Polecane posty

elo320    0

 Wolałbym w pełni mechaniczny  

 

ostanio znalazłem Same  centurion 75 jakie macie opinie on nim i jak jest z dostepnościa części

Edytowano przez elo320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Znajomy ma Same Explorer 70, czyli nowszy model od Centuriona. Ciągnik ten zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Ma oszczędny silnik (niestety do remontu, więc nie mogę nic powiedzieć o osiągach) chłodzony powietrzem, bardzo dużo biegów do wyboru, ciągnik całkiem mechaniczny, a przy tym ma blokadę dyfrów obu osi i mocny podnośnik. Co do Centuriona to ciężko powiedzieć, może być problem z częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób na utratę pieniędzy i możliwości zakupu ciągnika :D

 

Chyba logiczne jest że jeśli ktoś sprzedaje MFa który jest warty około 40 tys za pół ceny to chyba jest coś nie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Tak jak wyżej interesuje minę wasza opiniamyślałem nad mf 3*** mam bardzo cięższe ziemie i mini to 100 km w tych 10 ha mam 7ha łąk więc z prasą itd będzie pracował cena do 45000 zł

Edytowano przez KonradKopaczewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Jeżeli ze wszystkich 10ha 7 to łąki no to uprawnej (nawet jeśli rzeczywiście jest cięższa) masz 3 ha i ciągnik musi mieć co najmniej 100KM ? Do prasy wystarczy również znacznie mniej. Piszesz serio czy kolejny temat założony z nudów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

ja bym proponował C-360 i styknie widze z prasami do robienia balotów śmigają wprawdzie nie jakąś prasą na wybitnie wielkie baloty ale dobra i taka niż żadna spokojnie obrobisz niewidze potrzeby na większy ciągnik. Chyba że masz w planach powiększenie areału gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beQ    0

Witajcie, na chwile obecną mam 10ha + w tym roku udało mi się zdobyć ok4,5ha łąki (będzie jeszcze więcej). W chwili obecnej mam c 330 i 3P. Planuję kupić coś na główny ciągnik obowiązkowo z przednim napędem (orka, kultywator, agregat uprawowo-siewny,  rozrzutnik) Wszystkie maszyny jakie mam to do w/w ciągników, do nowego będę musiał dokupować sprzęt. W niedługim czasie prawdopodobnie uda mi się złapać dzierżawę ok 15ha (całe gospodarstwo).

Jaki ciągnik i maszyny do niego proponujecie. Ciągnik do max 45 - 48tyś.

Dodam że chciałbym w tym ciągniku zamontować (lub już taki kupić) przedni tuz i wom pod kosiarkę. Jaki potrzebuję ciągnik na kosiarkę czołową (ok 2 metry?) i boczną (ok 2,2m?). Jaka będzie lepsza, dyskowa czy rotacyjna. Na łąkach, które będę ciął często znać ślady dziki, poryta trawa, jak to rozgarnąć, czy przejechać po tym kosiarką na końcu cięcia? Wtedy tylko noże dostaną po du*ie?

Dzięki za każdą mądrą wypowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beQ    0

Up.

Wypowie się ktoś?

dodam że interesuję takimi modelami jak 4514 (ok 66KM), wytrzyma on w dwóch kosiarkach? Nie za ciężko na niego?

ZTS 8245 (ok 80KM) ten to już chyba bez problemu pociągnie 2 kosiary. Pytanie tylko, który będzie lepszy ? Może jakiś inny (Ursus, zetor).

Przypadł mi do gustu ten Ursus, ale jest dosyć drogi w porównaniu z innymi modelami. Dodam, że jesli brałbym tego Ursusa to w przyszłości myślałbym o czymś na główny ciągnik, typu: 6014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Ty naprawde myslisz ze ciagnik 80km pociagnie ci 2 kosiarki czołowa i boczna ?

Znajmy ma fenda Favorita 916 vario i ciaga nim class dico 3450 o szerokosci 3.4m fakt ze lata z nia 18-20km/h zalezy od łaki i nierównosci kosi 30ha na pokos a czasami wiecej. ciagnik ma 170km a ty chcesz łacznie 4.2 ciagac 80Km ??

Do takiego sprzetu to patrz ciagnik conajmniej 140-150Km z 6 cylindrami

A tak wogóle to radze zejsc na ziemie policzyc sobie wszystko i przekalkulowac na te łaki do 12ha spokojnie bedziesz ciol zwykła rotacyjna  z sam maszu takim 80km ani sie nie zmeczy ani nie odczuje tej kosiarki.

a co do ciagnika za 45tys i 80km celowałbym w cos innego napewno nie zetora ani ursusa ale to twoja kasa i twoje decyzje ja wyrazam swoje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie facet kosi łąki fendem 309 zestawem kosiarek i śmiga aż miło wiec nie mówcie że do tego potrzeba ponad 150km.
Ale z kolei 62-66km w takim ursusie to trochę mało a poza tym musiałbyś szukać takiego z dwoma pompami hydraulicznymi bo inaczej to nawet głowy sobie nie zawracaj.
Jak już uprzesz się na tego 4515 to do niego jakąś kosiarka 2.2-2.5 metra i starczy spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
Napisano (edytowany)

Mf 675 czyli to samo co ursus kosilem 2.15m kosiarka i to max dla tego ciagnika

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeśli już, to nie 4514, tylko 5314. Ten ma 72 KM i osobną pompę hydrauliki. A jeszcze lepiej 6014. Jednak taniej wyjdzie kupić MF-a serii 600. Są starsze od Ursusów, ale też tańsze i podobne w konstrukcji. Znacznie nowocześniejsze są MF-y serii 3000, ale znów są też droższe w utrzymaniu. Na 2 kosiarki lepiej wziąć coś ok 80 KM, ale to raczej nieduże te kosiarki muszą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

W ogóle raczej ciężko będzie znaleźć konika takiej mocy z tuzem i womem na przedzie. A nawet jak znajdziesz to pewnie będzie droższy, zachodni ale szukajcie a znajdziecie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beQ    0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Szczerze mówiąc to moje plany na przyszłość są oparte na tym co widziałem np na YT, gdzie 4514 śmiga z czołową i boczną kosiarką. A z ok 2,1m przód i 1,65boczną? To też pewnie za dużo dla niego jak tak mówicie. Chwalicie te stare MFy, przejrzałem kilka i MF 390 mi się spodobał, 80 koni, 4 cylindry, 0 elektroniki, rewers (?) i co najwazniejsze - wszystko mechaniczne. Czy ktoś by mógł coś powiedzieć nt  w/w modelu? Jak z dostępnością części, spalanie, co moge nim ciągać, czy dwie kosiarki uciągnie (no chyba już powinien) etc.

Nie dość że moc mi odpowiada to jeszcze nieźle wygląda :)

 

Tutaj link do jednego z nich:

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-390-4x4-CID757-IDesDtR.html#11dc1aedba

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo320    0

chciał bym sie zapytać jaki ciągnik pomocniczy polecacie na 10 ha przedział mocy od 30 do 45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215

Witam.
Posiadam gospodarstwo 10ha, aktualnie jest to moje jedyne zajecie, choc ucze sie zaocznie i czasami ciezko mi pogodzic wszystko, szczegolnie na wiosenne siewy i w okresie zniw i jesiennego siewu, orki itd.
Dlatego zaczynam szukac jakiegos dobrego taniego drugiego ciagnika. Aktualnie posiadam c360, a drugi ciagnik szukam glownie po to, byl pomocnikiem, ew. jak nastapi awaria, to przesiadam sie w drugi i robie dalej, a naprawe przeprowadzam w wolnym czasie lub gdy brat wroci na weekend, bo czasami samemu cos rozebrac, dzwigac itd to dosyc ciezko.
Glownie rozwazam t25, c330 lub druga c360.
Jednak nie wiem co byloby najbardziej odpowiednie. Budzet to najlepiej ok 10tys. Choc gdyby byla jakas fajna okazja w wyzszej cenie, mozna to przemyslec.
Co mi doradzicie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Witam.

Posiadam gospodarstwo 10ha, aktualnie jest to moje jedyne zajecie, choc ucze sie zaocznie i czasami ciezko mi pogodzic wszystko, szczegolnie na wiosenne siewy i w okresie zniw i jesiennego siewu, orki itd.

Dlatego zaczynam szukac jakiegos dobrego taniego drugiego ciagnika. Aktualnie posiadam c360, a drugi ciagnik szukam glownie po to, byl pomocnikiem, ew. jak nastapi awaria, to przesiadam sie w drugi i robie dalej, a naprawe przeprowadzam w wolnym czasie lub gdy brat wroci na weekend, bo czasami samemu cos rozebrac, dzwigac itd to dosyc ciezko.

Glownie rozwazam t25, c330 lub druga c360.

Jednak nie wiem co byloby najbardziej odpowiednie. Budzet to najlepiej ok 10tys. Choc gdyby byla jakas fajna okazja w wyzszej cenie, mozna to przemyslec.

Co mi doradzicie ? :)

 

Za 10tys to tylko T25 realne

Na pomonika sie nada a i 2 pług pociagnie siewnik 2,7m bony 5 itd a przy tym wszystkim spali 3 liry na mtg albo i mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
GBartek    215

Posiadam tylko podstawowe sprzety : siewnik, kosiarka 1,65m, rozrzutnik, prasa z224.
Z czasem do ktoregos z nich planowalbym tura ( glownie zaladunek obornika )
Rusek pociagnie czarna bialostocka ?
Te mtz`ty nie przekonuja mnie.
Co do zetorow z tej serii - podobno zaczynaja sie juz problemy z czesciami.
Ogloszenia z mojej okolicy.
http://olx.pl/i2/rolnictwo/ciagniki/krasnosielc/?search%5Bregion_id%5D=2&search%5Bcity_id%5D=118191&search%5Bdist%5D=50&search%5Border%5D=created_at%3Adesc&q=&view=gallery
W sasiedniej wsi stoi c4011 za 8tys. Warto sie interesowac ?
Zarejestrowana, pracowala jakis czas w lesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Do tych zabytkowych Zetorów bedzie podobie z cześciami co do tych zabytkowych Ursusów - czyli głównie tanie rzemiosło roboine z utwardzanej papki ziemniacznej.

Te małe MTZ to moim zdaniem faworyci w tych pieniądzach. Za niewielką dopłate co za jakieś 4011 z lat 60 można kupic MTZ ok 15-20lat młodszego ze szczelną i ogrzewaną kabiną, wspomaganiem oraz szerokim ogumieniem. To już jest inna klasa ciągnikaa jak deklarują użytkownicy spalanie jest na porównywalnym poziomie co C-360, a KM jednak 10 więcej mają.T25 to leki ciągniczek nie weim czy się nada do tego aby cos zrobic szybciej i miec czas na pracę.

 

http://olx.pl/oferta/mtz-belarus-505-progress-tur-CID757-IDfXYP7.html#5d15ee4d22


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj