Polecane posty

zamrix96    0

Witam ! Mam mały dylemat nie mogę się zdecydować jaki ciągnik wybrać na 10 ha. Zastanawiam się między ursusem 912 a zetorem 7211 inny ciągnik nie wchodzi w grę ponieważ w przyszłości mam plany żeby powiększać gospodarstwo. Traktor musi mieć koniecznie tura będzie pracował przy bydle i wykonywał wszystkie prace w gospodarstwie nie chce ciągnika typu c 360 ponieważ zależy mi również na większym komforcie. Co poradzicie?

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamrix96    0

Okolice Bydgoszczy ziemie w większości IV klasa na ciągnik był bym w stanie wydać ok 30 tyś tak by mi posłużył jeszcze lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Mi się wydaje że lepszym rozwiązaniem byłby zetor 7211 ponieważ ma lepszy uciąg i jest bardziej komfortowy od ursusa. Jeśli byś chciał z napędem to lepiej trochę dołożyć i kupić zetora 5245 lub 7245. Kolega ma 5245 i sobie bardzo chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

jeśli już to zetor 7711 lub ewentualnie 7745 komfort nieporównywalny do ursusa około 80 koni też ma a to jest całkiem inna robota. 80-tka niby tą moc ma ale czuć że to jest taki hmm muł sinik nie ma takiej dynamiki co w zetorze.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Możesz napisać co ten zetor ma komfortowego ? Samo to że napęd i wałek wom, trzeba włączać przy wciskaniu sprzęgła i często małych obrotach silnika męczy, do dźwigni biegów też trzeba się schylać . W lato w tej kabinie istna sauna.... Nie powiedział bym że jest bardziej komfortowy od ciężkich ursusów/ zetorów.... No i do 80KM to mu trochę brakuje nie mówiąc o słabszym uciągu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No akurat wom zetory mają rozwiązany dość dobrze przynajmniej jak dla mnie. Napęd typowo jak dla tej klasy ciągnika tylko kontrolka by się jeszcze przydała. Kabina też jest o wiele bardziej komfortowa. Przynajmniej w porównaniu do tej zwykłej której w 80-tkach najwięcej. Klimy przecież też nikt nie wymaga w takim ciągniku :D Jedynie co do uciągu w polu się zgodzę bo jednak inna klasa ciągników to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale co ma ta kabina że każdy tak ją chwali? Co czytam na AF o zetorze tej serii to co drugi wyraz to "komfort"... Gdzie tam jest ten komfort??? :) konkrety proszę, i nie porównywać mi tu z blaszakami ursusa 4011/355 tylko z ciągnikami z tych lat produkcji co ten zetor albo przynajmniej w tej cenie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Na akurat ten wątek dotyczył porównania z ciężką serią pokroju c-385 a tam najczęściej spotyka się blaszaki więc porównania nie ma. Oczywiście w podobnej cenie znajdzie się sprzęt zachodni który z racji wyposażenia będzie o wiele przyjemniejszy w użytkowaniu ale biorąc pod uwagę właśnie koniec lat 80-tych to kabina zapewniała wyciszenie nie gorsze jak konkurencja i dość dużo miejsca w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

Zetor stawia również na wygodę porównaj np 8211 a 912 niby takie same ciągniki z jednej rodziny a jaka wygoda w zetorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No to proszę napisz co ma ten zetor czego nie ma 912, nikt jeszcze żadnego konkretu nie napisał , a to mnie ciekawi właśnie - co mają zetory komfortowego w tych kabinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

Wygląd wygląda lepiej według mnie:D

lepszy konfort w kabinie jednak jest ona mniejsza niż w ursusie naczym ubolewam bo lepsza jest w ursusie

Miałem okazje jeździć zetorem 8211 i 912 i jakoś według mnie zetor minimalnie lepszy

W praktycznie wszystkich zetorach jest tapiceka od nowości w 912 nie są żatko ale są :)

Edytowano przez lukas0997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No to lepsza jest w ursusie bo większa, ale w zetorze jest ładniejsza? Jak tak czytam niektórych co chwalą stare polsko-czeskie sprzęty za komfort to od razu przypominają mi się ogłoszenia motoryzacyjne z lat 90-tych typu " sprzedam Fiata 126p, wyposażenie - prawe lusterko, kołpaki, elektr ogrzewana tylna szyba, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa..." :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549

kolego co jak co ale ja porównałem kabinę w 80-tce i w zetorze 7711 to sorry ale w zetorze jest napewno ciszej.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Konkrety masz podane w kilku poprzednich postach. Po za tym temat nie dotyczy kabin więc nie ma co robić już OT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj