Polecane posty

Gość ozzborn   
Gość ozzborn
11 minut temu, zetorki12 napisał:

Pokaż takie .

sąsiad sprzedał ładnego 7245 za 35 jakis miesiac temu, ładny ciagnik 

no ale jak kto frajer to niech płaci 50 tys za takie :) 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Było dać znać . Dał bym mu 35,5 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

a co powiesz 45 tys za 9540 z turem ? :) ostatnio słyszałem o takim zakupie :) 

słyszałem i widziałem :) 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Z zachodnich rupieci, to tylko "Fynd"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, mraukot napisał:

Z zachodnich rupieci, to tylko "Fynd"

Ile Mth 30 tyś xD ?? To samo tyczy się JD 

To były maszyny premium które miały zarabiać 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

W moich okolicach facet mając 100 ha miał dwa ciągniki JD,nie starszych jak 10 lat,niestety,prawo eksploatacji jest nieuniknione,wszystkie w porę sprzedał,niech się złomem martwią inni,za tą kasę kupił trzy niezniszczalne U1634

Druga prawdziwa historia,facet ma tysiąc ha,już w 95 roku kupił nowego fendta lsa"Ten fendt praktycznie nie stygł,orał pole na trzy zmiany,wracał wyłącznie nad ranem do warsztu tylko po to aby dotankować paliwo,uzup. płyny i ogólnie przejrzeć czy wszystko gra.Po 10 latach tyrania został wysłany do Niemiec,przeszedł kapitalny remont silnika,przeglądnięcia skrzyni,napędów,facet zapłacił 78tyś,fendt tyra do dziś

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370
Dnia 3.01.2018 o 19:10, zetorki12 napisał:

Pokaż takie .

:D

 

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Z przodkiem miał być . A ten jest odrobinę starszy .;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Tak doradzacie koledze ,że na 10 ha najlepisza będzie 60-tka ewentualnie JD czy fendt i to chociaż za 100 tys... .Nie ma ciągnika idealnego który się nie psuje i prędzej czy póżniej w każdym coś tam wyskoczy zwłaszcza używanym .Nie wiemy ile kasiory chce na zakup przeznaczyć .Po za tym nie ma co się skupiać na  jakimś modelu bo może trafi się coś innego w dobrym stanie .Ze swojego doświadczenia dobrze jest jak kupuje się od rolnika przysłowiowy ciągnik prosto z pola a nie od handlarza gdzie wszystko zazwyczaj zamalowane i lśniące .A gdy w pole pójdzie to wychodzą dopiero kwiatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Masz rację,wyskoczy,dlatego nie widzę sensu wchodzić w zachodni ciągnik którego utrzymanie jest niewspółmierne do zarobków z tego kawałka.Jak już naprawdę chce zmienić na większy,niech szuka Polski albo MTZta gdzie za 2tys można kupić walizkę trybów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheDomino    0

Wszyscy pisza ,aby kupil c360 zetora czy tam cos innego a nikt jeszcze sie nie wypowiedzial na temat tych ciągnikow ktore kolege interesuja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142
21 godzin temu, lukbold napisał:

Cóż... to tylko jest młody Rolnik i zapewne dopiero zacznie zarabiać bo narazie wydaje :)

gospodarstwo prowadzimy z rodzicami,a nie jestem jakiś napalony 15 latek... Mam 25 lat i na prawde znam wartośc pieniądza ;) Ja widze co sie w okolicy dzieje. Większośc wymienia ciągniki na "zachodnie". Niech każdy robi jak uważa. Każdy traktor sie kiedyś zepsuje. Ja w swoim kilka rzeczy robiłem i części nie są specjalnie drogie(zamienniki oczywiście). Kuzyn naprawia traktory i mówił, że ceny wcale nie są takie straszne. Mój przez 8 lat(teraz 9. sezon będzie) chodzi całkiem nieźle, a mth zrobił ok 1500. Wiadomo, że pare rzeczy trzeba było zrobic, ale jakoś z torbami nie poszliśmy :) Remont pompy paliwa - 700zł, pompa wody - 280zł, końcówki wtrysków - 30zł/szt, uszczelki pod głowice - 110zł komplet( pod kolektory itp).

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To bardzo mało robisz MTH ja w 4 sezony na 20Ha robie po 1000 każdym z dwóch ciągników 

Zachodnie po kilkakroć bez awaryjnością są lepsze od polskich , problem leży w tym że ciągniki ze złotych lat 80 sie kończą naturalną śmiercią 

To co sie teraz sprowadza to dramat jeszcze 10-7 lat temu mozna było kupić full mechanika z lat 80 który służy w PL do dziś . Ja mam takie traktory które w porę przyszły do na na emeryturę. 

A po 90 roku sie zaczeły jaja z jakością , marki zaczeły się łączyć w korporację , cięcia kosztów ,  oszczędności do gabinetów inżynierów zaczeli pukać biurokraci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370
Dnia 3.01.2018 o 20:21, zetorki12 napisał:

 Z przodkiem miał być . A ten jest odrobinę starszy .;)

9_9

 

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O widzisz , no są . Czyli wcale nie takie drogie .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ha , ha - nie zwróciłem uwagi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj