Lukasz95

Wszystko o VOLVO BM 800 Activ

Polecane posty

Lukasz95    0

Wszystko o Volvo BM 800 activ. (interesuje mnie wszystko).

 

Opinie, uwagi, serwis części zamiennych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

Miałem takiego jeden sezon, nie zawracaj sobie głowy tym złomem.To poprostu niewypał. Nie ma podajnika kłosowego na młocarnie, podsiewacz pękł na pół i wiele więcej awari. Polecam VOLVO 830 OK maszyna.


Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PonadPrawem    0
Napisano (edytowany)

-- połączono --

 

Witam wszystkich serdecznie :) Zakupiliśmy z moim tatą w tym roku nasz pierwszy kombajn.Mamy nie duże gospodarstwo bo tylko 10ha. Marką która wybraliśmy jest VOLVO 800AKTIV. I tu zaczyna się problem . Dostaliśmy oryginalny katalog w języku szwedzkim. Niestety bardzo to trudny język i nic nam to nie mówi. Kieruje się do was drodzy forumowicze z kilkoma pytaniami:

Jak ustawić młocarnie względem klepiska? Jak ustawić wiatr do koszenia(żyto,owies)? Jak ustawić sita? Czy Volvo 800 aktiv posiada czujnik obrotów młocarni?

Mam nadzieje ze ktos doswiadczony odpowie nam na te pytania. Jeżeli ktoś może posiada polska instrukcje do tego kombajnu również byłbym bardzo wdzięczny. Jakiekolwiek przydatne materiały dydaktyczne jezeli ktos posiada prosze wysylac na maila . Z góry bardzo dziekuje i prosze o odpowiedz:)

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

ja tłumaczyłem ten katalog w tłumaczu google i nawet jakoś to szło. Co do ustawienia to jak sobie przypomnę w domu to zeskanuje Ci tabelkę, którą opracowałem na podstawie tej książki.

Tak ogólnie to Sito górne ma być przeważnie na około 12mm ale jak będą przelatywać kłosy to zmniejszasz. sito dolne na około 5 mm tak żeby ziarno przeleciało. Wiatr do pszenicy dawałem prawie na maxa ale była ciężka pszenica jęczmień tak na ponad połowę skali a owiec połowa skali. Co do klepiska to ja mam na drugim ząbku ale to musisz zobaczyć jaką masz odległość od bębna młócącego. Jak zabardzo przyciągniesz to Ci będzie rozbijać ziarno a jak za mało to nie będzie dobrze wymłacać.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PonadPrawem    0

dziękuje bardzo za odpowiedź:) będe bardzo wdzięczny za wklejenie w załączniku tutaj tej tabelki:) więc czekam na kolejną Pana odpowiedź. No i kieruje jeszcze pytanie jak jest z awaryjnością tego kombajna? jakie części najszybciej padają i się zużywają w tym modelu? Jakie ma spalanie ten kombajn? Noi moze poprostu niech Pan powie swoim zdaniem jakie on ma wady i zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PonadPrawem    0

na moje oko wygląda także ,że trzeba wymienić pan młocarni , ile może on mniej więcej kosztować?nie bardzo rozumiem ustawienie tego sita górnego(12mm) i dolnego (5mm). Sprawdzałem i tam jest taka dźwignia z ząbkami. Jak mam to ustawić to pod wzgledem tych wymiarów co Pan podał ( 12mm i 5mm) Przy filtrze powietrza jest taki pojemnik plastikowy( na dwóch zapinaczach) . On ma być pusty czy powinien być w nim jakiś olej? jeśli tak to ile? Jaką on pełni funkcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Po pierwsze nie pisz posta pod postem bo tak nie wolno, po drugie to jest forum i tu się zwracamy przez "TY" a nie jakieś tam PAN. Ściągnij sobie instrukcję obsługi z Bizona i przeczytaj od deski do deski to zrozumiesz kilka ważnych kwesti. Co do awaryjności to jest pojęcie względne bo w jakim stanie kupiłeś tak bedzie się psuł. Spalanie w granicy 5- 6litrów na godzinę. Ten pojemnik przy filtrze jest bardzo ważny i ma być zawsze pusty i czyściutki, bo tam zbiera się kurz, który trzeba codziennie przed wyjazdem do pola czyścić tak samo jak chłodnicę musisz dokłądnie czyścić codziennie żebyś nie przegrzał silnika. Co do ustawień sit było już pisane na forum w którymś wątku więc poszukaj ale to raczej metoda prób i błędów a to co podałem to wstepne ustawienia są.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PonadPrawem    0

W Volvo 800 aktic nie ma czujnika obrotów młocarni.Jakie obroty silnika powinny być podczas koszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

dajesz na maxa i tak kosisz. Wstaw kilka fotek do galeri twojego nabytku


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PonadPrawem    0

Fotki wstawie jak zrobi się troszkę cieplej ze względu na to ,że Volvo jest cały przykryty blandeką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

postaw jakąkolwiek wiatę bo jak będzie stało pod plandeką to szybko będzie nadawał się na żyletki. Woda jak dostanie się do niego to potem same problemy z łożyskami i z przesuwaniem masy po wytrząsaczach nie mówiąc o ślimakach co podają kłosy i zboże do podajników.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PonadPrawem    0

no właśnie w tym roku planujemy postawić metalową wiate. a teraz jest caly owiniety gumową plandeką,więc nie ma możliwości aby dostała się tam woda.. a jak z tą tabelką znalazłeś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam, a kolega słyszał o takim zjawisku, jak kondensacja po dłuższym mrozie jak zelżeje zajrzyj po plandekę a na wszystkich blachach będą krople wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98
Napisano (edytowany)

udało mi się znaleść tą tabelkę.

post-10303-0-59042600-1368001951_thumb.jpg

Edytowano przez bolid20

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas23_90    0

Witam poszukuje informacji na temat ww volvo 800 activ a mianowicie chodzi mi o to jakie stalki do sztangi pasuja tzn z czego mozna dobrac. dopiero zakupilem go i chce wyszykowac do sezonu. pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simmon123    0

Stalki od bizona nie pasują w żaden sposób.Ja zakladełem do swojego volvo 800 stalki gladkie, nikt nie wie od jakiej maszyny pochodzą ale pasują idealnie do bagnetów i sprawują się dobrze drugi sezon.Znalazłem je przypadkiem i kupiłem sporą ilość.Moge się podzielić,jeśli jest ktoś zainterosowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek255    3

Witam 1.Jaki wymiar ma główny pas napędzajacy (plaski, szeroki)? 2. Podczas koszenia w wiejni pojawia sie troszke zboza. Co moze byc powodem tego? Zauwazylem ze w wiejni, miedzy smiglem a żmijka, sa takie jakby uchwyty. Czy czegos tam brakuje? Moze jakiejs siatki czy cos w tym rodzaju? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simmon123    0

Witam. Pas płaski do volvo 800 ma wymiar 3450 mm na 80 mm. Ja brałem firmy Agro-Belt, numer katalogowy S4526055 i nie narzekam. Jeśli chodzi o ziarno w wialni, u mnie minimalna ilość też się zdarzała. Nie wiem, może podajnik żmijkowy coś wrzucał przypadkiem. Nic tam nie brakuje, nie ma żadnej siatki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

ziarno pojawia się jak za szybko kosisz i nie zdąży podać do podajnika. a w wemtylatorze montuje się taką przysłonę do koszenia rzepaku.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janunio    0

Witam,

Mam pytanie czy ktoś z was demontował silnik z kombajnu Volvo Aktiv 800? Czy jest jakieś zabezpieczenie na wale który przekazuje moc od strony koła zamachowego niepozwalające na jego wysunięcie? Próbowałem wysunąć silnik lecz wał trzyma się sztywno i ani myśli wysunąć się z koła zamachowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janunio    0

sinik A4.107 odkręciłem wszystko obudowa przystawki odsuneła się około centymetra i dalej nie chce iść

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruski76    0

witam kolego ja nie mam takiego kombajnu ,ale kolega rozbierał 830 to tu od koła zamachowego jakąś gumę  wyjął i tam odkrę cał coś ale ja dopytam i ci odpiszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PaweAftarczuk
      Witam
       
      Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale(pomijając to że problem dotyczy koparko-ładowarki), ale mam problem z odnalezieniem silnika do Volvo 646 lub też wału do takowego silnika. Tak jak wspomniałem Volvo jest koparko-ładowarką i zatarł mi on na wale który to pękł. Nowy wał kosztuje 23000 netto zamiennik 12000 netto(a z tymi zamiennikami to różnie bywa... Model silnika jest to TD 42 i ma 86 koni mechanicznych, współpracuje on z automatyczną skrzynią biegów. Może ktoś z was spotkał się z takim modelem silnika lub też zna jakiś zamiennik którym można by go zastąpić.  


    • Przez tomeq
      Sprzedam kombajn Volvo s830, posiada sieczkarnie, daszek, dużo nowych części, nowe sita, opony przednie, łańcuch na podsiewaczu, dużo nowych pasków, druga kosa. Użytkowany w gospodarstwie 15ha, szykowany pod siebie, awarie usuwane od razu, pełen przegląd przed sezonem, obecnie pracuje, możliwość obejrzenia. Sprzedaje z powodu zamiany na większy. Cena 16000zł do negocjacji. Telefon 883422056 lub 608670936
    • Przez ponadprawem1994
      Witam serdecznie,
      ten sezon to jakaś katorga. Nie mogę dokończyć sezonu. Posiadam kombajn volvo 800 aktiv z silnikiem perkinsa4 cylindrowym. Niestety mam problem  z zapowietrzającym się ciągle silnikiem. Wymieniłem już pompkę paliwa na nową jednak dalej silnik się zapowietrza. Objadę około 150metrów i kombajn się zadusi. I tak ciągle. Odpowietrzam i przejadę kilka metrów i stoje. Znów odpowietrzam. W pewnym momencie rozładowałem do zera akumulator od ciągłego kręcenia rozrusznikiem i musiałem kombajn ściągnąć do domu ciągnikiem. Panowie gdzie szukać przyczyny? nie wiem za co się już zabrać? MAcie jakieś sugestie? 
    • Przez Matias107
      Witam wszystkich. Mam problem z koparka Volvo EC450. Mianowicie muszę wymienić silnik bo stary sie posypał (panewki na wale poszły) . I teraz rodzi sie moje pytanie czy silnik musi byc dokładnie od tej samej maszyny czy moze byc inny ? Jeśli może być inny to jak go szukać? Jak sprawdzić czy dany silnik będzie pasował do mojej koparki ?  Podaje nr silnika TD122KKE 
      a koparka to Volvo EC450v01789
    • Przez extrabyk
      Mam do sprzedania silnik Perkins z osprzętem lub bez. Szczegóły w ogłoszeniu.
      https://www.olx.pl/oferta/perkins-4-cylindry-CID757-IDrsX8F.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj