gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

lukasz56612    1

Na początku takie trzymam (chociaż nie zawsze 1500, czasami 1200-1300), ale jak widzę, że klapa już jest prawie całkowicie w górze to szybko je redukuje do jałowych. Inaczej klapę by mi wyrwało ;D Jak się trochę dłużej poprasuje to wprawa szybko wchodzi i teraz np operuję gazem i dźwignią hydrauliki przy podnoszeniu na wyczucie, wcale nie patrząc na obroty silnika. Metoda wg mnie dobra (średnio 1 raz na 40 bel muszę podjeżdżać do przodu aby zamknąć klapę, tak to otwieram i od razu zamykam bez żadnego kombinowania).

 

PS: Dużo, a właściwie wszystko zależy od hydrauliki ciągnika. Jak ma się dużą wydajność to nie trzeba aż tak "gazować".

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Ja mam prasę w pełni walcową, więc dla walców nie ma różnicy jakie obroty (a przynajmniej w instrukcji nic nie jest napisane na ten temat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja tam sądze że łańcuchom to ryba w jakiej pozycji jest klapa raczej bardziej istotne jest to szarpnięcie na końcu szybkiego unoszenia. U mnie urwała sie sruba od zawiasu a reszta była luzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

co do krone to patrz na łańcuchy (te od kulania balotów)czy nie wytarte i czy dysze smarujące sa ok.

Znajomy w zeszłym roku nie przyuwazył że dysza przez jeden dzień nie dawała oleju i sie dość mocno przyjechał.

Na ten sezon załozył nowe łańcuchy - koszt 25 tys zł !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryniak    1

Ale gdyby trafiła mi się taka w bardzo dobrym stanie prasa to warto kupić? Czy lepiej jakąś pasową John Deere, czy Welgera albo Claasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAZURK    0

ja mam zmiennokomorówke sipmy i nie narzekam, chciałem kupić używaną, ale w końcu kupiłem nową na raty w kredycie firmowym. wpłaciłem co miałem a raty i tak wychodzą taniej niż wynajmowanie kogoś do roboty. Przynajmiej nowa i na gwarancji 2 letniej. Nie porównujmy pras pasowych do zmiennokomorowych, to zupełnie inna klasa. Zmiennokomorowa daje dużow więcej możliwości. Mam swoją od początku sezonu i niezamienie na inną. Nawet gdy zostaje mi materiału na małą bele to mi ją owinie i mam zgłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
Nie porównujmy pras pasowych do zmiennokomorowych

 

Czytasz to co piszesz ? :blink: Z tego wiem to zazwyczaj prasy pasowe są zmiennokomorowe :huh: To w jaki sposób je można porównywać ? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Nie porównujmy pras pasowych do zmiennokomorowych, to zupełnie inna klasa.

 

:blink:

 

Przecież prasy zmiennokomorowe są pasowe lub łańcuchowe. WTF!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Zdaje mi się, że bywają prasy pasowe stałokomorowe.

Edytowano przez sacrable

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

co do krone to patrz na łańcuchy (te od kulania balotów)czy nie wytarte i czy dysze smarujące sa ok.

Znajomy w zeszłym roku nie przyuwazył że dysza przez jeden dzień nie dawała oleju i sie dość mocno przyjechał.

Na ten sezon załozył nowe łańcuchy - koszt 25 tys zł !!!!

Ileee???? 25 tyś? napewno tyle . za tyle to ja prase kupiłem.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tak na pewno tyle

niestety tyle kosztują oryginalne łańcuchy, przy normalnej eksploatacji mówi że na 5 lat mu wystarczą ( kilka tysiecy kulek rocznie)

Także przy kupnie używane prasy trzeba uważać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

kilka to mało precyzyjne okreslenie 2-3 a może 9 tyś to jest spora różnica.

 

kilka to mało precyzyjne okreslenie 2-3 a może 9 tyś to jest spora różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur321    0

Witam mam zamiar kupić prasę do mojego Ursusa 5314 (72KM). Będę zbierał 10 ha słomy i 5ha siana. Budżet to 25k. Poważnie się zastanawiam nad używaną Warfamą Z-543. Co myślicie o tej prasie albo jaką polecacie zamiast tej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

czyli będziesz robić około 600 bel na taka ilośc spokojnie wystarczy warfama lub sipma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur321    0

No właśnie też tak sobie z tatą rozmawiałem że tak naprawdę to polski sprzęt ze względu na wydajność raczej nie będzie tak wypracowana jak zachodnia ok 10 lat starsza. A tak w ogóle to miałem okazję jej użytkować i bardzo mi się podobała.

I najważniejsze na co oprócz stanu łańcuchów i zębatek zwracać uwagę podczas zakupu ?

Edytowano przez Artur321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Tylko trzeba wziąć pod uwagę że zachodni sprzęt po 10 latach mimo większej liości godzin przepracowanych możebyć miimej zużyty niż polski po 5 latach pracy.

Z innej strony to do polskiej prasy części raczej będą tańsze ale za to raczej częściej kupowane.

Ja mając podoby areał i budrzet kupiłem zachodnią używaną prasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur321    0

@katopo ty masz prasę pasową a ja nie chcę zmiennokomorowej prasy. Według mnie to na areał 15ha to polska prasa będzie dobrym wyborem. Nie wiem czy robisz ma zarobki ale ja będę ją miał wyłącznie na użytki własne. Więc mi wystarczy Warfama Z-543.

Co myślicie np. o tej http://allegro.pl/prasa-rolujaca-polmot-warfama-z543-i3461682224.html Czy jest warta swojej ceny? Opłaca się jechać nią obejrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Jak ktoś chce się męczyć niech kupuje "polską myśl techniczną".

Po pierwszy sezonie wykorzystywania zachodnie, używanej, jak mówicie "10 letniej) prasy Vicona (RV 1601) powiem jednoznacznie i bez jakiejkolwiek wątpliwości ... koniec z Polskim złomem. Przez 6 lat szwagier męczył się z kupioną, nową prasą Metal-facha i decyzja o jej zmianie była trudna (bo w końcu posiadał ją od nowości), ale zarazem była najlepszą decyzją zakupową jaka została podjęta w tym roku.

1. W obecnie prasowanego balota spokojnie mieści się 1,5 balota ze starej.

2. Wreszcie baloty po 3 dniach leżenia na poló i nie daj Bóg deszczyku nadal są okrągłe, a nie jajowate.

3. Wreszcie sianokiszonka jest sprasowana i pozbawiona powietrza.

4. Wreszcie na pola opłaci się wyjechać bo prasuje się 2, a w niektórych warunkach nawet 3 razy wydajniej.

To, że prasa jest starsza nic tu nie znaczy. Liczy się stan techniczny, a jak tu już ktoś napisał, niejedna prasa zachodnia po 50.000 balotów będzie wyglądała lepiej niż niejedna Polska po 1.000.

Decyzja zawsze należy do kupującego, ale warto jednak dłużej pomyśleć niż kupić i pluć sobie w brodę.

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

kolego @Artur321 jak nie chesz zmienno komorowej to jest pełono stało komorowych zachodnich w tej kasie:

 

Welger RP 200: http://otomoto.pl/prasa-welger-nie-class-john-deere-rp-200-A342983.html

New Holland 5930: http://otomoto.pl/new-holland-5930-sznurek-siatka-A326197.html

Claas Roland 46: http://otomoto.pl/claas-46-roto-cut-A327870.html

JD 575: http://otomoto.pl/john-deere-575-A218781.html

 

Śmiem twierdzić że każda z powyższych będzie lepsza niż Warfama.

 

Na te 15 ha będzie można się przemęczyć Warfamą tylko pytanie po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mnie od zachodnich maszyn starszych niż 2000 r.zawsze odstrasza wizja braku szybkiego dostępu do części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj