Polecane posty

pawel885    2279

Zastanów się jaki był by sens puszczania na rynek w tym samym czasie dwóch niemal identycznych ciągników 6cyl o różnicy mocy 2konie? 3080 ma 97koni a 3090 ma 107 koni , nowsze 3080 miały 100-101koni

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigger    0

Witam interesuje mnie jd 5055e ogólnie prawie wszystko mi w nim odpowiada lecz po przeczytaniu paru wątków na temat tego ciągnika nasuwają mi się dwa pytania czy na prawdę on tak dużo pali ? Proszę o wypowiedzi doświadczonych ludzi w tym temacie lub jego posiadaczy ile tak na prawdę spali na h w lekkiej pracy a ile w orce . Drugie pytanie to czy warto dopłacić za przedni napęd w tak małym ciągniku? Służył on będzie głównie do uprawy porzeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerkus    0

Witam !

Mam pytanie co do Zetora 7711 , czy 7711 mogły mieć turbinę ?

Zetor o którym ja piszę jest do kupienia , był swego czasu ściągnięty z Irlandi , jest z rocznika 93'

a pierwszą rejestrację ma 96'. Z tym ze wyprowadzenie tłumnika ma już jak w Zetorach 7320, żeby otworzyć maskę trzeba zdjąć tłumnik

Edytowano przez qwerkus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter8    0

weż 5211 bo 7211 za duży a im wiekszy ty więcej spala a na 10 ha nawet 5211 za duży ale jest komfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

7711 też miały turbo i niecałe 80 km

piter co z tego że więcej spali jak więcej zrobi lub szybciej tą samą robotę, co na wykonaną pracę wyjdzie mniej paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Duży ciągnik wcale tak dużo nie pali wiem po sobie, kupilismy zetora 16245 i były komentarze że beczkę trzeba będzie wozić, po zaoraniu ok 3,5 ha spalił ok 20 litrów 60 spaliła by dużo więcej i dużo wolniej by się zrobiło tę robote


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Nie musisz wierzyć sami byliśmy zdziwieni.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Panowie jaki ciągnik nowy można by kupić za ok 100 120 tysi? ciągnik miał by zastąpić c 360 3p i służyć do prac w ziemniakach (kopanie, sadzenie formownica czasami oprysk) oraz do uprawy i orki czyli ciągnik uniwersalny, za pomocnika bedzie miał c330 która zostaje. Aha oczywiście musi mieć przedni napęd.

myślałem o zetorku majorze chociaż nie wiem czy nie za duży ew jakiś holand albo steyr, jakieś sugestie?

pozdro


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

No, to i padło na mnie. Przymierzam się do zakupu pomocnika dla mojej C-330. Trzydziestka zostaje do opryskiwacza i innych drobnych rzeczy. mam 4 ha porzeczki troszkę maliny. Teraz 4 ornego, a pewnie będzie troszkę więcej. Pług i agregat będę kupował do nowego ciągnika. Myślałem nad Ursusem 4512. Generalnie chodzi mi o ciągnik, który pociągnie 2 przyczepy i przyspieszy pracę, bo nie bardzo mam czas orać 2 ha cały dzień. Myślę, że do rana uzbiera sie max 30tys na ciągnik. Co polecacie? Może jakiś zachodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

jak masz tanią 30 to c 330 bo ja osobiście nie dał bym 20 tys za 30 stkę t25 to samo zrobi tylko trochę jest lżejszy ale to nie problem bo można opcjążniki założyć na tył ale do pryskania czy nawozu w sam raz mało pali i do 10 tys można ładnego kupić bo nawet 330 pracowały w pgr kiedyś i są wypracowane a t25 to kupowali tacy co mieli 5- 6 ha i t25 jeździ szybciej od 30 i ma więcej biegów co za tym idzie można dopasować do danej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

mam już c 330 ale zastanawiam się czy nie zastąpić jej t 25 poniważ w 330 podnośnik słabo podnosi a w t 25 podobno nie narzekają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Jak słabo podnosi to trzeba myśleć o remoncie podnośnika a nie o nowym ciągniku


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

co remontować wymieniony nowy rozdzielacz pompa alu wzmocniona cylinder ok i co jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

przy podnoszeniu siwnika poznaniaka trzeba dobrze gazować bo takie jak bronki to podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To wina niesprawnej hydrauliki a nie ciągnika, no chyba że masz cięgła dospawane dodatkowy metr za ciągnikiem, w co wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

to co może być niesprawne skoro były wymieniane elementy. z tego co wiem to iwany mają lepsze podnośniki jak w ciapku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Niski stan oleju, uszkodzone uszczelniacze pompy, źle ustawiony zawór, etc., etc. To, że wszystko wymienione nie znaczy, że dobrze działa, ew. że się już nie zepsuło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

no powiem tak kiedyś wywaliło uszczelniacz na pompie ten od strony napędu ale został wymieniony na nowy tylko niewiem  czy nie wywaliło oringów tych z tyłu pompy żałuje że jak miałem wyjętą pompe to tam nie zajrzałem a tak to reszta jest ok co do zaworu to jak nowy rozdzielacz to chyba niema co kombinować.


do pomocy zetorowi to może i ten iwan by wystarczył zamiast ciapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

U nas też trzeba było gazować po wymianie pompy podnosi nawet na wolnych obrotach.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem t-25, po sprzedaży tego wynalazku kupiłem c-330 i jestem zadowolony, Osobiście odradzam władka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj