gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

MgrLukash    154

Miał ktoś styczność z prasami Zetor System? Co to są za wynalazki i kto je produkuje?

1301-Zetor_baler_Columbia_350_thumb.jpg


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Ja też kupiłem metal fach Z589 tylko że ma chyba oznaczenie P.R.N jest z rotorem i nożami, prasę przywieźli tydzień temu to za wiele nie powiem, w każdym razie jest dużo części z feraboli, elektryka jest włoska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Podoba mi się ta prasa, ale nie ma za bardzo opinii na jej temat, stosunkowo młoda konstrukcja. Dealer, z którym rozmawiałem sprzedał dopiero w tym roku pierwszą sztukę. Być może to ona poszła do ciebie. Mówię o Invest-Rol z Czarnocina. Ciekawi mnie czy Belarus 952 radziłby sobie z tą maszyną. Sipma i Unia też posiadają podobne prasy (Z599 i DF 1,7 bodajże). Co cie skłoniło do wyboru tej właśnie? Jaka cena i wyposażenie? Widziałem, że interesowałeś się również innymi, skąd taki a nie inny wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Wybrałem metal fach ze względu na cenę i to że są w niej włoskie części, nie wiem czy wszystkie, ale jest ich dużo. Konstrukcja to feraboli sprinter 165. Przed zakupem rozmawiałem z dwoma użytkownikami tych pras i byli zadowoleni. Zapłaciłem za nią 69,5 tys. zł netto tylko że prasa jest z 2012 roku i kupiłem ją w woj. świętokrzyskim, teraz wg. cennika kosztuje 85 tys. netto, obdzwoniłem 5 dilerów dawali 10% max. 11% rabatu. Wyposażenie to standard czyli tak jak na stronie metal fachu. Myślę że na moje potrzeby wystarczy, z reszta to się niedługo okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oscar    0

Prasa Metal-Fach Z586\2 akcje zniwa zaliczyla bez zadnych awari.Tylko brak slomy nie mogla sie wykazac swoja wydajnoscia. Jak na hetarze robia jakies 6 bali o wysokosci 155cm przy cisnieniu 150 bar. Na jednym polu zrobila w ciagu 50minut 30 bali. Byl koniec siatki.Tak prasa jest wart swej ceny z tym wyposazeniem na maks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

Jaka prase wybrac ktora bedzie uzywana tylko do slomy, baloty moze robic nawet te najwieksze, najlepiej pasowa?

Oczywiscie uzywana, i nie droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Trochę mało danych żeby coś konkretnego doradzić ..

Jakim traktorem będzie ciągana?

Niedroga to mało precyzyjne określenie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Do słomy to tylko pasowa lub w ostateczności łańcuchowa TYLKO NIE WARFAMA !!! ja mam Metal Fach i w kiszonce i sianie super ale słoma to już nie bardzo na 100 sprasowanych bel to ok 3-5 przestała się obracać . Co do pras pasowych JD to wiem że mają duże zapotrzebowanie mocy 80 km w słomie to sobie świetnie poradzi ale w kiszonce to myśle że nie bardzo

( Jak by ci przyszło na usługach ). A i najczęściej stają w ogniu :D

Edytowano przez stuart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys123    0

Witam podłączam się pod temat. Mam do was pytanie czy lepsza będzie prasa łańcuchowa czy pasowa? Dodam że mam ok 5 ha łąki i może z 7 słomy, ciągnik jaki będzie prasował z zestawem tj Belarus 920. Szukam czegoś do max 16 tysięcy.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@soltys123 za max 16 tyśęcy to będzie ciężko coś znaleźć w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys123    0

No przegladałem allegro i można już poszukac. No i niestety ale fundusze tylko na to pozwalają więc musze szukac w tych granicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

@soltys123 ... Szukałeś i co znalazłeś? Chcesz kupić sprzęt do pracy czy tylko po to by go mieć? Za 16000 PLN wybacz, ale nic sensownego kupić się naprawdę nie da. Inną kwestią jest zadanie sobie wcale nie bezzasadnego w Twoim przypadku pytania ... czy do takiej ilości prasowania oby na pewno tak niezbędnym sprzętem jest własna prasa, czy nie lepiej jednak skorzystać z usługi.

Jeśli już szukać używki ... dobre i sprawdzone to JD 550. Da się kupić stosunkowo niedrogo i jak się wie czego szukać i na co zwracać uwagę da się tym prasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys123    0

No właśnie potrzebna bo jak się czeka na usługi to albo ktoś nie ma czasu albo coś. No właśnie o tym modelu myślę bo krone łańcuchowe to już same szroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

To trzeba brać takich co się starają o klienta, ja na usługach wykręciłem 2000 bel to jakieś 2/3 wszystkich sprasowanych bel . Bo się staram o klienta .Znam takich co kupowali sprzęt po 500-600 tyś i że na usługi a jak klient przyjeżdżał to: "Nie mam czasu, tego dnia beluje swoje jak chcesz to na drugi dzień " a drugiego dnia od rana ma padać deszcz .... I w tedy do mnie ,a ja takiemu robię pierwsze ,a swoje w nocy. Raz zdarzyło się tak że owijanie bel skończyliśmy tak późno że nawet nie opłacało się kłaść sie spać tylko do porannego obrządku :D . Albo inna sytuacja ... Klient ma do z belowania jakieś 3-4 bele i mówi że pierwszy raz będzie robił kiszonkę , a każdy go odrzucał bo co będę tłukł sprzęt i podpinał traktory na kilka bel się nie opłaca a ja jechałem , i tak po tygodni ten sam gość mówi że ma do sprasowania 70 bel . A te pierwsze to tak na próbę zobaczyć jak to wychodzi i czy zleceniobiorca dobrze wykona robotę , bo jak będą "pampuchy" to 3-4 bele się zmarnują a nie 70 bel .....

 

ps Tylko szkoda że z płaceniem za robotę nie jest tak fajnie ;[ "Poczekaj do pierwszego" a pierwszy był dwa dni temu :P .

 

Ja na miejscu kolegi poczekał by na nowy PROW ( jak będzie ) i kupił sobie nowy sprzęt to i trochę posłuży i "Bajer" na wsi jaki że sobie nowo prasę kupił. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grantexxx    6

Zależy do czego taka prasa, ogólnie doświadczenia związane z Sipmą Classic pierwszej generacji, nie przekonują mnie do pras tego typu jeśli chodzi o robienie bel o dobrych parametrach, no może jeśli w gre wchodzi siano. W sianokiszonce bele te będą słabo zagęszczone, a w słomie są ciągłe problemy z nadmiernym kruszeniem sie słomy, a więc blokowanie łancucha głównego, sianadnie łożysk, w skrajnym przypadku zapalenie się prasy :). Na dodatek podbieracz ma niską przepustowość i często się zapycha w "lepszej" słomie. Jeśli ma robić dużo to warto zaoszczędzić na nerwach i dodać kilka tysięcy do funduszu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Witam. Czy opłaca się kupować sipmę z 279/1 farmę za około 25 tyś - 28 tyś do 3P ? miała by robić około 250 bel sianokiszonki tyle samo słomy i około 50 siana ? Chciałbym za te pieniądze już np z rocznika 04 - 07 nie zależy mi na tym aby miała siatkę. Zastanawiam się nad krone kr 130 ale one są średnio 10 lat starsze i wiadomo na zachodzie to one nie stały tylko robiły w sezonie tyle co sipma da radę przez 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

A dlaczego nie? Tylko w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś w ładnym stanie nie pogiętego z lat 04-07.

Ja niewiele taniej sprzedałem z 97 ale warta była tej ceny. Na allegro była tylko przez noc. Po północy wystawiłem- rano, godzina 8-9 sprzedana.

3P nieźle z nią sobie radził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamir    0

Carraro Olimpic 1200 moim zdaniem byłaby lepsza niż simpa sam zanim kupiłem new holland sprzedałem taką za 17 tysięcy w bardzo dobrym stanie i mam kontakt z osobą co kupiła i brdzo dobrze się sprawuje prasuje 60-tką ;)

Edytowano przez Zamir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

ok dzięki za opinię. Boję się w sipmie o łożyska ale jak będzie smarowana to nic nie powinno się zdarzyć ;) Posiadam już 15 lat z 263 to nawet 330 w słomie lata ;) ale wiadomo sianokiszonkę ciężko zrobić bo się wałki owijają ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj