Zaloguj się, aby obserwować  
griga

Przyczepa 1-osiowa wywrotka do tyłu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
griga    1080

Zastanawiam sie nad sprowadzeniem przyczep 4-6t jednoosiowej wywrotki do tyłu typu skorupowego lub z normalnymi burtami. Czy ktoś może Mi powiedzieć jaki z przydatnością takiego typu przyczepy w gospodarstwie. Jest to przyczepa bez hamulców tylko wąż od wywrotu i tyle.... W UK w zasadzie tylko takie przyczepy występują na farmach i są zapinane na hicz-a. Ile za coś takiego mógł bym dostać w PL naturalnie po wyremontowaniu itd.... nie wiem czy nawet nie dało by się tego zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

bardzo przydatna kto u nas używa hamulców ? Np przy zbieraniu kamieni przyczepą gorzej zawsze gdzies siądzie ,przy odwożeniu np ziemi z wykopu jeszcze jak tył otwiera się razem z wywracaniem to lepszej nie trzeba ,no do wożenia zboża z pola .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maliniak    0

Myślę że taka przyczepka jest bardzo przydatna, mi też przydałaby się taka tylko lepiej mniejsza około 3t. Tutaj to sie chyba dobrze ceni. Wujek sam taką zrobił. Użył ramy od cyklopa, pospawał zawiasy i drugą ramę i burty na wysokość ok. 1m. Otwierana jest tylko tylna burta wraz z wywracaniem. Też nie ma ona hamulców, ale mimo to miał już kilku kupców za ładną sumkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam taką około 2t służy mi do wywozu obornika, zbioru kamieni z pola, wożę nią zboże do siewu, jak mam jakieś prace budowlane to także jej używam rok temu woziłem nią kruszywo jak mi podwórko kostką wykładali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu12512    2

ja też mam takom przyczepe jest bardzo przydatna. np łatwo cofnąc do obory


ursusyc-360x2
mf 255
mtz 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mi się wydaje że lepsze są z tradycyjnymi burtami bo zawsze może się przydać wykiprować coś na bok i hamulce by się przydały bo jak pisałeś 6t to nie 2.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

6 ton to w sam raz,a jeszcze skorupowa to już by było super,zazdroszcze Angolom tych przyczep.i jeszcze tych dużych lawet do wożenia sprzętu...<bron ,agregatów,siewników>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

U nas jest 3 tonowa, w trakcie reanimacji (czyt. remontu) a dokładnie odnowienia bo zmieniliśmy oś, koła i burty a zaczep z dolnego na górny. Będzie służyć do przewozu ziarna przeznaczonego na siew (nowe odmiany), drzewa z lasu i innych lekkich prac na które wózek jednoosiowy może okazać się za mały.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

z dolnego na górny?? w to strone bym nie przerobił. W drugo odrazu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

To już pomysł ojczulka i nie pytaj się dlaczego. Poza tym Zetor ma sztywny górny zaczep więc może będzie wygodniej...

 

tak na marginesie - od lekko ponad roku użytkuje beczkę asenizacyjną z górnym zaczepem i sprawuje się wyśmienicie: nie rzuca nią a oś ciągnika jest porównywalnie dociążona jak w starej beczce.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2

U nas jest taka jednoosiówka produkcji Jugosławiańskiej. Bardzo solidna konstrukcja. zmieści 4 t zboża a z nadstawkami prawie 5 ale to już wtedy trzeba mocny zaczep w ciągniku bo przyczepa mocno daje w kość, co do przydatności w gospodarstwie to super sprawa wszędzie się podjedzie na każdą strone wywróci. Mimo że mamy 5 przyczep to ta przyczepka jest ciągle w użytku a pozostałe tylko stoją i czekają na żniwa albo buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Fajnie że dodałeś zdjęcia - powiem Ci taką wiadomość że mam z tej samej firmy (tylko jaka ?) ale z trójstronnym wywrotem no i już przerobioną - tzn w trakcie... Też była w opłakanym stanie, zapłaciliśmy coś lekko ponad 1000 zł, tyle że z oryginału została rama i platforma, reszta powstaje na nowo. Tu brak podłogi i burt więc wg mnie to jest niewiele warte, może jak za złom użytkowy...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Podczepie się w tym temacie :D Mam pytanie, czy wiecie gdzie i w jakich cenach można kupic oś do takiej właśnie przyczepki jednoosiowej? Interesowałaby mnie taka trochę mocniejsza oś, minimum 4,0 tony (dopuszczalny nacisk).


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

ja jestem w trakcie remontu ( nowa oś od rozrzutnika niuzywana kupiona z felgami na kołą balonowe i z piastami za 500 zł), przedłużona do przodu i do tyłu w sumie o 50 cm,nowe burty,siłownik zregenerowany (koszt 800 zl) i zastawki drewniane na podwyzszenie 30 cm. jak bedzie gotowa to wrzuce zdjęcia do galerii. a i pojemność zboża wyniesie ok 4,5 tony( orientacyjnie) a do tej pory miesciła 2 niepełne zbiorniki z bizona z zastawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka przyczepa jest bardzo przydatna w gospodarstwie u mnie jest nie zastąpiona służy do:transportu ,wywozu obornika,wszelkich prac transportowych praktycznie,a jest to samoróbka zrobiona na wzór oryginału tylko że ma lepszy siłownik,była zrobiona fachowo dlatego ciężko zobaczyć że była samoróbką,służy już 9lat.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
Mam star który ma kaste o ładownośvi 6t. i nie wiem za bardzo jak go przerobić na przyczepe może ktoś z was tak zrobił?

wystarczy zdemontować kabinę silnik i przednią oś,wystającą ramę przerobić na zaczep . ja tak zrobiłem , tylko szkoda że mój star nie miał wywrotki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj