Polecane posty

farmer15    0

myślę o zwiększeniu użytków rolnych więc chcę już większego a co byś proponował ?? ( w ostateczności jakiś 80 km by mi wystarczyło) słyszałem że zetory dużo palą nie boisz się że nie nadążysz ropy wlewac

 

dysponuje 45000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Witam ja na podobny areał tylko same Grunty orne posiadam ciągnik ursus 3512 i właśnie przymierzam się do kupna Ursusa U914 ponieważ jednak obawiam się kosztów eksplantacji oraz amortyzacji tak owych "uzywek z zachodu" (lata 80,90) ja osobiście polecam takie ciągniki


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
myślę o zwiększeniu użytków rolnych więc chcę już większego a co byś proponował ?? ( w ostateczności jakiś 80 km by mi wystarczyło) słyszałem że zetory dużo palą nie boisz się że nie nadążysz ropy wlewac

Nie duzego spalania się nie boje bo jak zalożysz odpowiedni sprzęt to spali na ha tyle co każdy inny ciągnik i tego nie da sie ominąć niezależnie czy to silnik prekinasa czy JD to spalanie na ha wychodzi bardzo podobne. A nie bedziesz miał ciągnika pomocniczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Zetor 7211 to pijawka

Lepszy jest zetor 7711

a jeżeli chcesz z przodkiem to kup 7745

100 % lepszy a w 40 tys napewno sie zmieścisz

Taki cziagnik obrobi bez problemu 20 ha


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

I niby 7711 spali mniej od 7211?

Jakoś nie chce mi się wierzyć ;)

 

@Davidastra jaki masz ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

ty ja jakos za swoim nie ciagam i paliwa na polu mi nigdy nie brakło wiec o co ci chodzi? mam ciapka i kiedys wszysko nim obrabiałem i podobne ilosci paliwa spalałem jak teraz zetorem w tych samych pracach :)

 

kolego jak nie masz zetora to sie nie wypowiadaj o ich spalaniu. jak kupowalismy ciagnik to mialbyc 3p 360 ale siadłem do niego, popatrzyłem na kabine na komfort i od razu z niego uciekłem. wole wlac pare litrow wiecej i miec słuch i zdrowy kregosłup i w kabince w pare osob jezdzic

co z tego ze ten 3p byl po remoncie i jeszcze lata by pochodzil, przy czym moj zetor remontu nie widzial a ma cos okolo 7 tys mtg ;)

 

gdybym mial kupowac 2 raz ciagnik, na 100% wybor padł by na zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
I niby 7711 spali mniej od 7211?

Jakoś nie chce mi się wierzyć ;)

 

@Davidastra jaki masz ciągnik?

Silniki Zetorów 77xx są bardziej ekonomiczne od serii 72xx - od razu zaznaczam że jest to poparte długoletnimi obserwacjami w moim gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Możesz kupic cos zachodniego ale ja bym sie troche bał bo jak kupisz maszynę z przebiebiem 10tys mth to coś musi walnąc a naprawy nie sa tanie.A z takiego areau to nie ma zbytnio z czego dołożyc na naprawę.

http://allegro.pl/item398433862_ciagnik_re...silnik_mwm.html Spokojnie by ci wystarczył.

http://allegro.pl/item401915277_renault_90...4r_3200mtg.html Ten jes fajny i dośc zadbany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15    0

dzięki za propozycje nawet zadbane te renie :) .

ale słyszałem że skrzynie biegów są słabe i nie wytrzymują przy silnikach fendta :) u nas we wsi ma facet reno z silnikem jd i jak narazie skrzynie wymieniał

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Weż sobie 7211 starczy ci na teraz i w przyszlość

 

Nie pisze się se tylko sobie!!!!

Ostatnie odtrzeżenie i urlop na 30 dni

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

kolega wymienił wszystkie traktory w gospodarstwie na ciągniki Renault :) teraz ma tylko renówki i bardzo je sobie chwali ,z cześciami nie ma problemów poniewarz są do kazdego modelu w naszym GRENEE ;)

myślelismy z ojcem o zmianie ciągnika na na jakiś nowszy , i myslelismy o jakimś zetorku 50-80km, ale doszlismy do wniosku ze lepiej kupić jakąś renówke myslimy o takim modelu, byłby idealmny do warzywek i ziemniaków http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B49649


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak kupisz najslabszy model z danej serii to spokojnie wytrzymuja a jak najmocniejszy to juz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15    0

a mogę liczyć na jakieś propozycje związane z modelami renówek które waszym zdaniem są najlepsze ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15    0

a inne mianowicie mf czy fendt czy może df co myślicie??? a i dzięki za poprzednie propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja tez popieram 75-34 bedzie akurat. Fendt stary i drogi i wyeksploatowany.

 

Po co pytasz w innych tematach i robisz balagan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15    0

mój błąd za bałagan . ta renówka najlepsza mówisz a mf lub df no bo fendt-y masz rację stare i drogę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

chlopie 10ha to spokojnie obrobisz zetorem 5245 my mamy 22ha moze będzie 25ha i zetor 5211 daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Fajny jest Mf 3050 lub 3060 ale nie wiem jak ta skrzynia w nich.

Jak chcesz zmienic na cos wiekszego ciapka to czlowieka ogarnia mania km wiem po sobie bo na poczatku chcialem cos ok 90-100km na 6,5ha ale wkoncu doszedlem ze starszym do wniosku ze bedzie 7245 jak bedzie kasa wiem ze i tak troche za duzy ale areal moze wszybko się zwiekszć.

A pracujesz czy jestes caly dzien w domu? Bo jak cału dzien w domu to lepiej kupić 5211 i wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

To tak samo jak u mnie , No to trzeba cos wiekszego jak nie chcesz Zetora 7245-7745to pomysl nad Renault powinienes być zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj