Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Oplulem telefon bo wiekszego steku bzdur nie czytalem :D każdy ciagnik ma jakieś wady czy może się popsuć (akurat wczoraj renowka mi padła - sitko w pompce paliwa się zabrudzilo)... ale mając nie jeden ciagnik: zetor, ursus, massey czy renault nie ma co zachodu porównywać do polsko-czeskich wynalazków. Znając życie przesiadlbys się ze swojego zetora do powiedzmy nawet takiej renaty w kabinie TX i nie chciałbyś już do zetora wracać a miałem nowego majora i w renault z 84 roku jest ciszej o jakości części nie mówię. Mamy renate zaraz dwa lata minie jest to pierwsza wczorajsza awaria która unieruchomila ciagnik a ma prawie 13 tyś mth... w zetorach ciągle coś się działo. Jakoś nie koniecznie widzi mi się wracać do innych ciągników marki zetor czy ursus. Co do mechaników, chyba naprawdę ci Twoi zatrzymali się na czasach pgrow i skrow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

To, że macie mechaników rodem z SKR i POM którzy tylko 60tki potrafią zrobić a półbieg w 80tce conajwyżej zaspawać to już wasz problem... trza było iść do szkoły a nie płakać na forum i krytykować sprzet, którego samemu się nie ogarnia choć to technika z 80r

 

Chyba Cie poje*ało człowieczku, że ja będę płakał nad jakąś padliną sąsiada ;) Jego ciągnik jego problem, ja wyrażam tylko swoją opinie o tych wytłuczonych trupach, a że wam się ona nie podoba, to wasz problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ursusc385 tylko ten kto przesiadl się z zetora/ursusa na coś zachodniego jakoś nie chcą wrócić do tamtych ciągników... u nas w okolicy zetorow czy ursusow co raz to mniej no chyba że c360 bo jak to co niektórzy mi powiedzieli żal za śmieszne pieniądze sprzedawać a zawsze jeden ciagnik więcej... wiadomo jak się rupcia wymalowanego kupi to co się spodziewać???
Ja za takiego 7245 stanowczo wolałbym coś takiego:
https://www.olx.pl/i2/oferta/ford-new-holland-5030-massey-ferguson-deutz-fahr-renault-case-zetor-CID757-IDlMmLi.html#:4ee5256f44
A stan perfekcyjny, wczoraj przyjechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Departament    266
Napisano (edytowany)

ty nie płaczesz.... ty rżysz i klaszczesz uszami gdy sąsiadowi się cos sp***doli i z drugim tobie podobnym dnem otwierasz flaszkę i masz ubaw po pachy... bo sąsiad chciał sobie polepszyć ale mu się padlina zepsuła... ja pierdziele kiedy ten syf intelektualny z polski B w końcu wyginie??

Edytowano przez Departament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Panowie dajcie chłopakowi spokój. Najwyraźniej lubi zapłacić ponad 40 tyś złotych za ciągnik który ma 10 biegów w tym dwa do pracy w polu i tylko dwa synchronizowane bez wzmacniacza momentu czy rewersu (tak są rzadkie wersję eksportowe) a na podnośniku z dwoma siłownikami pomocniczymi ma tyle co 40 konny Renault tak jak już ktoś wyżej tutaj wspomniał. Za te pieniądze mamy ciągnik zachodni z pełną skrzynią synchronizowaną, rewersem i wszystkim pod ręką. 

Przynajmniej nie trzeba się gibać jak małpa w kabinie żeby zmienić bieg czy podnieść maszynę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Bears co racja to racja :D ale nie którym się nie przetłumaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ty nie płaczesz.... ty rżysz i klaszczesz uszami gdy sąsiadowi się cos sp***doli i z drugim tobie podobnym dnem otwierasz flaszkę i masz ubaw po pachy... bo sąsiad chciał sobie polepszyć ale mu się padlina zepsuła... ja pierdziele kiedy ten syf intelektualny z polski B w końcu wyginie??

 

Ty to najwyraźniej jesteś z Polski Ż , skoro tak klasyfikujesz innych . B)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Na 10 ha cuda nie widy, a potem rok czasu odkładać kase jak coś się spierd*li ;) Tak trzymać :D Wymienić pompki hamulcowe w renówce to trzeba miesięczną wypłatę z 10ha (z mleka) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

To ile za te pompki do Renaty? Bo do Mfa 1 krowę trza doić trochę ponad tydzień...
A znając życie zaraz się dowiemy że co tydzień te pompki wymienia i tym podobne części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Alledrogo to chyba potrafisz obsługiwać ? Co tydzień pompka nie siada, to był taki przykład jakbyś nie zajarzył :) To jest stary sprzęt także ryzyko awarii jest duże...

Przesuwka rewersu 900zł - sąsiad wymieniał, ale co tam taniocha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

To że ty nie masz dochodów z kilku ha i nie stać cię na naprawę takiej renowki nie znaczy że sąsiada nie stać więc skończ już biadolić nad własnym losem a o sąsiada się nie martw bo swój rozum ma a ty conawyżej możesz mieć garba i niedosłuch

 

Daj se już siana po pieprzysz jak potłuczony do tego pierdoły wyssane z palca bez pokrycia

http://allegro.pl/pompka-pompa-hamulcowa-renault-john-deere-3200-i6800155899.html

 

Faktycznie majątek dla matołka, który na 10ha ma jedną krowę bo mu się robić nie chce albo nie umie

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Alledrogo to chyba potrafisz obsługiwać ? Co tydzień pompka nie siada, to był taki przykład jakbyś nie zajarzył :) To jest stary sprzęt także ryzyko awarii jest duże...

Przesuwka rewersu 900zł - sąsiad wymieniał, ale co tam taniocha :D

900 zł to tyle co wieszak regulowany do zetora i to bez pręta, chyba że china to chyba coś około 700 zł  :lol:

Do większości wersji eksportowych ceny kilku elementów do rewersu czy wzmacniacza zaczynają się od 12 tyś zł, większość kół zębatych w tych wersjach są już nie dostępne nawet w czechach, dorabiane tylko na zamówienie przez firmę na wzór starego, z tego co pamiętam to dorobienie dwóch sztuk kosztowało coś w granicach 9 tyś zł. Swego czasu miałem kilka sztuk co stało na placu na kołkach przez ponad rok, wszystko sprowadzone z zagranicy z uszkodzonymi skrzyniami. Kupowane oczywiście ze złomów bo tam nie opłaca się tego naprawiać i jeździ dopóki jeździ.

 

Jeśli kogoś nie stać na lepszy ciągnik i jego naprawę to polecam przerzucić się na konia, psuć się za bardzo nie będzie. Przynajmniej wiadomo dlaczego polskie rolnictwo jest nadal tak zacofane, to co 30-40 lat temu na zachodzie było nowoczesne doszło w końcu do Polski gdzie dla większości jest szczytem techniki a na zachodzie złomem podobnie jak z samochodami czy innymi produktami.

A handlarzyny ściągają to po 4 tyś euro i sprzedają w Polsce po 45 tyś zł  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

To że ty nie masz dochodów z kilku ha i nie stać cię na naprawę takiej renowki nie znaczy że sąsiada nie stać więc skończ już biadolić nad własnym losem a o sąsiada się nie martw bo swój rozum ma a ty conawyżej możesz mieć garba i niedosłuch

 

Daj se już siana po pieprzysz jak potłuczony do tego pierdoły wyssane z palca bez pokrycia

http://allegro.pl/pompka-pompa-hamulcowa-renault-john-deere-3200-i6800155899.html

 

Faktycznie majątek dla matołka, który na 10ha ma jedną krowę bo mu się robić nie chce albo nie umie

haha to liche musi mieć te krowiny co je miesiąc doi na dwie pompki hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Tylko co trzeba robic z tymi pompkami zeby je odrazu wymieniac z tego co wiem i gadałem z facetem co ma 106.54 tez robił pompki ale on je sam zregenerował wyjoł wyczyscił załozył nowe uszczelnienia gumki ( podobno jakis zestaw naprawczy z auta podchodzi a i sa sklepy ze kazda gumke na wymiar starej sie kupi ) i jezdzi juz 2 rok i nic mu sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
Napisano (edytowany)

Bears i wszystko powiedziane... dodam tylko tyle i się powtórzę że do renault 95-14 z 84roku praktycznie przez dwa lata nie dołożyłem nic oprócz eksploatacji. Ciągnik ma 13 tyś mth czyli praktycznie żaden zetor czy ursus bez remontu tego nie wytrzyma.

Co do pompek hamulcowych. Po małej przerobce pasują od c360...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Luke16 uwazaj bo ci zaraz napisze ktos ze zetory i ursusy licza wolniej motogodziny a zachodnie to licza tylko godziny i dlatego dozywaja do 20-25tys godzin a jak by sie przeliczyło to i podobno zetor tyle wytrzyma :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56
Napisano (edytowany)

Z 10 ha dochód roczny przy uprawie zbóż, zakładając ze zostaje na czysto 3 tony z hektara  w kieszeni to maksymalnie 20 tysięcy złoty ,kupując ciągnik zachodniej marki przy powaznej awarii 20 tysi może braknąć a stara 60 za tą kase kupi sie w idealnym stanie ,wiec moim zdaniem na taki areał coś polskiego ewentualnie czeskiego,tanie części i ogromna dostępność

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

No niestety... z takim dochodem to jest wegetacja więc wątpię żebyś przez 10 lat zaoszczędził w ogóle na zakup jakiegokolwiek traktora więc szkoda się martwić o naprawy czegoś czego nie mam. A iść do pracy żeby po godzinach pojeździć se po polu czymś lepszym niż 60tka też mija się z celem. Tu musi być pełna obora choć na 10ha też cudów nie wyhodujesz choć te 5-7 krów podkręcone na 40 litrów + młodzież... można by zacząć liczyć i myśleć o jakiś inwestycjach o ile rodzina nie za duża :P

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Do kazdej pompki sa zestawy regeneracyjne. Ja do valtry za cale srodki ze zostal mi korpus starej placilem po 140 zl....same gumki ok 100 na jedna pompke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Nie rozumiem o co zawsze te kłótnie wiadomo ze zachodnie bardziej zaawansowane wygodniejsze a naprawić kupić dotoczyć itd samemu i w rozsadnych pieniądzach trochę się na jeździłem zachodnimi mimo młodego wieku a w domu mam zetora 10145 i 3p i tez się zrobi jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Ewentualnie można też podejść do sprawy inaczej ze jak się nie ma co się lubi to się za******la żeby to mieć bo inaczej to wiecznie będziemy stać w miejscu bo po co nowsze lepsze jak stare chodzi i tyle się robiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Występuje też takie zjawisko jak owczy pęd ,bo sąsiad kupił nowy to my też a póżniej kombinacje żeby wyskrobać na rate ,uprawiam około 8 ha rusinkiem ,chcę kupić c 360 w tym roku ,kupowanie ciągnika za 100 tysi na taki areał to nieporozumienie a przecież ciągnik to dopiero początek bo potrzebny wiekszy pług szerszy agregat itp chyba że mamy dobrą prace i wysoką pensje to możemy z niej dokładać do interesu,przydałby się  precyzyjny siewnik do rzepaku ale przeciez nie wydam dochodu z całego roku żeby kupić siewnik za 15 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Na taki areal w żadnym wypadku nie warto kupować nowego (zawsze mnie to dziwilo bo w 1989 roku na właśnie 10ha każdy nowki kupował jak nie c360 tak zetory 5211/7211, teraz zakup nowki to strzał w kolano). Osobiście na taki areal bez lub z małą produkcją szukalbym czegoś bez napedu do max 30 tyś zł np. Mf 675/690, 3050/3060, Renault 77.12/85.12 itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Kolego nikt nie mowi o kupowaniu ciagnika za 100tys na 10 ha bo dla mnie to tez mija sie z celem i ekonomia ale sensowny ciagnik w okolicach 90 -100Km mozna kupic za 40-50 tys i tez bedzie ok

Co do kupwania C360 to ok mozna kupic w ładnym stanie za 10tys max albo jak ktos woli za 4tys i zrobic samemu remont wtedy sie to jakos opłaca ale kupowanie tego ciagnika po cenie 18-25tys jest jeszcze gorszym nieporozumieniem niz kupowanie ciagnika za 100tys na ten areał

Co do siewnika to nie potrzeba jakiegos wielkiego cuda na pare ha ja mam praktycznie 2 razy wiecej ziemi i kupilismy pare lat temu 1.5 rocznego meprozeta siewnik mechaniczny jak dla mnie jest super za 6-7 tys mozesz kupic jakis amazone i inne tym podobne. W moich okolicach sieja tez rzepaki chodz ja sie w to nie bawie i mało kto sieje czyms lepszym niz stary poznaniak amazonka z 2 gospodarzy ma agro masz. Co ciekawe 2 lata temu sasiad pozyczał moj siewnik bo jego poznaniak sie rozleciał i naprawde super udało mu sie posiac rzepak podobno wyszło praktycznie idealnie troszke wiecej niz zakładał a dodam ze to zwykły siewnik bez cudów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj