gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

corrado    401

Otóż to ja miał bym przebieg ok 3tys. może trochę więcej więc ponad 10 razy tyle.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

samej sianokiszonki? no jego pasy na najlepsze nie wyglądały w porównaniu do moich i przez to mogły pękać ale częstym powodem nie jest sam pas a to w jaki sposób podawany jest materiał do komory bo gdy trafi się ,,toboł'' w jednym miejscu to nastąpi przeciążenie jak belujesz po karuzelowej i wałek o szer. podbieraka to jest znacznie lepiej


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

corrado a jakiej prasy do tej pory używałeś ? umnie po wymianie prasy na pasową ,,zginęło "prawie połowę belek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

w okolicznej rsp mają

kuhn'a 

rocznie kula minimum 10 000 beli ale max wielkości , prasa ma 6 lat i pasy oryginały!!!!Na ten sezon maja wymieniać .Tylko ta prasa ma pasy bezspinkowe

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Obecnie posiadam Classa-a Rollanda-a 250 Uniwra-a, potrzebna jest mi jeszcze jedna prasa z racji tego że tą nie daje rady ogarnąć wszystkiego czyli mojego oraz usług których świadczę sporo. Gdy przychodzi sezon, a pogoda nagli jest po prostu problem. Skoro mam walcową zastanawiam się nad pasową lecz obawiam się tych pasów. U mnie mogła by śmigać na słomie lecz na usługach w większości jest sianokiszonka dlatego chcę znać opinie. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

do sianokiszonki pasówka znakomita, o wiele lepiej zwinięta bela lepiej się zakisza, co za tym idzie mniej odpadu i w Twoim przypadku klienci bardziej zadowoleni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

jak kupisz w dobrym stanie to sporo pośmigasz jak koń mocny i wałki równe to prędkością można nadrabiać


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

przy takich ilościach to albo nówka albo prawie inaczej szkoda sobie głowę zawracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Koń to nie problem starczy spokojnie i tym się nie martwię. Nowa prasa nie wchodzi w grę mam inne wydatki i mogę przeznaczyć max 50tys. mam na oku Claas-a Varianta 380. Co o tym modelu sądzicie?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

u mnie w okolicy coraz więcej jest pasówek rzadko żeby ktoś kupował inną niż pasowa wydajne i zniejsza się ilość bel co mocno ogranicz koszty na 5ha ze120 bel w tym roku było 60 na zarobek mało wydajna jak ktoś robi na sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

u siebie może robić na sztuki i chwalić się że sporo narobił ale na usłudze zrobi raz i tyle a później będą szukać innego u mnie na wsi konkurencja jest spora bo co drugie podwórko jest prasa 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie konkurencji dużej nie mam ponieważ sporo jest małych gospodarstw które nie kupią bądź inne przyczyny nawet przy większych. Fuszerka nie wchodzi w grę świadczę różne usługi więc nie zamierzam sobie psuć wyrobionej opinii. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DROPSO    0

Witam ponawiam pytanie. Jaką prase wybrać? Polska firma, około 60tys do dyspozycji, noże , stało komorowa 120X120. Około 150 bel sianokiszonki,100 siana, 200 słomy.

Podkreślam ze ma to byc nowy sprzęt. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Netto czy brutto?

Jak by nie patrzył w nowych wielkiego wyboru nie ma za taką kwotę. Sipma, Metal-Fach, Ursus.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Wczoraj byłem na targach była mc halle 5500 pszczólka...120netto wyjściowo do negocjacji.Ciekawe ile można utargować może ktoś sie pochwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Za około 60 tyś to już można kupić zagraniczną Feraboli ale nie wiem czy jest lepsza od polskich.

 

http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-entry-120-feraboli-nowa-gwarancja-lancuchowa-kredyt-CID757-IDds0Bd.html#b267a5d512

 

http://olx.pl/oferta/prasa-stalokomorowa-feraboli-entry-120-CID757-IDdfYDw.html#b267a5d512

 

Co prawda 2015r. ale skoro jeszcze nie pracowałą to wciąż jest nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

po co prasować na zachodzie luzem sianokiszinke w pryzmę jest o wiele taniej i jakość podobna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DROPSO    0

Cena netto 60 tyś, myśle o Metal-Fach jestem ciekawy opinii posiadaczy tych pras.

Edytowano przez DROPSO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Co polecicie pasowego z siatką i rotorem oraz dobrze jak by miała noże. Budżet około 30tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Koń to nie problem starczy spokojnie i tym się nie martwię. Nowa prasa nie wchodzi w grę mam inne wydatki i mogę przeznaczyć max 50tys. mam na oku Claas-a Varianta 380. Co o tym modelu sądzicie?

 

Osobiście odradziłbym Ci ten akurat model-lubią się zapalić.Wiadomo każda prasa jak niedopilnowana zapali się ale o tych czytałem, że są wyjątkowo podatne, podobno łozyska coś nie tak są.

A nie myślałeś o starszej 180 albo 280??

Witam ponawiam pytanie. Jaką prase wybrać? Polska firma, około 60tys do dyspozycji, noże , stało komorowa 120X120. Około 150 bel sianokiszonki,100 siana, 200 słomy.

Podkreślam ze ma to byc nowy sprzęt. Pozdrawiam

W takich pieniądzach to metalfach ALE  czy warto???YYYYYY..........śmiem wątpić, ale nie krytykuje bo nie miałem okazji takową pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zastanawiałem się i nad Variant-em 280 i nad JD590,592 zapytałem o 380 bo mam blisko aby ją obejrzeć, a sprzęt przy tej ilości która robię musi być mało awaryjny wiadomo czas to pieniądz. Starsza prasa zawsze jakiś już ten przebieg ma. Szczerze mówią naprawdę nie mam doświadczenia w pasówkach dlatego Was koledzy pytam i śledzę tematy z tym związane.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Z claas'ów mogę Ci polecić z czystym sumieniem 180,  u mnie we wsi ma "leśniczy"jeżdżą jak głupki manometr max i kilka ładnych lat nic nie robione, zresztą oni nie naprawiają....w sezonie nakula sianokiszonki, siana i słomy dla ok 90 szt bydła plus usługi.

Początkowo jeździł Renata 103 54, teraz 120 54 i zapier......jeszcze szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie w okolicy nie ma 180 muszę się gdzieś wybrać i zobaczyć z bliska. U mnie również chodziła by z Renią 120.54 z racji tego że do Claas-a 250 jest za mała, a mniejszego mam dopiero DF DX85.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj