gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

hassi37    21

Do c-360 to tylko łańcuchowa w walcowej to odrazu przy dobijaniu beli zdechnie class to wcale nie polecam do sześdziesiątki u mnie w renówka 80 koni przy dobijaniu beli w sianokiszonce to zdychała class jest ciężki bo ma duże walce welger jest dużo lżejsza prasą ale ja bym polecił sipmę albo krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Cz polecacie prasę feraboli entry 120 jak z jej awaryjnością ,zbiciem beli , kształtem i tak wogule czy warto kupić taką prasę głównie do słomy i siana na usługach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

prasa nie jest zła skoro można ją kupić w barwach JD i ma małe zapotrzebownie na wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislawk    1

czesc. co sądzicie o prasie cararro olimpic 1200--łańcuchowa do ursusa c360 słyszałem że jest bardzo dobra i ma małe zapotrzebowanie mocy

ale czekam na wasze decyzje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mam pytani co sądzicie na temat prasy Unia Famarol PP 1.2 - walcowo-pasowa ?

 

A co dokładnie chcesz wiedzieć?

 

czesc. co sądzicie o prasie cararro olimpic 1200--łańcuchowa do ursusa c360 słyszałem że jest bardzo dobra i ma małe zapotrzebowanie mocy

ale czekam na wasze decyzje :D

 

Z tego co wiem to bez mała to samo co polska sipma więc do tej prasy bym ją porównywał. C360 da sobie radę bez większego problemu tylko sporo tych pras jest na wąskich kołach co na mokrych łąkach daje się we znaki. Ogólnie jeśli jest zadbana to godna polecenia na małe gospodarstwo.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    161

służyła by do zbioru głównie siana i słomy i tak do 100 sztuk sianokiszonki rocznie |

Chodzi mi o to czy jest ona warta uwagi cena w katalogu kusząca a jak myślicie jak będzie ona funkcjonować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jak sądzicie ile bel głównie siano/słoma wytrzyma FAMAROL 1,8 VD nim bedzie potrzebować porządnego remontu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

służyła by do zbioru głównie siana i słomy i tak do 100 sztuk sianokiszonki rocznie |

Chodzi mi o to czy jest ona warta uwagi cena w katalogu kusząca a jak myślicie jak będzie ona funkcjonować ?

 

Do 100 szt bel rocznie chcesz kupić nową prasę? No nie źle. Do takiej ilości będzie się spisywać na pewno dobrze przez długi czas chociaż jak trafisz na trefny egzemplarz to może być problem za problem :/ Jak masz jej cenę?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Chyba źle gościa zrozumiałeś będzie kręcił siano słome i około 100 sztuk sianokiszonki,. Powiem ci w tajemnicy że Ja na przykład robię też około 100 sztuk sianokiszonki ale ogólny licznik w tamtym sezonie wskazał ponad 3 tyś sztuk.

Więc niech sie Jakub określi ile tych bel będzie robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Może źle zrozumiałem masz rację bo jaki sens kupić nową prasę do 100 bel. Ja u siebie robię wszystkiego ok 900 + usługi bel i teraz zastanawiam się tylko nad zakupem jakieś pasówki ale generalnie to ze względu na usługi.

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    161

Kolego janusz20 dobrze mnie zrozumiałeś 100 bel sianokiszonki i tak coś koło 300-400 bel słomy i tak 300-400 siana i czasem usługa ale to rzadko to tak z 1000 bel rocznie wyjdzie .

A cena to tak 55000 netto cena z katalogu

tak zastanawiam się nad tą PP ale też nad zwykłą walcowo-łańcuchową z rotorem tak jak unia DF1.8V lub coś w podobnej cenie innych producentów coś może polecicie ?

A od jakiej kwoty zaczyna się prasa pasowa zmienno komorowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Moja Df1,8 vd ma w tej chwili na liczniku ok 3500szt połowa z tego to sian a raczej zawartość wszelkich łąk zapomnianych przez cywilizacje (biomasa) Na wydajność nie narzekam, Awarie jakie były to:

-urwała sie bądź odkręciła sruba od zawiasu klapy na czas zauważone i skończyło się tylko na wstawieniu nowej (moja wiana bo za duże obroty dawałem na wyładunku)

-rozpadło sie łożysko na tym dużym dolnym wałku lożysko 60zł wymiana prosta około dwie godziny

-miękkie pręty w komorze prasowania

-wydaje mi sie że zbyt szybko rozciągaja sie łańcuchy napędowe, jeszcze jeden sezon i na złom, ale to może przez piach

-pękła sprężyna amortyzująca rolkę dociskowa pokosu i zerwała sie śruba podtrzymująca ową

 

Ogólnie same drobiazgi prawie nic nie kosztujące, nie wiem tylko ile będzie kosztować zestaw łańcuchów napędowych, ale to za rok.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    161

łańcuchy to chyba w każdej prasie za długo nie po będą bo w sipmie co mamy to orginalny posłużył 4 lata a od tamtej pory kupiony jakiś na metry i jest po dziś dzień i tylko ten był wymieniany ( napędowy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Łańcuchy lecą w każdych prasach. Zależy to tylko od ilości robionych bel. Im więcej tym szybciej łańcuchy się wyciągają.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@corrado kup sobie łańcuch np. calowy za 60zł za metr i za 120zł za metr to wtedy zobaczysz który więcej bel wytrzyma i którego lepiej opłaca się kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amon    0

Witam. Mam pytanko: chce kupic JD 570...582, brac z zamkami klapy czy bez ( i wogole po sa te zamki) . Ktora prase polecacie do 40 tyś zł ( oczywiscie JD). Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tylko i wyłącznie z zamkami.

po to są aby klapa się nie otwierała samoczynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SF21    0

witam mam pytanie czy prasa netal fach z562 nadaje się do sianokiszonek pomóżcie

mam 60 km traktor i ona by robiła u mnie 200 bel z sianokiszonek 60 bel siana i 20 słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

proszę o radę z tych dwóch pras:

http://otomoto.pl/pr...hn-A438580.html

 

http://otomoto.pl/vi...ek-A434229.html

 

bardziej mi się podoba 1 i tutaj pytanie ma wszystko czego oczekuje siatka, rotor itd.... i wygląda ludzko tylko jest wielka i tutaj pytanie czy mój fergson 3060 da sobie z nią radę?

dużo będzie słomy koło 1tyś bel rocznie, sianka koło 100+ do 150, kiszonki max 50 i wymairy bel będą stałe 120x120, także czy 80 koni da sobie radę? haha w ogóle ją pociągnąć taką gabarynę a co mówić prasować?

 

proszę o opinie na temat vicona, jaką prędkością wałka się operuje w prasie? 540 czy 1000? i druga sprawa na zakretach walek wylaczacie? czy chodzi? przy sprawdzaniu prasy prasy mają luz to jest dobrze czy mają być napięte jak baranie jajca?

 

 

jeszcze zależy mi na czasie bo wybór ma być dokonany a prasa po kupnie podpinana do ferdka i ogień.

 

do walcowych, łańcuchowych nie mam przekonania, mam też na oku john deera 590 na siatkę tylko bez rotora... a nie chce mi sie bawić jeźdzeniem slalomem tylko chce robić pracę dobrze i szybko. Bo roboty kupa.

Edytowano przez Hoxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

wbrew pozorom żeby belka była równa to trzeba jechać slalomem i niema znaczenia czy prasa ma rotor czy nie, jest też opcja żeby nie jechać slalomem ale wtedy musi być wałek zgrabiony szeroko i płasko, jeżeli już pasówka to lżejsza będzie do wysokości 150 belki jak masz zamiar robić tylko rozmiar 120/120, prasy pracują na 540 wom i wałka na zawrotach się nie wyłącza ale musi być szerokokątny wałek odbioru mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj