Polecane posty

na taki areał to spokojnie 3512 obrobi my więcej obrabialiśmy c 330 później doszedł 3512, na 2 obrabialiśmy 30ha, a jak sprzedaliśmy ciapka w zime to 3512 obsialiśmy 30ha buraki cukrowe zborza, qq, a teraz mamy 50ha 3512 i pronara 105KM i nie są wykorzystane w pełni to znaczy że nie chodzą na okrągło i mają spory zapas mocy myśle że jak by doszło jeszcze 30-40ha to wtedy by można myślec o kolejnym ciągniku. a wracając do twojej sprawy kupisz większy wcale nie zaszkodzi bo zawsze zapas się sprzyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

To wszystko zależy od tego czy jest się rolnikiem czy rolnictwo to hobby i jeszcze masz pracę dodatkową.

Przy takim dużym areale jak ma @przemek1025a wystarczą mu te ciągniki a niektórzy tak jak nasz admin @yacenty potrzebują na mniejszy areał większego ciągnika ;)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak by miał z 10ha warzyw to potrzebował by ze 3-4 ciągniki a jak zborza to jeden nie ma co robic, ja nie mam więcej ciągników dlatego że nie chce tylko że warunki nie pozwalają (brak kasy) napewno sprzydało by mi się jeszcze z 1-2 ciągniki, ale robi się tym co się ma i to wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

A co powiecie na temat renaulta 75 14 dosyć tani ciągnik czy warto go kupić proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Zależy w jakim stanie i co ma robić w gospodarstwie.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Robić ma ogólnie wszystko oprócz siana bo trzymam świnki na ruszcie i jak myślicie nadaje się coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Nadawać się będzie po podpięciu odpowiedniego osprzętu, ale czy nie będzie za duży na 10ha chyba, że chcesz go powiększać.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

a co myślicie o MF 294s??

gdzyż mam zamiar kupić ciągnik na ok 10 ha i mam kilka takich na oku

jak z częściami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Wie ktoś gdzie można zakupić renaulta coś z serii od 70KM do 95KM najlepiej w mazowieckim lub świętokrzyskim. Z góry dzięki:)

tomu będzie akurat może coś się powiększy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKapiko    0

ja w temacie, mam niecałe 10h lecz jeden kawałek posiada 3 górki z glinką i moja emka nie bardzo daje sobie radę myślę o mf, case i ursusie, kiedyś zastanawiałem się nad zetorem ale.... moc 65 / 80 km

coś w tym rodzaju http://www.allegro.pl/item865793545_case_885xl_nie_mf_john_deere_renault.html może być też nawet z turem emkę chcę zostawić ponieważ idealnie nadaje się w badylarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Podaj jeszcze ile możesz przeznaczyć na ciągnik kasy i czy ma być z przednim napędem czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

weź sobie farmtraca 555 48 koni dla ciebie starczy

oszczędny ekonomiczny niska cena i najważniejsze nie ma dużo elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKapiko    0

No cóż na nowego mnie nie stać do wydania chcę przeznaczyć nie co ponad 30tyś i wolałbym bo miał napęd na przód ponieważ nawet Zetor 7211 na tychże górkach ma problemy nie mówiąc już o emce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Jak do 80KM to może ursusa 914 lub zetora 7245-7745, ursus jest tańszy od zetora i za 30 tyś można już jakiegoś znaleźć w miarę dobrym stanie a na zetora trzeba mieć około 8tyś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jaki ciągnik byłby najtańszy(ze średniej półki) zamiast c 360 3p, taki ok 60-80 km, 4x4 i z rewersem, ma być gabarytowo nieduży, może być mniejszy jak c360 3p


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

mam pytanko czy ciągnikiem c-330 obrobię 20hektór jeśli sieje tylko zboże sadzę ziemniaki i sieje groch nie wiem czy w dobrym miejscu wstawiłem temat bo jestem nowy proszę nie zamykać tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barczes96    10

Wiesz co ja na twoim miejscu kupił bym C-360 bo ona jest najlepsza do wszystkiego wes sobie na allegro zobacz taką nawet za 2o tysięcy i będzie git trzy skiby ciągnie lub sprzedaj ciapka i kup cos większego np:Pronara 82 sa wes go na kredyt i po sprawie :) zastanów sie nad tym!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Barczes96: twoja wypowiedz jest co najmniej śmieszna i powinieneś oberwać od moda za to.

 

Wracając do tematu to zależy czy zajmujesz się tylko gospodarką. Pewnie że można 20ha obrabiać c330 ale to raczej będzie mordęga ;/ Zależy ile masz funduszy na ewentualny ciągnik. Jak nam podasz to coś bedziemy mogli ci pomóc i wybrać ciągnik w odpowiedniej cenie.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

ferbusona tak do 15 tyś kupi.

 

a jak myślicie 30stka dała by sobie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Pisz po Polsku. Ferguson to może być i 6290 ;p ale zapewne ci chodzi o MF-255. I raczej za 15 000zł go nie kupisz no chyba że jakiegoś rupiecia do remontu na wczoraj :)

A c330 na pewno da radę tylko że się namęczysz. Powiedz ile masz kasy. 15 000zł czy więcej?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Przenieśmy do odpowiedniego działu tą rozmowę. Bo pytasz o ciągnik na 20ha a jak widzisz jesteśmy w temacie na 10 ha :lol:


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

powinieneś kupić rocznik ok 86, bo powyżej to na pewno będzie ciężko kupić za tą cenę coś dobrego aby nie wymagało dokładki przed sezonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj