gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

kuki88    0

Może ten nh nie jest super zachodnią prasą bo są na pewno lepsze -ale lepsza jak te polskie prasy włącznie z famarolem .

 

Z tego co mi wiadomo to prasy nh i case też są robione w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja nie mówię że Sokółka jest najlepsza tylko mówię że ja nie widzę w niej żadnej wady i doceniam równie dobrze inne prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Z tego co mi wiadomo to prasy nh i case też są robione w Polsce :)

Tak, tylko jakością niewiele odstają od zachodnich.

Sokółka niestety ma więcej wad niż zalet i z uśmiechem na ustach pozbyłem się tego produktu prasopodobnego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

jezeli ktoś z Was będzie na opolagrze to niech się przyjrzy prasie unii pasowej stałokomorowej PP 1.2. I niech podzieli się spostrzezeniami-co do jakości podzespołów jak i prasowania.

Interesuje się nią a nigdzie nie można jej obejzeć-a do Opola mam za daleko.Dzwoniłem do Slupska to powiedzieli ze mają jedną prasę w trasie do obejzenia i akurat będzie teraz w Opolu

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

Witam. Chciałbym abyście pomogli wybrać mi prasę, mam na oku kilku producentów (nie modele) Deutz-fahr, Claas, Krone i New- holland. Może powiecie mi który producent jest najlepszy i ma najlepsze oceny, interesują mnie wasze spostrzeżenia, także może wasi sąsiedzi mają prase danego producenta i jak go ocenia. Za pomoc będe bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Witam posiadam prasę NH br 6090 z nożami i powiem szczerze że jestem z niej zadowolony dobry stosunek ceny do jakości.Fakt prasa głośna podczas pracy bo wiadomo to łańcuch.Prasa dobrze zbija i dobrze rozprowadza siatkie na beli .Waga jednej belki to około -podsuszona i to dobrze sianokiszonka to 480 kg PLUS MINUS MIERZONE W PASZOWOZIE.Prasa dobrze też łyka na podbieraczu prędkośc to w zależności od terenu waha się miedzy 5 a 10 km na godz.A odnośnie tych 3 pozostałych marek to krone ta sama zasada co NH tylko cena wyższa a czy lepsza ja uważam że nie .CLAAS-em(variant) miałem przyjemnośc pracowac prędkośc w słomie 18 km ,prasa szatan ale już nie w sianokiszonce.Co do DEUTZ-a to prasa naprawdę ma wydajnoś (walcowa)dobrze wchłania materiał lepiej jak mój NH .z tych pras o które się pytasz to NH wypada cenowo najlepiej a nie odbiega w jakiś szczególny sposób od pozostałej trójki.w rodzinie maja case rb 343 to samo co NH I przez 3 lata zrobili ponad 11000 tys bel i nic więc to o czymś świadczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek27    0

Witam. A czy ktos może powiedziec cos na temat pras ORKEL . Najlepiej właściciel takiej prasy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdolata    0

Witam

Panowie mam mały problem.

Dzisiaj zapadła decyzja o kupnie nowe prasy (jak się uda to przed żniwami). Do tej pory pracujemy na prasie JD 550 z szerokim podbieraczem i jak do tej pory jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Nowa prasa na pewno będzie PASOWA.

W grę wchodzą McHale, CASE, CLAAS, JD, proszę o jakieś porównanie i/lub wyrażenie opinii.

 

Aha najważniejsze prasa będzie zwijać ok 2000 balotów słomy (żytnia, pszeniczna, jęczmienna i owsiana która bywa krótka i łamliwa) i ok 500 szt. balotów siana.

Edytowano przez mdolata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

ja osobiście z tych wymienionych marek pras widziałem belki po prasie JD i CLAAS modeli nie pamietam ale były to nowe prasy, to najlepiej wyglądały belki po CLAASie.

 

a wie ktoś moze jak sie sprawuja prasy krone zmiennokomorowe równiez nowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Z tych co wymieniłeś to Claas u goscia u nas na usługach nią lata i sobie chwali ją do słomy kichy siana za***ista a drugi usługo dawca ma JD i Krone łańcuchową Krone do słomy i siana najlepsza mówi ale JD nie odstaje i tez piękne belki kręci ja bym był za Claasem lub John Deerem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

Witam

Panowie mam mały problem.

Dzisiaj zapadła decyzja o kupnie nowe prasy (jak się uda to przed żniwami). Do tej pory pracujemy na prasie JD 550 z szerokim podbieraczem i jak do tej pory jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Nowa prasa na pewno będzie PASOWA.

W grę wchodzą McHale, CASE, CLAAS, JD, proszę o jakieś porównanie i/lub wyrażenie opinii.

 

Aha najważniejsze prasa będzie zwijać ok 2000 balotów słomy (żytnia, pszeniczna, jęczmienna i owsiana która bywa krótka i łamliwa) i ok 500 szt. balotów siana.

 

Ja bym brał pod uwagę albo CASE (bo obecnie są naprawdę tanie a do tego dobre) albo CLAAS (trochę droższy ale także świetna prasa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Myślę o kupnie prasy.

Na początku myślałem o nowej Famarol 1.8 DF ale to cofanie mnie denerwuje tym bardziej jak nie ma się rewersu w ciągniku (skomplikowana prasa). Ciągnik 80KM. Potem myślałem o Krone 130S ale czy da radę 80KM??? Teraz myślę o JD ponieważ jak nie mógłbym dać rady to bym kręcił mniejsze bele. Prasa ma być prosta. Rocznie min 500bel max 1000. Walcowe prasy i te które trzeba cofać też odpadają.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Tu masz filmik kolego że trzeba cofać.

http://www.youtube.com/watch?v=Ic2b0WA53fU

Nie wiem po co jest ten odrzutnik w famarolce bo i tak za każdym razem trzeba cofną. Za nisko umieścili środek ciężkości. Zobacz jak mają JD i jak daleko odrzucają balota. Moim zdaniem dużo wad ma ta prasa (Bez urazy kolego bo widzę że famarolke masz).

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Spoko ;)

Ja też cofam, ale jakoś z przyzwyczajenia. Tam są śruby którymi można regulować na sprężynach siłę odrzutu. To że nie jest idealna- nie zaprzeczam. Kilka rzeczy mogli zrobić inaczej ale chyba do każdego sprzętu można się przyczepić że coś można było inaczej wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

o ile bela siana w famarolce odlatuje to ze słoma jest problem i dla pewności ja zawsze cofam, nie popoba mi soe to bo wzrasta zużycie paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tu masz filmik kolego że trzeba cofać.

http://www.youtube.com/watch?v=Ic2b0WA53fU

Nie wiem po co jest ten odrzutnik w famarolce bo i tak za każdym razem trzeba cofną. Za nisko umieścili środek ciężkości. Zobacz jak mają JD i jak daleko odrzucają balota. Moim zdaniem dużo wad ma ta prasa (Bez urazy kolego bo widzę że famarolke masz).

Nie rozumiem za bardzo czego niby - według ciebie dowodzi ten filmik?

pokazuje że jakiś gość cofa owszem , ale nie widać jak zachowuje się bela , i co by się stało gdyby nie cofał


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

o ile bela siana w famarolce odlatuje to ze słoma jest problem i dla pewności ja zawsze cofam, nie popoba mi soe to bo wzrasta zużycie paliwa.

 

 

O ile Ci więcej tego paliwa spali ? Niektórzy to po prostu już z tym zużyciem paliwa przesadzają... Każdą kropla ropy dla Ciebie jest aż tak ważna ? :ph34r:

Mam pomysł to może gaś ciągnik i tą bele ręcznie wypychaj z komory, to jeszcze mniejsze spalanie będzie ? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@mariuszd93

Cofają dlatego żeby nie przyhaczyć balot jak będą zamykać klapę, masz 99% pewność jak cofniesz. Dlatego mają nie które prasy pogiętą blachę z tył a filmik wziąłem pierwszy lepszy i on nie ma dowodzić czegoś tam. Po prostu zaliczyłbym to cofanie do minusów i tak jak kolega danielhaker napisał "nic nie jest idealne". To jaką prasę byś mi polecił kolego???

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@tespis

ogólnie pasową zmiennokomorową , bardzo dobry zgniot od początku beli i mozliwość regulacji wielkości beli , marka to według uznania, moim zdaniem JD lub VICON , koniecznie z siatką .

Ja mam Vicon RV187 , 2001rok z siatką , niestety bez odrzutnika , teraz 3 sezon i nie narzekam , wcześniej miałem claas rollant 44s i zmiana zdecydowanie na plus :)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

A czy musi mieć rotor??? Ponieważ spotkałem się z taką opinią że bardziej rozdrabnia słomę chociaż wydaję mi się to nieprawdą.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Owszem rotor rozdrabnia słomę , nawet bez noży, bo słoma jest krucha , czy to plus to nie wiem .........

Do noży to może troche brakować koni , bo piszesz że masz 80Km , tyle że noże to głównie w sianokiszonce są naprawdę potrzebne , szczególnie jak się robi ze starszej trawy


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

 

 

O ile Ci więcej tego paliwa spali ? Niektórzy to po prostu już z tym zużyciem paliwa przesadzają... Każdą kropla ropy dla Ciebie jest aż tak ważna ? :ph34r:

Mam pomysł to może gaś ciągnik i tą bele ręcznie wypychaj z komory, to jeszcze mniejsze spalanie będzie ? :ph34r:

Z moich obserewacji wynika że spalanie wzrasta o blisko litr na godzine. nie wiem jak dla kogo ale dla mnie to dużo.

a twój pomysł na zmniejszenie spalania raczej by przyniusł odwrotny skutek

 

a dziś w pierwszym sezonie po 1500belach w swojej famarolce musiałem prostować 6 listw zrobiły się piekne łuki po dwa strzały młota i znów jak nowe strasznie miękki materiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Z tego co zauważyłem, to w famarolkach chcąc nie cofać trzeba dość szybko otworzyć klapę, tak aby bela podczas zjeżdżania z rampy nie oparła się o tą klapę (w moim przypadku o dolny walec tej klapy). Dzięki temu bela nabiera prędkości od samego początku rampy i potem nawet pod górkę stoczy się wystarczająco daleko. Ja podczas podnoszenia trzymam obroty ok 1500 i jak już prawie do końca się podnosi to momentalnie zwalniam, bo tak, jak za szybko klapa dojdzie do końca to aż całą prasą szarpnie. Trzeba więc przy tym sposobie trochę wprawy.

Inny sposób, to po podniesieniu klapy należy wyłączyć napęd WOM i dosłownie minimalnie podjechać do przodu, może nawet i nie pół metra (testowałem to i w zupełności taki minimalny podjazd wystarcza) i wtedy opuszczamy klapę. Napęd włączamy jak już klapa jest prawie zamknięta (nie musimy czekać do jej całkowitego zamknięcia), dzięki czemu nie pozostawimy słomy, która w przeciwnym wypadku (przy włączonym napędzie wraz z otwartą klapą) zostałaby wywalona do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj