vdan

Deutz Fahr K110 na 75ha

Polecane posty

vdan    5

Mam pytanko. Zdecydowałem sie na DF k110 tego 120km.
Mam 75 ha w tej chwili. Będzie to główny ciągnik w gospodarstwie. Mam również MTZ-a 82km( obecnie główny ciągnik) oraz C-360.
W tej chwili daje sobie jakośc rade, ale dokupiłem troche ziemi i brakuje mi KM.
Kupuje pług 4 obrotowy kvernelanda lub innej zachodniej marki., do tego agregat upr. siewny 3m potingera.
poradzi sibie ciągniczek??
co myślicie o tym zestawie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdcrisis    0

dobry zestaw napewno posmigasz duzo lat na tym sprzecie lecz ja osbiscie wole NH bo u mnie w okolicy sa bardziej popularne a co do pluga to napewno bedziesz zadowolony oraz takze z agragatu... pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

dz za odp.

jesli chodzi o ciągniki to u nas więcej DF oraz mccormików z tych 2 ludzie nie są za bardzo zadowoleni w przeciwieństwie do DF.

Ale styknie mi na te 75?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ale styknie mi na te 75?

jesli masz kase a roznica w cenie nie bedzie kolosalna to mozesz pomyslec nad agrotronem m600 lub m610, na pewno bedzie bardziej odpowiedni jako glowny ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na pewno masa i wymiarami, a reszte szczegolow trzeba przeanalizowac, nie wiem jak z wyposazeniem, ogumieniem itp., ale na pewno na korzysc M ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

k110 na 75 ha spokojnie ci wystarczy ;) pług 4 obrotową ci też napewno pociągnie i agregat upr.siew.3 m też ogólnie to nawet fajny zestaw dobrałeś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Starczy Ci K110 dobry ciagniczek. O ile sie nie myle ma silnik 6 cylindrowy a K120 ma 4 cyl troszke to dziwne ale moze tak ma byc. Jezeli ma współpracowac z pługiem i agregatem upr-siew to na przód min 700kg obciązenia a najlepiej jak bys wziął sobie przedni TUZ i wrzucił 800kg. Ja w K100 mam 500kg i przy agregacie upr-siew musze mu dokładac na przód duze kowadło ale to tylko tymczasowo bo docelowo ten ciagnik nie bedzi epracował z takim agregatem. Polecam ci pneumatyczne zawieszenie kabiny bardzo dobra rzecz(koszt ok 5tys) a skoro jest to juz twój główny "Koń pociagowy" pomyślał bym mo miekiej przedniej osi poprawi ci komfort jazdy z ciezkim sprzetem. mam takie cos w jednym to wiem ze jest to bardzo dobra rzecz choc trzeba sie liczyc z wydatkiem ok 8-10 tys. obowiązkowo wez koła o szerokosci 540 przód a tył tez min 540 i tył na feldze 38 cali bedzie trzoszke wyzszy ale docienisz to przy obrocie pługa. ja mam takie koła przy K100 wiec rozmiar niech cie nie przeraza sa super. szerszych na tyle bym nie brał bo bedzie ci przygniatał skibe przy pługu. pewnie kupisz 4x40cm i przy 600 z tyłu moze byc kłopot. i bierz maxymalne oswietlenie 14 leflektorów sa zapalane oddzielnie wiec nie jestes zmuszony włączac wszytkie na raz ale moga sie przydac przy pracy w nocy bo hektarów troche masz i zapewne nieraz konczysz juz po zmroku.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

K 110 którą chce wziąśc stoi jako ostastnia u dealera w woj. zach-pom. Teraz są te nowsze, ale wole wybrać starszy model zawsze bardziej sprawdzony.

Co do gum to faktycznie musze o tym pomyśleć, oświetlenie ważne, szczególnie jesienią jak kopiemy ziemniaki.

Co do obciążenia to można chyba sobie dokupić za dopłatą?

Mam tylko kłopot z pługiem, chce wziąśc overum, ale na niego trzeba czekać 5 miesięcy, może jakaś inna firma?

oczywiście 4 obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

w mojej miejscowości jeden rolnik obrabia też ok. 75 ha JohnDeerem 5820 (88 km ) i sobie radzi co prawda to jeździ na nim tylko jedna osoba ale całymi dniami . Ma 4 grudziądza ciągnie bez kłopotów. Df na pewno sobie poradzi , a może jakiś ciągnik z PowerBoostem. Moc zawsze sie przyda a o ekonomike trzeba dbać, bynajmniej u mnie tak jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

czyli kupujesz ciagnik z placu to jest troszke trudna sprawabo nie mozna sobie juz tak kombinowac z wyposazeniem. obciązniki mozna dokupic a z kołami nie jest juz tak prosto. co do pługa to wszystko zalezy jakie masz ziemie kwestie pługa musisz poruszyc w innym dziale tematycznym. a moze wes potingera tak jak agregat moze dostaniesz wiekszy upust kupujac dwie maszyny z tej samej firmy maja bardzo dobre pługi. nowszy od K110 róznie sie tym ze ma juz silnik z CR poza tym wszystki jest to samo. nowy mniej pali ma troszke lepsza charakterystyke silnika ale ma wieksze wymagania co do jakosci paliwa.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie wiem czy z tym spalaniem to takie oczywiste B) ale na pewno mniej zatruwa srodowisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Moim zdaniem lepiej było by mieć trochę zapasu mocy i kupić 130km bo ziemi zawsze może przybyć. Żeby w miare komfortowo orać w każdych warunkach to nie powinieneś wybierać pługa większego niż 4x40 do K110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

No tak, kłopot z tym ciągnikiem z placu. jeśli chodzi o sugestie ARKA to raczej z tym będzie kłopot bo K110 napisaliśmy we wniosku, a z tego co wiem to nie można zmnieniać na wiekszą maszynę.

Ryzykujemy i bierzemy teraz.

Co do pługa i agregatu to fakt Luk masz rację, ale i tak obrabialiśmy wszystko MTZ-em 82 więc teraz to bedzie kosmos;)

Tylko teraz jak roziwązać sprawę finansową bo mamy własnej kasy około 120tyś, z te 3 maszyny to koszt ze 300tyś. Są leasingi, pożyczki europejskie, kredyt w BGŻ. Sam nie wiem jak to zrobić bo chcemy to później spłacić z ciągu roku( jakoś sobie damy chyba rade).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Zapytaj o ten ciągnik usera @Bodzio110 on miał kupić właśnie takiego DF-a pewnie coś ci powiem o nim


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

mówiac a wniosku masz na mysli nowy PROW? czyzby cos drgneło? powiem ci ze kupujac K110 na twoje gospodarstwo bedzie on prawidłowo wykorzystany. z 4 w obrocie da rade byle by nie ciezka. Fakt zakup ciagnika mocniejszego wydaje sie byc mądrym posunieciem ale czy w okolicy na pewno jest mozliwosc dokupienia ziemi a po drugie nasz "bohater" bedzie zmuszony wziać kredyt na zakup maszyn wiec zakup ziemi odsunie sie w czasie ze wzgledu na spłate. ja pozostaje przy swoim K110 jesli dawałes rade MTZ tym bedzie juz OK. Zgodze sie z arkeim co do pługa powinienies wziac taki chocby z regulacja skokowa szreokosci orki 30-40cm bo jeli mowa o 4 to max 4x40cm a w ciezkich warunkach te 30-35cm na skibe


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Jeśli chodzi o PROW to nadal cisza, ale dowiaduje sie na bierząco, jak mi szef ARIMR powiedział że dostaniemy i wniosku nam już nie odżucą to bierzemy teraz, jesteśmy na VAT więc dostaniemy zwrot VAT-u od 300tyś, reszta na góra 3 lata.

Ciągnik jest na placu u dealera, musimy tylko podobierać jakies wyposarzenie dodatkowe i odbieramy go, szukamy tylko dobrego i w miarę taniego kredytu na 200tyś reszte mamy. K110 od razu mi sie spodobała, zastanawialiśmy się też nad JD 6530.

Jeśli chodzi o ziemię to mamy na oku mojego wujka, który ma wszystko w d..pie nie robi nic z ziemią, kupiliśmy od niego w tym roku 5ha, ale ma jeszcze około 10ha, które chcemy w przyszłości od niego kupić. po żniwach oddamy do banku troche kasy, mamy ziemniaki więc po wykopkach tez tego troche się nazbiera, w następnym roku dopłaty znowu żniwa więc podejrzewam że jeśli się uda to i w rok to spłacimy.

Pług- masakra żeby kupic go od razu, wszystko na zamówienie, z agregatem nie będzie problemu, chcemy te wszystkie maszyny kupić w 1 miejscu żeby dostać jakiś dobry rabacik i zamknąc się w 300tyś brutto.

Jak dobrze pójdzie to za rok tato chce przejśc na rentę str. a ja przejąc gospodarstwo wraz z zobowiązaniami jak się uda oczywiście.

Jestem dobrej myśli ale wszystko wyjdzie w praniu. Jak sobie damy rade.

Dz za pomoc, jestem wam dozgonnie wdzięczny;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Dobrze myślisz trzymam kciuki zeby ci sie udało. ale pamietaj! Urzedas to urzedas! TEJ K.... nie UFAJ!!! jak nie da ci czegos na papierze to w żywe oczy ci sie wyprze. miałem niezłe przeboje z ARiMR jesli chodzi o SPO wiem co mówie. Kombinuj z tym wyposazeniem np przedni TUZ moga ci bez problemu dołozyc czy tam leflektory gorzej z innymi detalami.

tak to jest na dzien dzisiejszy z maszynami maja takie wziecie ze producenci nie nadarzaja z produkcja. ja na K100 czekałem 3 mies od 10/07 do 1/08 w maju rozmawiałem z przedstawicielem NH to na T6010 musiałbym czekac ok 5-6 mies tyle maja roboty


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

dz za wsparcie.

Będzie dobrze, a jak nie to ich ..................... ;P

K110 będzie za 10dni na podwórku. Jutro wszystkie papiery i na żniwa juz mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

PROW? narazie cisza, rolnicy którzy nie otrzymali w maju b.r. od ARiMR żadnej wiadomości a propos modernizacja mogą spać spokojnie bo to oznacza że ich wnioski przeszły wstępną weryfikację na +, więc teraz tylko trzeba czekać na pierwsze umowy z rolnikami.

Agencja ma na to czas do listopada b.r.

Oczywiście opóźnienia wynikają z tego że nie ma jeszcze systemu informatycznego do obsługi wniosków.

Trzeba czekac dalej, ale to się wiąże z tym że ci rolnicy którzy nie kupili jeszcze sprzętu moga sie spodziewać oblężenia firm sprzedających sprzęt rolniczy, bo jak to wszystkoc ruszy to dealerzy nie będą nadążać z zamówieniami. juz teraz trzeba czekac na pługi itp. sprzęt po kilka miesięcy a co dopiero jak to ruszy ! będzie masakra. bardzo dużo rolników nie czekając na agencje wzięło już sprzęt, ale to się wiąże z ryzykiem gdy coś pójdzie nie tak z wnioskiem,chociaż to ryzyko jak sie dowiedziałem jest "podobno znikome".

Ja tam juz załatwiam kredyt, część mamy, i jazda, w końcu się przesiąde z gratów na coś normalnego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj