Polecane posty

Myślę że dla ciebie odpowiedni był by Zetor 7211 skoro myślisz nad powiększeniem gospodarstwa. A teraz to 5211.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Za kilka lat ciągniki potanieją i wtedy sobie kupisz

ps. jak świnie będą takie tanie to duże farmy zbankrutują a ty kupisz tanio ciągnik okazyjnie

Edytowano przez robertbara
Ort.

AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Oryginalny sposób. Ciągniki raczej nie potanieją :) Energia idzie w górę, koszty produkcji itd. Czekaniem nic nie wskurasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Za kilka lat ciągniki potanieją i wtedy sobie kupisz

ps. jak świnie będą takie tanie to duże farmy zbankrutują a ty kupisz tanio ciągnik okazyjnie

 

A czemu tylko duże? Przecież jak świnie będą nadal tanie to moim zdaniem małe farmy bardziej to odczują !


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Witam wszystkich. Mam takie pytanie, sami za niedługo będziemy się zastanawiać nad zakupem ciągnika, tata jest za kupnem Ursus C-360-3P lub MF 255 (między tymi jestem za MF :D ), będę go starał przekonać, aby trochę dołożyć i kupić "lepszy" ciągnik, czyli jak w temacie Zetor 5211 lub 7211, ale tak patrząc, za tą cenę można mieć ciągnik Case np.

 

http://www.allegro.pl/item387956494_case_8...y_traktor_.html

 

http://www.allegro.pl/item391273606_ciagni...ny_zadbany.html

 

Ale najbardziej wpadł mi w oko ten... :D

 

http://www.allegro.pl/item389081240_case_i...xl_okazja_.html

 

Stąd moje pytanie, jak się sprawują te ciągniki, czy warto je kupić, czy lepiej kupić coś "sprawdzonego", czyli np. 5211 lub 7211...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Wg mnie to zorientuj sie jak by było z częściami w Twojej okolicy do takich i czy miałby Ci go ktoś zrobić ewentualnie. A kup tego co bedzie w lepszym stanie i tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

barthez ma 2 z tej rodziny to z nim pogadaj :D ale tutaj przy wyborze upewnij sie że częsci dostaniesz, a jak to bedzie to dlaczego masz nie wziąść takiego ciągniczka :D 4x4 bedzie i sporo innych zalet :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Mój kolega z klasy kupił 2 miesiące temu Casa 845XL dał a niego z turem 43 tys. rocznik 96, , a tu jest filmik z pracy tego ciągnika w czasie sianokiszonki filmik

nawet mi sie podoba i jeszcze ta cena, super ciągnik za małe pieniądze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Zaraz mnie wyśmiejecie ale po zniwach powinienem mieć ok 6,5ha jak dobrze by poszlo to prawie 10ha. I mam w planach kupic 7245 w następnym roku. Nie mówcie tylko ze za duzy bo areał może sie spokojnie powiększyc niedlugo ponieważ kiedy najwiekszy gospodarz we wsi(150ha) odejdzie na strukturalna (niedługo) to bedzie sporo ziemi do wzięcia. A ponadto starszy pracuje i nie ma za dużo czasu tłuc się po polu więc większy ciągnik jest potrzebny.

Proponuje 7245 jeśli chcesz dalej powiekszać gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Mi się jakoś ten Case spodobał... :D

 

http://www.allegro.pl/item389081240_case_i...xl_okazja_.html

 

Zorientuję się w okolicy, jak by było z częściami, jak będą to będziemy szukać Case, nie będzie, to szukamy jakiegoś Zetora, chce wziąć duży ciągnik, żeby wszystko szybko porobić, a i tak będę brał ziemie w dzierżawę... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My też potrzebujemy ciągnik na 10 hektarów. I przychylałbym się do Zetora 5211 bo mam 3 skibowy pług, i kultywator z wałkiem podwójnym 2.10 i nie wiem czy jest troszkę za mały. Jak myślicie??

Od razu zakładam, że C-360 został by sprzedany, pomocniczym byłby T25A1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyrolnik2   
Gość mlodyrolnik2

Witam jestem tutaj nowy mam 10 hektarów pola przewaznie 4 i 5 klasa teren troche górzysty i dosc waskie pola. Obecnie mam 60-ątke ale to mnie nie zadowala. Do wydania mam z 40tys. pozdrawiam i prosze o pomoc

Edytowano przez robertbara
Ort. i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Za taką kase to spokajnie kupisz ciągnik z napędem ;) urususa 914 lub jakiegoś zetora 7745 lub 7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Ursus 914 (sam takiego posiadam i jestem zadowolony) albo jakiś zetor 7245 lub 7745, w 40 tyś. powinieneś się zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Kolego ale 7211 spali tyle samo co 7245 a wiadomo że ciągnik 4x4 jest lepszy ;) a kolega stać na takiego więc nie bierze 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ludzie bez przesady... 7245 i 7211 maja te same silniki to 4x4 spali tyle samo co 7211 albo mniej bo z napędem bedzie mial lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

7245 spali mniej niż 7211, a co najbardziej paradoksalne 7745 potrafi spalić mniej niż 7245 ;) mimo silnika większego prawie o pół litra, może to kwestia lepszego dostrojenia tej jednostki. A już konkretnie w temacie: weź 7245 spokojnie Ci starczy na 10 ha,. napęd zawsze sobie możesz odłączyć, a jak się trafi mokry rok to sąsiedzi z jednonapędówkami siedzą, a Ty sobie lecisz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel16    0

Mam pododobną sytuację jak ty i kupiłem mf 284 :) wszystko chodzi jak marzenie i kupilem za niecale 35 tyś.Jak chcesz popatrzeć to wpisz na allegro massey ferguson 284 i daj szukaj w zakonczonych.Też mam ciapka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15    0

ja mam c 330 i też chcę zmienić na jakiś 80-90km z napędem 4x4 dysponuje 45000zł tylko mam problem bo jedni namawiają mnie na jd 6100 lub 6200 a inni na fenda 308 lsa jeszcze inni na mf 30 60 , 3065, ciągnik pracował by na 12 ha ziemi ( 6 ornej i 6 trawy) przy turze i prasie belującej oraz przy maszynach urawnych!! w grę wchodzi traktor używany ( zachodni lub też krajowy ) co byście poradzili z gółry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Troche dużo km jak na taki areał. Ale jak chcesz to możesz zmienić twoj wybór ale nie lepiej cos ok 70km?

(sam chce zmienić ciapka na 7245 przy 6,5ha pola ornego.) A ile masz kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj