gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

xerion3800    45

Każda maszyna przez złe użytkowanie się może zapalić. W galerii był jakiś CLAAS co poszedł z dymem. W sezonie żniw wysoka temperatura, niska wilgotność może przyczynić się do spalenia nawet najnowszej maszyny. Wystarczy że będzie trochę pyłu, kurzu czy czego kol wiek i samozapłon. Więc to nie możliwe że poszły te prasy z dymem przez błąd fabryczny.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jednak tata mnie namówił na sprzedaż prasy i troszkę mu się nie dziwię bo fakt wjeżdżanie do garażu upuszczając każdorazowo powietrze z kół to małe nie porozumienie... Kupię mniejszą prasę a raczej niższą :) Więc moja jest na sprzedaż :) Dzięki wszystkim za podpowiedzi co kupić w zamian chociaż sentyment do JD zostanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Jak się zapierdziela na usługach aby szybciej i nawet nie patrzy na sprzęt to wszystko się może spalić. Ja przy każdej możliwej okazji gdy wysiadam z ciągnika sprawdzam temperaturę łożysk, co najmniej 3 razy dziennie.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Lepsze wrogiem dobrego. Masz dobry sprzet to po co chcesz to zmieniac? Nie wiadomo co sie trafi i beda koszty. Prosciej dostawic kawałek dachu. Mam jd545 waski podbierak ale siatka jest komora nie ma zamkow ale sie nie uchyla. Dobra prasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

łatwo powiedzieć dostawić czy dorobić :P Wole sprzedać kupić inną niż przerabiać 10 razy garaż ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie wszystkie. Wszystkie smarne są chyba dopiero w modelach z 2012 r.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

No u mnie, ta prasa będzie robić rocznie jakieś ponad 4tyś bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

4 tysiące to normalny wynik jak na taki sprzęt, spokojnie można tłuc więcej tylko trzeba też trochę rozwagi i poszanowania dla maszyny, jak to mówią "nie smarujesz - nie jedziesz" ;). A już w ogóle nie rozumiem ludzi, którzy nie mają porządnej gaśnicy ( taka 1kg to tak jakby jej nie było :P ) i prasują słomę.

Jakiej prasy byś nie kupił zawsze jest ryzyko zapłonu, ewentualnie można wykupić ubezpieczenie na czas żniw, są to groszowe sprawy w porównaniu do ceny sprzętu.

W ogóle to jak się teraz kształtują ceny McHale i Lely?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie prasy tylko w sezon kształtuje się w granicach 500- 1000 złotych, nie duże pieniądze a warto zapłacić. Co do pras Lely to polecam. Miałem różne marki ale z tej jestem najbardziej zadowolony. Jej największą zaletą jest zgniot, bale siana 160cm wys. ważą 550-650kg przy wilgotności siana poniżej 15%, słomy około 450kg. A wadą to że się palą, moja dwa razy zaczęła się palic w tym roku, sam prasuje i od razu zauważyłem jak dymek poszedł i gaśnica poszła w ruch- przyczyna- łożysko się zatarło, którego nie ma jak nasmarować. Dlatego polecam Lely + ubezpieczenie dla pewności :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak nie ma smarowanych łozysk w lely, to może w opcji są?

a jak nie to mchale tam masz smarowane łożyska w standardzie a wytrzymałość i zgniot przynajmniej taki jak lely, a do tego mniej pasów i lepszy rotor w wersji 15 nozowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

W nowych Lely chyba to już jest w standardzie, a w opcji to już na pewno. Ja na szczęście po roku pracy nie miałem żadnej niemiłej niespodzianki ( odpukać ) ;) .

Ile droższa jest V660 od RP445?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

V660 jak i RP445 są w takiej samej cenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No to bierz McHale, chyba lepiej pasuje do twoich wymagań. Podejrzewam, że której byś nie wziął to i tak będziesz zadowolony. A jak z serwisem i częściami w twojej okolicy do McHale? W promieniu 50km od mojego domu nigdy nie widziałem żadnej maszyny McHale, ani dealera, dlatego wybór padł na Lely.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

No u mnie w promienie 50km to mam serwis NH z Płocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Czyżby Rolserwis? :D A jak daleko masz do McHale?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Dokładnie, a McHale najbliżej to w Pile chyba jakieś ponad 200km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

200km to sporo, a do najbliższego Lely?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Do lely chyba ponad 100km, ale kupie Comprime albo Varianta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Czemu akurat te marki? Jakie ceny?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Ponieważ obie mają te gęste rotory, podbieracz nie jest na żadnych rolkach tak jak w Warfamie albo McHale ani na łożyskach. Claas cenowo w porównaniu do Krone ciut tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Więc jakie wady a jakie zalety ma Comprima a jakie Variant?

Edytowano przez Adrian34966

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

od 360 do 385 RC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj