gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Raczo    20

Nawet w Sipmie nie miałem takiego przypadku


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie porównuj warfamy do mchale bo to nie ta liga, tu z podbieraczem problemów przez bardzo długi czas nie będziesz miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Porównanie McHale do Warfamy. Naprawdę dobre.

 

Nie wiem już w jakich kategoriach będziesz wybierał ta prasę bo już się pogubiłem. Proponuję się najpierw zdecydować co ci potrzeba na jaki areał i le bel rocznie i do tego jakie wyposażenie i za jakie pieniądze bo tak jak piszesz Claas od 360 -385 to jest jednak pewna różnica pomiędzy Variantem 360 a Variantem 385 i to nawet duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

McHale V660 bądż Krone Comprima v150xc albo v180xc. Prasa będzie rocznie robić w granicach 5tyś. bel, i właśnie interesuje mnie która lepsza do wszystkiego. Czyli siana sianokiszonki i słomy pasowa czy listwowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie NH to niechcę bo New Holland ma słabe prasy. To jednak Lely mają dobrze te centralne smarowanie rozprowodzone bo wyżej pisali ze mają źle i się 2 spaliły.

 

Jeśli chodzi o prasy, to w zeszłym półroczu New Holland je udoskonalił - nie wiem o jakim modelu piszesz konkretnie, ale wyszła nowa seria Roll Belt na zastepstwo BR7000 z innym mechanizmem zbierającym - wydajnosc robi sie wieksza o 20%, mechanizm zapobiega stratom (jedna z głównych cech NH) i masz wieksza gestość bel. Poza tym wirnik sie nie blokuje, bo jak dostanie sie do niego za duzo, to podłoga w kabinie sie obniża i maszyna pracuje dalej.

Sprawdzales ten model?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatriX6    0

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie ale jeżeli jest wlewany niewłaściwy olej do centralnego smarowania to każda będzie miała wadliwy ten układ. Do lely wlewam olej EKO jest on zielony i ekologiczny o obojętnym spektum zapachu i skladu. Ten olej super sie spisuje i smaruje. inne oleje proponowane przez serwis nie smarowały tak dobrze, a na początku tez twierdziłem że te prasy maja wadliwe centralne smarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ja leje jaki mam pod ręką, byle nie był za gęsty i nie zauważyłem problemu ze smarowaniem.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

 

Jeśli chodzi o prasy, to w zeszłym półroczu New Holland je udoskonalił - nie wiem o jakim modelu piszesz konkretnie, ale wyszła nowa seria Roll Belt na zastepstwo BR7000 z innym mechanizmem zbierającym - wydajnosc robi sie wieksza o 20%, mechanizm zapobiega stratom (jedna z głównych cech NH) i masz wieksza gestość bel. Poza tym wirnik sie nie blokuje, bo jak dostanie sie do niego za duzo, to podłoga w kabinie sie obniża i maszyna pracuje dalej.

Sprawdzales ten model?

 

 

 

 

No tego akurat nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Witam.

Mam zamiar kupić prasę zmiennokomorową i nie wiem na co się zdecydować...

Podoba mi się Krone model 10-16 8-16 no i John Deere tu nie mam specjalnie wybranego żadnego modelu.

A moje pytanie dotyczy wad i zalet tych pras, chciałbym usłyszec wasze opinie na temat tych pras która jest mniej awaryjna i prostsza w obsłudze, bardzo prosze o poważne odpowiedzi ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko trzeba brać pod uwagę fakt że prasy cnh nawet po modernizacji nie mają takiej wydajności i trwałości jak mchale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

ja posiadam lely welger 445, kupiłem ja w zeszłym roku, zrobiłem nia 1500 balotow bez zadnej awarii, prasa jest bardzo wydajna, mozna nia jezdzic z duzymi predkosciami, no i zgniot w tej prasie to naprawde klasa swiatowa, w razie pytan pisz chetnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Żeby się wypowiedzieć o trwałości trzeba będzie jeszcze poczekać. Skąd wiesz, że są mniej wydajne? Są jakieś rzetelne testy tych nowych pras NH?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mam dojście do danych technicznych pras cnh i mchale więc wiem że do mchale trochę im brakować bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Na pewno masz rację i tak będzie, ale o jakich parametrach konkretnie mówisz? ;-)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

sam rotor, jego kształt i średnica, wielkość łańcuchów łożysk, ilość pasów wszystko przemawia za mchale, co do samego zagęszczenia beli to ciężko powiedzieć bo te nowe prasy cnh jeszcze nie były tak naprawdę w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

mam dojście do danych technicznych pras cnh i mchale więc wiem że do mchale trochę im brakować bedzie

 

A czy mchale to jakaś super prasa? Irlandzka, firma istniejąca dopiero kilka lat, w dodatku prasy produkują na węgrzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie znam się na McHale ale te pasy nawet na pusto nie powinny być takie luźne


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

 

A czy mchale to jakaś super prasa? Irlandzka, firma istniejąca dopiero kilka lat, w dodatku prasy produkują na węgrzech.

 

firma istnieje od lat 70 a prasy produkuje od 2002r. fabrykę na węgrzech posiada podobnie jak claas z tym że nie wszystkie prasy są produkowane na węgrzech

 

co do samej prasy mchale to w standardzie posiada takie rozwiązania/parametry jak konkurencja w opcji a mam tu na myśli głownie łańcuchy i łożyska czyli chyba jedna z najważniejszych rzeczy w prasie wskazujące na jej wytrzymałość i żywotność, jakość użytych podzespołów, wszystkie kluczowe elementy tych pras są jak najwyższej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jakie to ma super rozwiązania lepsze niż konkurencja? Łańcuchy diamond? Łożyska skf, timken?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

łańcuchy diamand, ale też nie rozchodzi sie o sama markę a o rozmiar, bo takie łańcuchy czy łożyska jak są tu stosowane to u innych są nie dostępne a u niektórych w opcji dopiero a w mchale w standardzie od najniższego modelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasikor    0

Witam

Wybieram pomiędzy Lele Welger RP 245 MC 13 a McHale F5400c. Jak możecie to podajcie wady i zalety każdej z pras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w mchale masz większe łożyska oraz standardowo smarne, rotor 15 nożowy o większej średnicy i lepszym kształcie bo jest on 4 ramienny, jest też moim zdaniem lepsze zabezpieczenie łożysk przed dostawaniem się do nich zanieczyszczeń, zwróć też uwagę na rozmiar łańcuchów bo nie jestem pewien ale w mchale są chyba większe i mocniejsze, pozostałe parametry w obu prasach raczej podobne

 

w jakich cenach oferują ci te prasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasikor    0

w mchale masz większe łożyska oraz standardowo smarne, rotor 15 nożowy o większej średnicy i lepszym kształcie bo jest on 4 ramienny, jest też moim zdaniem lepsze zabezpieczenie łożysk przed dostawaniem się do nich zanieczyszczeń, zwróć też uwagę na rozmiar łańcuchów bo nie jestem pewien ale w mchale są chyba większe i mocniejsze, pozostałe parametry w obu prasach raczej podobne

 

w jakich cenach oferują ci te prasy?

 

 

McHale 106 tyś a Lely 114,5 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj