pasio

Jaki polecacie rozsiewacz dwutarczowy na 15-20ha

Polecane posty

Lukaszjarm    4

ja polecam raucha sa bardzo dobre maja dno , talerze i osłony z stali nierdzewnej bardzo dobrze i dokladnie rozsiewaja nawozy no i maja jedno dno nie tak jak amazone podzielone ja mialem amazone i teraz mam raucha i nie zamienil bym go za nic polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja polecam jakiegoś oczywiście nowego z blachy ocynkowanej, nierdzewki. Mam tzw. bąka tyle lat i jest jak nowy. Zawsze po rozsianiu był umyty a następnie zasmarowany olejem spalonym (najlepsza ochrona ;) ). Jeśli chodzi o dwutarczowy to ja kupiłem z Unii MX 850 H ze stali nierdzewnej (myślę że trochę wytrzyma :unsure:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A jak myślicie co lepiej wybrać Amazone ZA-X 900l (niestety nie ma opcji ze stali nierdzewnej, ocynku- chyba) czy Unia MX 850 H (ze stali nierdzewnej). Ceny takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Też tak wcześniej myślałem, że zachodni będzie dużo dużo droższy. kamil900830 Sprawdź stronę Agro- Eko Kietrz i promocje Amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

ja bym polecił raucha użytkuje rozsiewacz tej firmy o poj 1200l... pięknie i równo wysiewa do 36m dno i talerze z stali nierdzewnej kosztował mnie 4500


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

36m byłem początkowo sceptycznie do tego nastawiony.. użytkuje go już 3 rok i jest naprawde super pierwszorzędna sprawa mieliśmy od kolegi ojca pożyczony amazone 600l i oszukiwał nie dosiewał równo raz prawą raz lewą stroną... więc polecam rozsiewacze raucha nikt nie pożałuje... pozdro


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

A co sądzicie o rozsiewaczu firmy Akpil Siew XL właśnie za czymś do Zetora 7211 się rozglądam chyba pojemność 800 lub 1000. Byłbym z niego zadowolony, i ile by mógł kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Dziś rozmawiałem na temat dwu tarczowego rozsiewacza z Akpilu i udało mi się stargować do okrągłej sumy 6tyś za 800l, wygląda solidnie ale nie miałem czasu lepiej się przyjrzeć, ale spodobał mi się rozsiewacz Tornado, w plastiku z tzw. turbiną tylko że droższy użytkuje ktoś taki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Raucha kiedyś dawno mialem polski jednotalerzowy byl fajny ale w latach 90 ubiegłego wieku później kupilem raucha zs 600 z nadstawkami do 800 użytkowałem go jakieś 5 lat. Mam go teraz na sprzedanie jest w bardzo dobrym stanie chce za niego 2500 zł a kupilem też raucha ale 900 plus nadstwki i hydraulikę poniewż posiadam ciągnik Same Mercury i jest tak wysoki że manualnie otworzyć nie dam rady tego sprzętu ale polecam kupujcie tylko RAUCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

zastanawiam się nad jakims rauchem na ok 20ha pod c360 3-p, co byscie polecili żeby w miarę sprytnie nim się poruszac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja bym polecił M-400 z brzegu ma atest DLG sam taki użytkuje na powierzchni 30ha i jest super równo sieje w całym zakresie ustawień mam go 3lata można zamontować dostawkę wtedy mieści 600kg ale do 360-3p wystarczy bez dostawki bo inaczej będziesz musiał przód obciążyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

Ci którzy zastanawiają się nad zakupem akpila niech zobaczą firmę woprol w premium trade takie mają z tego co się oriętuję to woprol to to samo co akpil


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6
Napisano (edytowany)

Możecie Mi Koledzy podpowiedzieć jaki rozsiewacz zakupić z waszych wypowiedzi wynika że polecacie Kuchta Amazone i Rauscha tylko jakie modele. Byłbym wdzięczy za jakąś podpowiedz z linkiem. Pozdrawiam.

Edytowano przez TomaszNowak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

za ok 11 tys byś miał nowy z pomu augustów.. ale ale że chodzi ci o używane to tak jak większość kolegów piszących tu polecam kuhna.. bardzo dobre rozsiewacze.. precyzyjny rozrzut i solidne wykonanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Witam muszę zakupić jakiś rozsiewacz na 20 ha pomyślałem, że zapytam w tym temacie.

Miałby współpracować z MF-255 do tej pory był kos. Wszyscy wiemy jak rozsiewa kos ceny nawozu są wysokie więc chciał bym go dobrze wykorzystać. Ładowność 300 kg nie musi być więcej szerokość wysiewu 16 m najlepiej dwu tarczowy, używany cena powiedzmy do 3 tys

Może być do remontu i malowania interesują mnie tylko zachodnie myślę nad Amazone, Kuhn ale nie wiem jaki model konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39

maniek 183 ja polecam Raucha Komet ZS 450 ,przez jakiś czas rozsiewałem takim,moim zdaniem wysiewa bardzo dobrze,jest prosty, lekki,jedynym jego minusem jest to że wystaje dość daleko za ciągnik,u mnie pracował z MF 235 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Witam wszystkich napisze wprost musze kupić rozsiewacz na około 12hektarów dysponuje ursus c330 i 3512 . Problemem u mnie są nie tyle pieniądze co bardzo mokre ziemie co za tym idzie rozsiewacz musi być bardzo bardzo lekki. juz miałem brać nowy lejek ale .... Czy jest coś dokladnego lekkieg może być nowe moze używane. Pozdrawiam wes

ołych świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic lżejszego od lejka nie znajdziesz.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

mam stary lejek taki z czasów prl-u sieje w caly świat . Wprawdzie wszędzię są luzy i nawet sieje po zamknieciu . Wiekszość ludzi w okolicy ma lejki nowe stare sieją ale nikt nie jest zadowolony i kazdy najchętniej by zmienił choć by na kosa na kołach sieje równiej, inne rozłożenie ciężaru. Znalazłem na alegro ciekawy rozsiewacz Vicon ktoś taki posiada jak ten system wysiewu sie sprawdza jak z dokładnością ile waży taka 400 . Pozdrawiam dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

witam, jaki nowy rozsiewacz nawozow polecacie na areal 15 ha, ciagnik ursus 1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
    • Przez quxfrix
      Witam wszystkich
      Mam zamiar kupić nowy rozsiewacz do nawozu w cenie do 1200zł tylko nie wiem bardzo jaki byłby odpowiedni dla mnie.Myślałem nad tymi:
      1.Pierwszy rozsiewacz
      2. Rozsiewacz 400 litrów z metalową tarczą
      3.Rozsiewacz nowość
      4.Ocynkowany i jeszcze jeden używany:Rozsiewacz Amazonka Nie wiem który byłby najlepsz, więc prosze o pomoc użytkowników tych rozsiewaczy lub innych osób znających się na rozsiewaczach.Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj