Polecane posty

aadams7    0

za 20 tyś to możesz kupić wyjątkowy ciągnik, c-362 jest to wersja eksportowa popularnej 60-tki do angli w latach 80-tych


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

znam rolnika że tylko MF255 obrabia 40ha j jeszcze pracuje sieje rzepak i pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

a powiedzcie mi czy 2 trzydziestki dadzą rade obrobić 20hektarów.jeśli żle trafiłem na temat to proszę nie zamykac tematu bo szukałem i nie mogłem znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Na taką powierzchnie to poza C-330 i T-25 to nie ma sensu brać większego ciągnika, chyba że ktoś ma warzywa bo przy nich jest sporo pracy.

@super u nas na wiosce koleś ma Ciapka i 15ha obrabia, więc dwie to 20ha zrobią bez problemu. Kwestia co masz zamiar uprawiać. On ma same zboża na paszę dla trzody (około 200szt), jak Ojciec z min rozmawiał i pytał czego czegoś większego nie kupi to powiedział, że mu nie jest potrzebny większy ciągnik.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolos51    10

mam pytanie co sądzicie o takim ciągniku http://www.allegro.pl/item897318015_ciagnik_deutz_fahr_dx_4_50.html

i czy wogóle taki model warto kupić poratujcie dajcie swoje opinie dzieki i pozdro

szczerze to wolał bym kupic to: http://allegro.pl/item902034403_ciagnik_massey_ferguson_3070_93_km_90rok.html

lepszy od tego deutza, tańszy, silniejszy, no i jest to MF łatwiej będzie z częściami niż do deutza a poza tym jest nowszy ładnieszy no i komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Ja właśnie powstrzymałem się od kupna takiego MF-a ze względu na awaryjność skrzyni i braku sprężarki :D Ten MF co podałeś w linku to jest do sprzedania już z 1,5 roku albo więcej, ciekawe czemu nikt go nie bierze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Niby taki fajny ciągnik, wyposażony w EHR, szybka skrzynia, rewers i komfortowa kabina ale ta skrzynia mnie przeraża a szczególnie części do niej, z dostaniem części morze niema problemu ale w niektórych przypadkach koszt naprawy wynosi ponad 10 tyś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0809    0

Niby taki fajny ciągnik, wyposażony w EHR, szybka skrzynia, rewers i komfortowa kabina ale ta skrzynia mnie przeraża a szczególnie części do niej, z dostaniem części morze niema problemu ale w niektórych przypadkach koszt naprawy wynosi ponad 10 tyś :D

 

właśnie mnie też :D więc nie wiewm sam już a renault ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

poweidz moze za ile pieniedzy ma byc ta maszyna bo jak ponad 40tys to polecam ursusa 4514 ekonomiczny niezawodny w miare komfortowu a i w raze awari czesci stosunkowo nie drogie i ogolnie dostepne:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Za 35tyś. to już można coś kupić sam zastanawiam, się czy kupić Same Explorera czy Renault 7512, bo taki by był dla mnie wystarczający. Same droższy, ale do Renówki znowu nie wiadomo do końca jak z częściami, chociaż silniki MWM podobno nie do zdarcia, a skrzynie to jak w każdym, jak ma się popsuć to i nowy się popsuje !!!


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radki1    0

ja polecam zetora 5211 3 cylindry nie palą dużo a robote zrobią szybko i dokładnie. wrazie jak byś powiększył gospodarstwo to i 30ha obrobi bezproblemu. Podstawowy komfort też jest (wspomaganie, ogrzewanie, radio sfychać dobrze nawet jak gaz w podłodze, nie buja sie strasznie przy odorywaniu) a za 30 tyś będzie lalka :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKapiko    0

zetor 5211 ma 47 koni a jak u mnie jest teren nierówny ( górki dość strome )i na dodatek jeszcze jest glina to tym zetorkiem to nadal będę ganiał z pługiem dwu skibowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

5211 zależnie od roku ma 45 lub 47 lub 51 km. Co nie zmienia faktu że na glinę może być mało. Może 7245? Lub coś w stylu ursusa 914?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osi    0

Ale kupisz 5211 za ok. 3 tys taniej niż 7211, agregat za 500 zł tańszy niż do 7211, pług też, i to się uskłada niezła sumka, a 5211 spokojnie starczy nawet na 20 ha, a jak masz mieć bydło to do rozrzutnika,wożenia słomy zielonki itp. itp. jest lepszy od 7211 bo pociągnie tak samo a spali mniej paliwa. Ja radzę ci 5211.

 

 

a co myślicie o Same Centurion z silnikiem na bazie Deutza chłodzonego powietrzem o mocy 75km z napedem 4x4z 1985r ja myśle o kupnie takiego na 10h co myślicie o nim

http://www.allegro.pl/item887780519.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

ludzie bez przesady!!! Jak słysze rady typu U914 będzie dobry na 10ha to mnie śmiech zrzuca z krzesła... Mieliśmy 30ha obrabiałem do 2007 mf255 i stara zdechła c330 (paktycznie tylko w turze chodziła) i to nie że zboża i już bo mamy co rok przynajmniej 10ha pyrów i troche warzyw jeszcze i wszystko było na czas zrobione. Teraz mam proxime 7441 i tego samego mf255 i chętnie dobiore ha bo sądzę że jest nadwyżka mocy przerobowych (orka zimowa zajmuje mi 2-3 dni)

Na 10ha to coś 50-60 km zetor 5211 ewentualnie 7211, mf255 też se spoko poradzi i będzie więcej stał jak pracował. Dzisiaj liczy się ekonomia, takie czasy, ja też kupiłem pług i talerzówkę na spółke z sąsiadem bo wydać kase na maszyne i na nią patrzeć bo nie ma co robić to totalny bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

ja na twoim miejscu wziął bym zetora 5211- spokojnie wystarczy bo 7211 to trochę i spali i będzie dużo stojał za dużo się nie przepracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechanik17    0

Ja bym brał 7245 bo przedni naped robi swoje a po za tym to lepiej wiekszy wziac niz za kilka lat znow zmieniac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

a wszyscy proponują , i proponują , kup sobie c 360 i zamknij temat , bo bedziecie sie wiercić do usr.... śmierci


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxModzelxx    0

Witam!

Doradzcie mi jaki ciagnik wziąć na 14ha ziemi. Przydał by mi się taki który ma mw.80km.

I chciałbym wziąć go na PROW. Powiedzcie mi jakie są dobre zapewne nie jeden z was ma 80 konny


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj