gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

czy belarus 1025 da rade z new holland br6090 lub sipma pz1835

We wsi z new holandem br6090 lata z pronarem 82a i całkiem ładnie idzie nie wiem czy na wszystkich nożach ale wiem że noże włączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Pewnie będzie ciężko sąsiad miał jak zastępcza za swoja nieszczęsna 1.8c to 914 w sianokiszonce z nożami bardzo ciężko miała.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzo    0

To  mój pierwszy post na forum więc Witam Wszystkich!!!

 

 

Sporo czytałem na temat pras rolujących, i wstępny wybór padł na KR 130 lub 130s. Głównie z uwagi na dobre opinie o niezawodności, dostępności części, małym zapotrzebowaniu na moc w przypadku KR 130. 

 

Zastanawiam się teraz, którą wybrać .... mam  do dyspozycji MTZ 82 i C-360, będę robił około 350 bel sianokiszonki z traw (łąki torfowe) i koniczyny, 350 siana z łąk torfowych, i ok 12 ha słomy głównie jęczmień, pszenżyto, żyto. 

 

 

Cena KR 130 i 130s z siatką i szerokim podbieraczem, z tego co patrzyłem nie różni się wiele, często jest to kwestia 2-3 tys zł, a czasem nawet cena jest taka sama. Nie wiem czy  w 130s można podnieść rotor ( bo noże wiem że można wyciągnąć, czy tam podnieść) i pracować nią wtedy jako kr 130 np. C-360, robić sianokiszonkę a MTZ woził by wtedy bele na bazę do owijarki. Mówię o tej opcji ponieważ słyszałem że po rotorze zadawanie sianokiszonki bez wozu paszowego jest uciążliwe, osobiście nie mam doświadczenia z sianokiszonką w żadnej postaci, a tym bardziej z taką po rotorze. Docelowo będzie wóz paszowy ale  na pewno nie w tym roku. Z drugiej strony w razie potrzeby można by było zapiąć do niej MTZ-a i ciachać wszystko jak leci, nie wiem tylko jak by poradził sobie MTZ z nożami, a np. C-360 z samym rotorem bez noży.

 

 

Prosił bym o jakieś odpowiedzi ponieważ nie mam własnego doświadczenia, a nie chce jakichś głupstw popełnić na początku inwestycji. 
 
 
A co powiecie np. na taki egzemplarz, jeżeli chodzi o cenę itp......
 
 
Może bardziej opłaca się ciągnąć bezpośrednio z zagranicy??
 
Dzięki za rady!!

 

Edytowano przez Grzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

rotora niedasię wyłączyć noże owszem 360 to tylko można ją przeparkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Po rotorze bele, rozwija się znacznie lepiej niż bez. Materiał jest ładnie rozłożony nawet gdy, grabisz zwykłą polską zgrabiarką gwiadową. A tak w ogóle to rotor, nie jest takim obciążeniem jak się niektórym wydaje. Z załączonym nożami, to może i owszem. Sam Mtz ciagam Welgera rp 200, z rotorem i nożami. Co prawda jeszcze nie próbowałem pracy, z nożami ale z samym rotorem śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

i co ma rotor do ręcznego zadawania? noże to i owszem... nie chciałoby mi się widłami sieki nosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@lukbold Właśnie gdy zadaje sianokiszonkę ręcznie, to rotor to mu ułatwi. Zdecydowanie łatwiej jest rozwijać taką belkę po prasie z rotorem niż bez, wiem z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

być może... moja uwaga była do @Grzo bo ten coś pisał, że po rotorze ciężko się zadaje recznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzo    0

To może mnie sąsiad wprowadził w błąd, powiedział że po rotorze właśnie miał siekę i "biegał jakby na jednym zębie nosił sianokiszonkę"...... 

 

Czyli C-360 nie da rady z KR 130s z samym rotorem .... ale pociągnie samo KR 130?.....

 

A może KR 8-16s do którego ciągnika by bardziej pasowała do C-360 czy MTZ 82? I czy w takiej cenie jest szansa na dobry sprzęt czy nie za bardzo?

 

http://olx.pl/oferta/prasa-krone-kr-8-16-zmiennokomorowa-CID757-ID6A7cW.html#95fafe0869

 

http://olx.pl/oferta/prasa-krone-8-16s-10-16-130-125-155-CID757-IDbPCK9.html#16e429f441

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nie wiem czy znajomy ma czy nie ma rotora w KR 130 ale ciągnie 60tką i piekne belki słomy wychodzą... kwestia uzyskiwanej wydajności.... Jak masz budżet który pozwala na takie podstawowe wyposażenie jak rotor i noże to nie ma co się zastanwiać tylko to brać... noże kiedyś włączysz bo nawet mtz ich nie uciągnie jesli chce się jechać i pracować z jako taką wydajnościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Jeśli chodzi o noże, to myślę że by sobie poradził oczywiście nie na wszystkich maksymalnie 6, z resztą przy ręcznym zadawaniu, więcej nie ma potrzeby. Ja sam, w tym roku załącze kilka i zobaczę jak to będzie szło. Na Youtube jest, filmik jak 75 konny zetor pracuje z Welgerem rp 200, z rotorem i 6 nożami. Wiadomo że wydajność nie będzie zbyt wysoka, ale coś za coś. Jeśli chodzi o C 360 to, raczej bym Ci radził sobie odpuścić, bo to nie jest najlepszy ciągnik do prasy, tym bardziej że masz Mtz.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

daj se spokój z c360 do rolki, ja w zetorku 7211 i claas rolland 46 ledwo mu sprzęgła nie wykończyłem w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

zależy jak kto zbija bo jeden będzie robił jeden sezon i zajeździ ciągnik a drugi 3 lata i będzie ok


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

siano czy słomę to można sobie zbijać słabiej żeby ciągnika nie zarżnąć ,ale sianokiszonka musi być jak najmocniej zbita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzo    0

Spoko, w takim razie będę sobie dopasowywał prasę pod ruska, kusi mnie strasznie ta KR 8-16s ale obawiam się czy taka prasa za 22k to nie jakiś bubel....co jest najważniejsze przy sprawdzaniu takiej prasy, w sumie to samo się tyczy KR 130 i KR 130s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zużycie zębatek, czy nie spawana, czy nie popękana, czy coś urwane nie jest.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

kolego a jd 550 nie chcesz do ruska?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzo    0

Wiem że dużo ludzi chwali jd550, ale ja jakoś mam uraz do pasowych bo kiedyś była taka u nas i lipa była, poza tym jak tu jeden kolega pisał ... ktoś trzyma na placu 3 lata pod chmurką .... pasy sparcieją ...... wiadomo jakie to koszty, nie za bardzo mnie to przekonuje. Poza tym znawcą pras nie jestem i wydaje mi się że łatwiej wybrać dobrą łańcuchową  niż pasową ... jeżeli się mylę to możecie mnie wyprowadzić z błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czytam ten temat i obserwuję ten temat od początku i chciałbym aby wypowiedział się ktoś kto posiada pasówkę jak sprawują się one przy dużych ilościach bel w tym duża przewaga sinokiszonki. Z racji tego że zastanawiam się nad zakupem prasy chciałbym znać opinie na ten temat. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

po roku użytkowania bele po pasówce dobrze zbite tylko w jd trzeba na początku nabrać w prawy przy zaczynaniu beli 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja po swojej prasie również na bele nie mogę narzekać. Chcę wiedzieć jak to wygląda wytrzymałość pras pasowych przy dużej ilości bel tzn. czy pasy nie pękają nadmiernie itd.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

gadałem z gościem z drugiego końca wsi ma jd 545 już kilka ładnych lat i sianokiszonki kręci około 300 szt u siebie + jakieś małe usługi i do tego słoma to mówił że w jego przypadku to max jedno pęknięcie na sezon a 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj