok 1500 bel ze słomy i siana. Teraz też zastanawiam się nad Mchale ale z tego co słyszałem ceny są kosmiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Porównanie Z 543A do tych pras to raczej nie ta półka. Zmienna komora potrzebna czy nie ? Ile Kasy możesz wydać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18

na twoim miejscu kupił bym starsza zachodnią w tych samych pieniądzach przy tylu balotach warto i tak jak wcześniej koledzy mówili zmienną kolorową, bardzo dobra sprawa wtedy ciągnik może być słabszy
* zmienno komorową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo90    1

Budżet najlepiej jakby nie przekroczył 100tys. Za ursusa musiał bym dac ok 80 tyś. A zmienna komora noże itp przydały by się w przyszłości

Edytowano przez Adamo90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

podpytuję właśnie o te prasy bo na pewno z częściami do Polskiej nie było by problemu do zachodnich pewnie też można kupić ale trzeba szukać dalej lub przez internet wyszukiwać w mojej okolicy nie ma takich sklepów muszę jechać 100 km aby coś kupić, wszyscy chwalą zachodnie prasy ale one również trochę więcej kosztują myślałem właśnie nad Polską bo jest nich dość sporo na OLX głównie chodzi mi o to aby nie była awaryjna a że będzie trochę dłużej owijać to nie problem byle by robotę robiła

kolego Piotr6991z jaki masz model podaj dokładnie i czy od nowości u ciebie czy kupowana używana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Witam co powiecie o prasie JD F440M łańcuchowo walcową bo nie wiem co wybrać czy Unie Famarol 1.8 vd czy ten JD ceny bardzo różne gdyż JD 112 netto a Unia 67netto proszę o opinne posiadaczy tych pras....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Też polecam używke tymi polskimi tanimi to mozna zmęczyć parę balikow ale nie w tysiącach...
Najlepiej jak masz sporo gotówki to i weź na resztę kredyt i kup dobrą prasę najlepiej lely cena powala ale jakość nieporównywalnie lepsza tyle że do takiej prasy 100koników to takie meczenie przynajmniej te 150musi być i to nie w zetorze 16145 bo on padnie za popołudnie w dobrej slomie ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

KOLEGO JA POSIADAM POLMOT WARFAMA Z 543 2003 R KUPILEM 7 LAT TEMU I JESTEM ZADOWOLONY SZEROKIE KOLA ISZEROKI PODBIERACZ ZERO AWARI 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ile rocznie nią robisz?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj