Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Jaki kombajn wybrac na 32ha wlasnego i troche usług

Polecane posty

yacenty    3883

Witam,

tak sie zastanawiam czy by przypadkiem jednak nie kupic kombajnu.

Powiedzcie mi prosze co radzicie na 32ha wlasnego zboza i pewnie podobna ilosc uslug, moze nawet i ciut wiecej.

 

Tak sobie czytam i dosc dobre opinie slysze o DO 88. ceny tez zachecaja - do 20tys E mozna juz taka nawet dosc ladna maszynke trafic.

Jak myslicie taka maszyna bedzie dobrym wyborem?

Co powiecie o cos z konukrencji JD, NH? Moze jakis 1085 a moze 1188 ale to juz raczej zupelnie inna liga cenowa.

 

Prosze o opinie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Mój sąsiad kupił Dominatora 88 z lat chyba 1992 heder 3.9 stan super widać że ktoś o niego dbał i dał coś koło 90 tys pln ale rok temu. W gospodarstwie mamy już drugi kombajn Claasa i następny w przyszłości też będzie Claas. Sprawdziła się już ta marka przez 8 lat i nie mam żadnych zarzutów do niej. :) Także jak najbardziej polecam Claasa.

A ile chcesz na niego wydać? Euro tanieje więc warto coś np z Niemiec sobie sprowadzić.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie wiem jeszcze, to jest dopiero pomysl, nawet nie przymiarka, ale biorac pod uwage ile rocznie wydaje na koszenie i ceny ropy to mysle ze tak w okolicach 20tys E jeszcze bym dał, wiecej to raczej nie ma sensu.

 

Powiedzcie mi ile srednio rocznie kosztuje utrzymanie takiego DO 88, w sensie koszty eksploatacyjne jakies oleje, pasy filtry, jakies usterki.

Ile srednio trzeba liczyc ropy na wykoszenie 8t pszenicy i ile czasu zajmie takiemu DO 88 z hederem 3.9 albo 4.2 wykoszenie ha (8ton pszenicy)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

gcyby w polsce był dobrze rozwinięty rynek w pełni profesjonalnych usług, to zakup i utrzymanie kombajnu na 32h był by całkowicie nie opłacalny. a przy tej partyzantce jaka jest teraz to ciężo przeżyć bez swojego kombajnu nawet na 15 hektarach


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kurde jakos do tego roku nie bylo jakichs jaj, a tu dzis nie wykluczone ze jak przyjdzie jeszcze jeden deszcz to bede musial zaorac caly jeczmien zimowy :)

doskonale sobie zdaje sprawe ze srednio mi sie oplaci kombajn no ale.

 

sluchajcie nie w tym rzecz,

powiedzcie mi ile srednio was wychodzi utrzymanie kombajnu w sezonie biorac pod uwage rope, przeglady, usterki.

chcialbym zobaczyc po jakim czasie wroci mi sie taka maszyna, mysle ze moze i bym znalazl jeszcze paru chetnych na usluge wiec moze nie bedzie tak zle


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Na tyle ha to nietrać kasy kup claasa mercatora 75 to prosty kombajn sam go naprawisz , tani i oszczędni silnik 6 perkins u nas pracuje 5 sezon a mamy prawie drugi raz tyle ha +uslugi i nie narzekamy kombajn naprawde godny polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Może kup dominatora 86 lub 76? Kombajny są dobre, ich wydajność jest akurat na Twoje gospodarstwo. Jeśli chciałbyś kupić model nowszy, to pasowałby mi tu dominator 68s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wszystko ładnie kolorowo ale moze ktos z was mi powiedziec ile tak naprawde rocznie kosztuje kombajn?

jakie usterki sie zdarzaja i wogole


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

witam. mam mercatora 60 i tyle samo ha do mlocenia co Ty(areal wlasny) i ok 25ha w uslugach. kombajn starcza w zupełnosci. jest tani, malo awaryjni(jak na swoj wiek oczywiscie) i latwy w obsludze. koszty jakie ponosze na utrzymanie nie sa duze. od czasu do czasu jakis pasek (cena zalezy od rodzaju i firmy paska, max ok 800zl), lozyska(groszowa sprawa, max ok 50zl), filtry dopasowuja polskie tak ze tez niedrogo, tawot (ok 50 zl na sezon) no i paliwo. perkins 6 cyl. pali wg ksiazki 16 l na godz, pelen zbiornik (200l) zawsze nam starcza na 2 dni koszenia. a wydajnosc to juz zalezy od zboza i formy i wielkosci dzialki.

mam nadzieje ze troche pomoglem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Jacku a nasz zwykły rekord ci nie odpowiada? Spokojnie byś taki areał obrobił razem z usługami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Policz sobie tak : 32 ha x 1 godz/ha (około) = 32 godz pracy na swoim. Dodaj potencjalne usługi i wyjdzie Ci 70 godzin pracy przy koszeniu zboża ("w porywach" do 100). Mój Dominator 80 z 140 konnym silnikiem merc. pali ok. 12 litrów na godz. pracy, więc Ty możesz "spalić" we żniwa : 70 do 100 godz. x 12 l/godz x ok. 4,5 zł/litr = 3780 do 5400 PLN. Koszty części to zupełnie nieprzewidywalna sprawa. Dla przykładu : dwa lata temu oprócz paliwa kupiłem olej, filtry i NIC więcej, ale za to w ostatnim roku musiałem kupić przed żniwami dwie opony do tyłu, a w trakcie żniw dwie do przodu (jedna pękła ze starości, a druga była taka sama), sporo łożysk, pasek jezdny i do młocarni (do przekładni bezstopniowych - grube i baaardzo drogie). Tak więc w jednym roku wydatki na wszystko są niewiele większe od zakupu paliwa, a w drugim roku koszty paliwa trzeba pomnożyć przez dwa, a czasem trzy. Do pobieżnych obliczeń można przyjąć zasadę : paliwo x 2.

Jeżeli przyjąć cenę usługi 250 zł/godz. to nie zapłacisz za swoje koszenie 32 x 250 = 8000 PLN i może drugie tyle zarobisz. Można ostrożnie przyjąć, że się opłaca, ale weź pod uwagę, że kombajn sam nie jeździ i sam się nie naprawi - trzeba się trochę namęczyć we żniwa, a jak wynajmujesz to płacisz i możesz leżeć pod gruszą :) No chyba, że chodzisz, prosisz, zamawiasz, a kombajn i tak nie przyjeżdża - wtedy można się wkurzyć i zdecydowanie lepiej kosić swoim.


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

szczepek cene koszenia przyjołes jak na dominatora bardzo niskie bo 250 to biorą ci co mają z056 a taki dominator 88 czy 98 to ok. 300 a wtedy to już nie 8000k tylko 9600 :).a jeszcze jak kombajnów w okolicy mało to można zawyżyć cene.Do tego euro tanie jak barszcz to głupio by było nie rozejżeć sie po niemczech za ładym dominatorkiem


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a jak wszystko wskazuje na to ze bede musial zaorac caly jeczmien ziomy po czesci ze wzgledu na pogode a po czesci na malo slownego goscia z ktorym to niby bylem dogadany na zniwa?

 

u nas za usłługe wołaja 350-320zl zalezy jaki kombajn

 

to co tak sobie poczytalem tu i uwdzie to na ten moment moim faworytem jest JD 1075 hydro


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja u nas jeszcze nie wiem jaka będzie cena usług, ale myślę ze nie osiągnie takich cen jak wy tu piszecie, Mi np. znajomy kosi NH 1545 i wiem ze jesli ja będę coś kupować a coraz poważniej myślę o tym, to na pewno będzie to NH, chyba ze znajdę ładnego classa,


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

może i usługodawcy są tylko niezawsze słowni niestety w tamtym roku zawsze ok 3 dni spóżnienia było z tamte lato cały czas padało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

polecam new hollanda tc5040 ale on trochę kosztuje poza tym bardzo dobry jest claas dominator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja moge ci cos polecic z NH modele serii 80xx.Chodzi mi głownie o modele 8050 8055 i 8060 z hederami 3.6 do 3.96 gdyz na upartego nie musisz ich odczepiac.Kolega miał JD 1075 i obkaszał nim rocznie 150ha wiec na twoj areał bedzie takze dobry.Takiego NH kupisz bardzo dobrym stanie za ok.50 tys zł a JD za ok 60 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dokładnie w takie dwie maszynki celuje ale to jest dopiero bardzo z grubsza pomysl, do planu jeszcze daleko nie mowiac juz o realizacji


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

zdecydowanie nie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ten kombajn to chyba straszy od ciebie yacenty


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

stary nie stary ale mało popularny u nas, z częsciami może być krucho a do takiego JD czy NH jak @szczewko wymienił częsci dostaniesz od ręki


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wlasnie o to mi chodzi, to bedzie stara maszyna i na pewno bedzie sie w mniejszym czy wiekszym stopniu psuc a wiadome jest ze nie mozna sobie pozwolic na 10 czy 15 dni przestoju w zniwa :)

co innego dzien czy dwa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Własnie do NH z czesciami nie ma problemów.Pasy wszystkie mozna kupic jako zamiennik z Sanoka i sa bardzo dobre.Łozyska tez wszystkie typowe nie ma najmniejszych problemów z ich dostaniem.Bardzo proste w naprawie i zrobione na dobrych materiałach.ja od 7 lat mam 1520 z 3m hederem a w tym roku doszedł 8070 5.2m z separatorem ,jeszcze nie wiem jak bedzie sie sprawował ale kilka rzeczy wymieniłem i czekam na dobre pogody zeby sie przekonac.O wszystkich usterkach bede informował na bierzaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj