Polecane posty

Davidastra    0

bartus16

zgadzqam sie

zetorki na nasz rynek czy czeski były bardzo ładne

te kabiny

tylne długie błotniki

hehheheh

mi sie podoba 7745

myśle nad takim mam teraz 330 i 360 3p

pasuje wiekszego bo pola przybywa

heheheh


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Jednak ja mam taki dylemat czy warto powiększać swój areal?? :D czy to się opłaca??To co słyszałem rolnictwo zaczyna się być nieopłacalne... Zamiast zarabiać rolnik traci... :):)

 

PS.Nie wiem czy iść na szkołę rolniczą?? :)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Jeśli masz te niecałe 10 hektarów ja bym sobie z rolnictwem na twoim miejscu dał spokuj ;/ Chyba że bedziesz to traktował jak hobby ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

dawny kolega ze szkoły obrabia 11ha c330 i żyje ,ale oczywiście współczuje mu bo to tułaczka tyle pola ciapkiem obrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Jednak ja mam taki dylemat czy warto powiększać swój areal?? :) czy to się opłaca??To co słyszałem rolnictwo zaczyna się być nieopłacalne... Zamiast zarabiać rolnik traci... :):D

 

PS.Nie wiem czy iść na szkołę rolniczą?? :)

Jak chcesz przetwrac to musisz powiekszac stopniowo areał ale jesli juz masz dylemat czy sie opłaca czy nie to lepiej daj sobie z tym spokój bo rolnictwo trzeba lubic jak sie nie ma do tego zamiłowania to szkoda Ci sie meczyc. przetrwaja tylko najwytrwalsi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

ja właśnie do tego mam zamiłowanie nawet motyką 10 ha moge obrobic tylko też mam dylemat czy pójsc do technikum rolniczego czy do mechanicznego....

 

Strasznie to kocham i chciałbym powiększać swój areał ,ale nie jestem pewny czy dam rade rodzine wyżywić...oczywiście jestem świadom ,że odrazu kokosów nie będzie.

 

co jest bardziej opłacalne świnie hodować czy bydło mleczne czy wypasowe...

 

przy trzodzie chlewnej jest wygodniej ale za to trzeba mieć chyba więcej pola bo jeżeli karmisz na sucho i nie paszą tylko swoim co wychodowałeś to na 100 sztuk świń trzeba min 80 ha zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Powiem Ci ze nie jakos te 80ha na 100 sztuk to mi sie strasznie duzo wydaje ale nie wiem to trzeba bylo by przeliczyc no i jeszcze zalezy jaki plon osigniesz.

 

Ale o takie sprawy pytaj w innych tematach bo tu tylko balagan sie bedzie robil przez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

spoko:D

 

nie jest tak wcale dużo nawet przy wysokich plonach..no może tak ok. 130,150 świń bo zaniżyłem... obecnie chowam 15 sztuk i wszystko zjadły ,a plon miałem strasznie dobry w ubiegłym roku.

 

na 4 świnie dziennie przypada około:

 

- 6 kg mąki przenżytniej

- 3 kg mąki owsianej

- 8kg ziemniaków gotowanych tłuczonych.

- 35l wody do picia

- dwa 10l wiadra kiszonki z trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

To jest moje hobby, moje życie.Nie ma dnia w którym bym nie zajmował się rolnictwem...

Ja to po prostu uwielbiam...


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Czemu filtr nad maske to nie wiem.

Ale błotniki sa dospawane poprostu bo on mial plastikowe pewnie i sie połamały.

Cena troszeczke za wysoka jest według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

filtr ponad maske żeby lepiej powietrze sie do niego dostawało...

 

widać ze dospawane:D

 

pawel48-To samo mam ja.to moja miłość:D Traktorem próbowałem jeździć jak miałem 5 lat...wtedy to jak dziadek z wójkiem i ojcem kładli na przyczepe bele słomy ja na pierwszym biegu jechałem:D

 

Pokładać sie nauczyłem w 7 roku życia i wogóle orka to moja ukochana rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Cena nie jest zał jak za tego Zetora one są w cenie A co do Rolnictwa to tez bardzo lubię to robić :D A najbardziej to żniwa To jest To :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2
5211 za mały:D

 

Czego ma być za mały..??To wszystko zależy jaki ma areał.Nie ma co kupować zbyt dużego ciągnika,bo moc bedzie się marnowała przy tych maszynach co ma teraz :D :D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

no dokładnie pewnie tego zetora potrzebuje do lekkich prac polowych a tego zetora co ty chcesz sprzedać niezaczepisz 1,5tonowego rozsiewacza do nawozów bo przód bedziesz miał w górze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

Do prasy zetor jest fajny:D

 

Akuracik we wsi koleś takiego posiada i do prasy sipmy go podczepia:D na zarobku pracuje ale co z tego jak cały czas biegi zakleszcza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellrez    0
ja właśnie do tego mam zamiłowanie nawet motyką 10 ha moge obrobic tylko też mam dylemat czy pójsc do technikum rolniczego czy do mechanicznego....

 

Strasznie to kocham i chciałbym powiększać swój areał ,ale nie jestem pewny czy dam rade rodzine wyżywić...oczywiście jestem świadom ,że odrazu kokosów nie będzie.

 

co jest bardziej opłacalne świnie hodować czy bydło mleczne czy wypasowe...

 

przy trzodzie chlewnej jest wygodniej ale za to trzeba mieć chyba więcej pola bo jeżeli karmisz na sucho i nie paszą tylko swoim co wychodowałeś to na 100 sztuk świń trzeba min 80 ha zbóż

 

Warzywa sa najbardziej opłacalne chyba ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

warzyw mam 2 ary bo po co więcej...ziemniaków sadze ok 15 arów reszte zboża bo to przważnie uprawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

hahahah

dobre do wychowania 100 świń 80 ha

ludzie co wy piszecie , jak masz w miare pole co sypie to na 12 ha powinieneś wychować 100 sztuk

ja miałem do tej pory 10 ha i wychowałem co roku 6 sztuk bydła i ok 60 sztuk świń

teraz mam 15 ha

i myśle docelowo 20 ha

i tyle więcej nie potrzebuje i ide w same świnie bydło na bok


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VixLovelas    0

tak przypuszczałem tylko mój kolega ma 180 sztuk nie licząc macior i prosiąt i 80ha i wszystko zjedzą<_<

 

ale zapomniałem ze ma też bydło kilka sztuk:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj