Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz16s

Jak się robi filmy

Polecane posty

lukasz16s    0

witam mam pytanie jak wy robicie swoje filmiki chodzi mi o przeróbki wstawienie fotek i nagrania w czym to robicie , w jakim programie


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

większość osób z forum robi to pewnie w Windows Movie Maker który jest wbudowany w XP-ka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Jeżeli masz trochę kasy i zamierzasz trochę więcej czasu poświęcać na kręcenie filmu (a nie robienie pokazu slajdów :) ) to warto zainwestować np. w Ulead Video Studio, albo Pinacle Studio. Bo tak prawdę mówiąc, to Movie Maker nie jest dobrym programem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Tak. Ja przerzuciłem się na Unlead 11. Jeszce muszę se keya skombinować i będę miał full. Poza tym gdzieś czytałem o MM opinie. ,,...obsługując MM nie zastanawiasz czy się zawiesi ,ale kiedy ??... :)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Nie chodzi nawet o zawiszanie sie, ale bardziej o jego prymitywność - nie da się zrobić w tym programie filmu, który w całości byłby zgodny z czyimś planem.

No i to nieszczęsne .wmv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

O tak nigdy nie udało mi się jeszce w MM zrobić filmu w 100% taki jak chciałem. :)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zrobiłem wszystko ładnie pięknie, ale mi się w takim formacie zapisało, że żadnego konwertera nie mogłem znaleźć na to :)


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Zmieniłem nazwę tematu, ponieważ poprzednia nic nie mówiła "filmiki". I jest już temat o programach do filmów, a ten temat brzmi "Jak sie robi filmy" więc proszę tutaj dawać odpowiednie wypowiedzi, jeśli nie to połączę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

To nawiązując do tematu:

 

Podstawy podstaw:

1. Dobre ujęcia. Przede wszystkim jak najmniej ruszać kamerą (aparatem). Powinno się wykonywać szereg krótkich, statycznych ujęć. Panoramujemy bardzo wolno. Warto zainwestować w statyw. Jeżeli kręcimy film urządzeniem docelowo nie przeznaczonym do tego (komórka, aparat) nie należy korzystać z zooma. Zbliżenia muszą być odpowiednio wykonane - nigdy nie robi się szybkich zbliżeń i oddaleń w trakcie jednego ujęcia. Warto zacząć ujęcie od oddalenia lub zakończyć zbliżeniem. Na zdjęciach nie może być widoczny operator kamery!

2. Dobór programu. (jak w poprzednich postach)

3. Montaż. Po pierwsze - nie może nastąpić przerost formy nad treścią. Szalenie ważne jest odpowiednie dobranie muzyki, która stanowić będzie niejako narratora fimu - dobrze by było tak ją dopasować, aby zmiany w linii melodycznej zgadzały się z przejściami pomiędzy częściami filmu. Nie używa się "nachalnych" przejść - musi ono być jak najbardziej płynne i dyskretne. Należy pamiętać o tym, by filmik nie był nudny - dlatego np. z 20 minut nakręconego materiału montujemy - w zależności od tematyki - filmik 5-10 min.

 

 

To w bardzo dużym skrócie podstawy zrobienia prostego i w miarę dobrego filmiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No ja najpierw wybieram nute a potem film pod nią robię. Bo później może być ciężko. Ale i tak nadal uważam że moje filmy nie są dobre. :)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6
Tak. Ja przerzuciłem się na Unlead 11. Jeszce muszę se keya skombinować i będę miał full. Poza tym gdzieś czytałem o MM opinie. ,,...obsługując MM nie zastanawiasz czy się zawiesi ,ale kiedy ??... :)

Kolego mam do ciebie kilka pytam odnośnie tego programu, bo ja teraz się też na niego przerzuciłem:

- W jakim formacie zapisujesz gotowy filmik????

- Jak dodajesz pliku wideo do obróbki to też w jakim formacie, do ja chciałem MPEG4 na Avi i wogóle nieda się wgrać do programu????

- Jaki jest najlpeszy format pliku, żeby dodać do programu i żeby nietracił plik na jakości????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No to tak:

1. Filmiki zapisuje w formacie MPG (na YT przyjmują)

2. Ja dodaje filmiki w AVI bo takie nagrywa mój aparat.

3. Szczerze ja wrzucam to co mam i jest dobrze. :)

 

A zapisywanie filmów dokładnie drobie tak :

 

Udostępnianie > Utwórz plik wideo > DVD/VCD/SVCD/MPEG(PAL MPEG2)

 

Ja robie w ten sposób.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

nie wiem co tak narzekacie na movie makera mi on starcza chyba że z was to są już prawdziwi reżyserowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Zapewniam cię, że jak naprawdę zechcesz zrobić porządny filmik, to dostrzeżesz wszystkie wady WMM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
. ,,...obsługując MM nie zastanawiasz czy się zawiesi ,ale kiedy ??... ;)

Święta prawda, jest to tak jakby wada fabryczna tego programu, jak zlapie zawieche to szlak cię może trafić. Ale tak to nic nie mam do tego programu, wszystkie filmy w nim robie :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja film ze żniw 2008 zrobię w programie "Photo2Avi" efekty można samemu wybrać jak i automatycznie mogą się nakładać. Plusem jest łatwość obsługi, chociaż sam progs jest po angielsku można, od razu jakiś filmik wykołować ;)

Ja MM nie będę używał bo nie mam SP2 :angry: i nie mogę mieć wersji 2.1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A jednak nie będę robił tego filmu, ie dość, że mój komp padł, to nie mam na to czasu i tak możecie podziwiać fotki w galerii :)

Edytowano przez quercus
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj